Basia 
kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 4 godziny temu
Teraz czytam
  • Hitler. Narodziny zła 1889-1939
    Hitler. Narodziny zła 1889-1939
    Autor:
    Czwarta – po dziełach Alana Bullocka (1952), Joachima Festa (1973) i Iana Kershawa (1998) – wielka biografia Hitlera. Uznana w Niemczech za najważniejszą biografię Hitlera dla następnych pokoleń, ksi...
    czytelników: 453 | opinie: 17 | ocena: 8,41 (61 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-05-24 23:30:32
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2019-05-16 18:31:38
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Szklany Tron (tom 6.2)
 
2019-05-16 18:31:30
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Szklany Tron (tom 6.1)
 
2019-05-16 18:23:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Z elementem fantastyki
Cykl: Ostatnie Imperium (tom 3)

Cudowne zakończenie trylogii. W trakcie drugiego tomu, miałam momenty zawahania ale Autor cudownie poradził sobie z wszystkimi minami jakie wcześniej stworzył. Książkę czyta się fantastycznie. Postacie się zmieniają. Możemy zaobserwować nie tylko ich rozwój ale także jak radzą sobie z dylematami etycznymi. A rozważania filozoficzne o sensie życia i śmierci, o religiach o wierze o przyjaźni i... Cudowne zakończenie trylogii. W trakcie drugiego tomu, miałam momenty zawahania ale Autor cudownie poradził sobie z wszystkimi minami jakie wcześniej stworzył. Książkę czyta się fantastycznie. Postacie się zmieniają. Możemy zaobserwować nie tylko ich rozwój ale także jak radzą sobie z dylematami etycznymi. A rozważania filozoficzne o sensie życia i śmierci, o religiach o wierze o przyjaźni i miłości? Pierwsza klasa! Polecam miłośnikom fantasy, romansów, dzieł filozoficznych a zwłaszcza wszystkim lubiącym dobra lekturę.

pokaż więcej

 
2019-05-16 18:11:55
Cykl: Królewska wiedźma (tom 02)

Nadal przyjemnie, nadal ciekawie ale czegoś jakby brakuje... Mnie zdecydowanie brakuje relacji i interakcji pomiędzy bohaterami. Bo co z tego, że trup ściele się gęsto, wszystkie rodzaje magii poznaliśmy już w pierwszym tomie, bohaterowie ciekawi na tyle, na ile ciekawe może być jednostka, która jedynie przypatruje się innym. Oczywiście mamy dobrze zarysowanych bohaterów drugoplanowych i... Nadal przyjemnie, nadal ciekawie ale czegoś jakby brakuje... Mnie zdecydowanie brakuje relacji i interakcji pomiędzy bohaterami. Bo co z tego, że trup ściele się gęsto, wszystkie rodzaje magii poznaliśmy już w pierwszym tomie, bohaterowie ciekawi na tyle, na ile ciekawe może być jednostka, która jedynie przypatruje się innym. Oczywiście mamy dobrze zarysowanych bohaterów drugoplanowych i łudząc się, że jednak jakieś interakcje gdziekolwiek nastąpią w wypadku pojawienia się trzeciego tomu jednak po niego sięgnę.

pokaż więcej

 
2019-05-16 18:07:41
Cykl: Królewska wiedźma (tom 01)

Bardzo ciekawie zapowiadająca się seria. Kraków, jak wszyscy wiemy jest miastem pięknym i magicznym. I właśnie w nim, w czasach Internetu i komórek poznajemy bogactwo istot magicznych i ludzi ową magią (szeroko rozumianą) się posługujących. Pierwsza czarownica jest postacią ciekawą i charyzmatyczną, akcja wartka, intryga goni intrygę a całość napisana z pomysłem bardzo przyjemnym językiem.... Bardzo ciekawie zapowiadająca się seria. Kraków, jak wszyscy wiemy jest miastem pięknym i magicznym. I właśnie w nim, w czasach Internetu i komórek poznajemy bogactwo istot magicznych i ludzi ową magią (szeroko rozumianą) się posługujących. Pierwsza czarownica jest postacią ciekawą i charyzmatyczną, akcja wartka, intryga goni intrygę a całość napisana z pomysłem bardzo przyjemnym językiem. Szczerze polecam, ja od razu zabrałam się za drugi tom.

pokaż więcej

 
2019-05-04 12:43:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Historyczne, Naukowo o człowieku

Świetna książka, która w końcu w pełni odpowiedziała mi na pytanie: jak kiedyś kobiety dawały radę? Chyba każda przedstawicielka płci pięknej słyszała, jak to się ma dobrze, że tylko w domu z dzieckiem siedzi, ewentualnie, że kiedyś kobiety miały i po 10 dzieci i dawały radę. Teraz już wiem jak i myślę, że każdy, niezależnie od płci powinien zapoznać się z tą książką aby uzmysłowić sobie jak... Świetna książka, która w końcu w pełni odpowiedziała mi na pytanie: jak kiedyś kobiety dawały radę? Chyba każda przedstawicielka płci pięknej słyszała, jak to się ma dobrze, że tylko w domu z dzieckiem siedzi, ewentualnie, że kiedyś kobiety miały i po 10 dzieci i dawały radę. Teraz już wiem jak i myślę, że każdy, niezależnie od płci powinien zapoznać się z tą książką aby uzmysłowić sobie jak ciężka jest praca gospodyni domowej. A w wielu wypadkach panie domu miały nie tylko służącą od wszystkiego ale i kucharkę, nianię, i panią do ciężkich robót. Znamienne jest też stwierdzenie, że służąca nie mogła założyć rodzinny bo nie da rady utrzymać dwóch domów. Jak w każdej książce wielowątkowej niektóre fragmenty podobały mi się bardziej, inne mniej jednak całość czytało się bardzo dobrze. Drogie Panie lektura obowiązkowa. Wszystkim szczerze polecam jako uzupełnienie wiedzy o życiu i obyczajach na przełomie wieków. Książka jest też skarbnicą ciekawostek o wielkich z tego okresu.

pokaż więcej

 
2019-04-26 21:25:20
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-04-26 12:51:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Ostatnie Imperium (tom 2)

Troszkę słabsza książka od pierwszego tomu, miejscami bardzo naciągana i odrobinę infantylna. Ale nadal czytało się świetnie i liczę, że w kolejnych tomach będzie tylko lepiej a kryzys jest chwilowy ;)

 
2019-04-26 12:47:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Z elementem fantastyki
Cykl: Ostatnie Imperium (tom 1)

Do tej książki przystąpiłam po Archiwum Burzowego Światła i odniosłam wrażenie, że gdyby kolejność była odwrotna, to wiązania nie stanowiłyby już dla mnie żadnego problemu, a styl Sandersona zamiast ciężki i zbyt zawiły byłby dla mnie intrygujący ;). Ta książka była zdecydowanie łatwiejsza w odbiorze a przez to, jeszcze bardziej wciągająca. Jak dla mnie autor jest mistrzem kreowania ciekawych... Do tej książki przystąpiłam po Archiwum Burzowego Światła i odniosłam wrażenie, że gdyby kolejność była odwrotna, to wiązania nie stanowiłyby już dla mnie żadnego problemu, a styl Sandersona zamiast ciężki i zbyt zawiły byłby dla mnie intrygujący ;). Ta książka była zdecydowanie łatwiejsza w odbiorze a przez to, jeszcze bardziej wciągająca. Jak dla mnie autor jest mistrzem kreowania ciekawych i barwnych bohaterów.

pokaż więcej

 
2019-04-26 12:44:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2019-04-26 12:40:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Z elementem fantastyki

Cudowna książka, dzięki fantastycznym bohaterom. Każdy znajdzie coś dla siebie, każdy z kimś się będzie mógł zidentyfikować chociaż troszeczkę. Poza tym rozważania psychologiczne chociażby o radzeniu sobie z traumą na naprawdę dobrym poziomie. A rozważania dotyczące dylematów etycznych? Pierwsza klasa! Cykl rewelacyjnie się rozwija i zdecydowanie mam ochotę zostać w tym świecie, z tymi ludźmi... Cudowna książka, dzięki fantastycznym bohaterom. Każdy znajdzie coś dla siebie, każdy z kimś się będzie mógł zidentyfikować chociaż troszeczkę. Poza tym rozważania psychologiczne chociażby o radzeniu sobie z traumą na naprawdę dobrym poziomie. A rozważania dotyczące dylematów etycznych? Pierwsza klasa! Cykl rewelacyjnie się rozwija i zdecydowanie mam ochotę zostać w tym świecie, z tymi ludźmi na dłużej...
Szczerze polecam!

pokaż więcej

 
2019-04-26 12:38:40
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Cykl Demoniczny (tom 1.2) | Seria: Obca Krew
 
2019-04-26 12:37:22
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2019-04-26 12:33:13
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Z elementem fantastyki

Początek bardzo ciężki i jak dla mnie męczący. W krótkim czasie skaczemy od jednego bohatera do drugiego, z jednego miejsca w zupełnie inne i od jednej mocy do... nikt nie wie czego... I gdyby nie zachęty aby na opisach wiązań i analizie czy to szaleństwo czy jeszcze nie się nie poddawać moja przygoda szybko doczekałaby się końca. Na szczęście, kiedy człowiek ogarnął ten nowy świat i... Początek bardzo ciężki i jak dla mnie męczący. W krótkim czasie skaczemy od jednego bohatera do drugiego, z jednego miejsca w zupełnie inne i od jednej mocy do... nikt nie wie czego... I gdyby nie zachęty aby na opisach wiązań i analizie czy to szaleństwo czy jeszcze nie się nie poddawać moja przygoda szybko doczekałaby się końca. Na szczęście, kiedy człowiek ogarnął ten nowy świat i zrozumiał, że sami bohaterowie też nic nie rozumieją a co chwila pojawi się ktoś nowy czytało się już całkiem, całkiem przyjemnie... I tak pod koniec już wiedziałam, że cały cykl będzie mój ;)

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
362 109 4428
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (57)

Ulubione cytaty (13)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd