Nigdy ci nie skłamię

Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec
Cykl: Plotkara (tom 10)
Wydawnictwo: Amber
Would I Lie to You

Wydaje wam się czasem, że jesteście największymi szczęściarzami pod słońcem? Cóż, pomyłka: to ja jestem największą szczęściarą. Właśnie opalam się na absolutnie przecudnej plaży w East Hampton i patrzę, jak śliczni chłopcy ściągają pastelowe koszulki Lacoste i wcierają w balsam w opalone ramiona. Nie bez powodu każdy nowojorczyk, który nie chce całkiem porzucić miasta, odpoczywa w Hamptons, z tej samej przyczyny ludzie noszą buty Christiana Louboutina i latają pierwszą klasą. To jest po prostu najlepsze.

źródło opisu: Amber, 2006

źródło okładki: Amber, 2006

nadzieja1925 | 2014-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2014

Wszyscy gadają o plotkarze...

W tej części B i S zatrzymują się u Baileya jako muzy. N nadal pracuje dla trenera. V opiekuje się dzieciakami. D tworzy salon literacki i chyba postanawia zostać gejem. Oczywiście B i N znowu będą razem, a książkę kończy 18nastka S.

Książka oczywiście na jeden wieczór, lekka i przyjemna.

PS Niektórzy w tej chwili mówią plotkarze stop, ale nie ja, może ta książka jest przewidywalna (czasami) i może już wam się znudziła, ale mi nadal się ją fajnie czyta i chcę poznać dalsze przygody naszych przyjaciół. Więc tym samym polecam ją wszystkim!!!

Czarny_Turmalin | 2013-11-02
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 02 listopada 2013

Plotkara, jak to Plotkara. Z każdym razem zaskakuje. Niektóre wątki są bardzo przewidywalne (jak można było się nie domyślić, że Nate i Blair znów będą razem?), a inne wręcz przeciwnie (Dan gejem?).
Nic nie zmieni faktu, że po prostu lubię tę serię i będę ją kontynuowała.

aliska | 2012-07-12

Zacznijmy od początku. Jest to dziesiąty tom serii pod tytułem „Plotkara” autorstwa Cecily von Ziegesar. Znajdziemy w nim wakacyjne przygody głównych bohaterów: Blair, Sereny, Nate’a, Dana oraz Vanessy. Bardzo żałuję, iż Chuck pojawia się zbyt mało razy, ponieważ jestem przyzwyczajona do jego aż nadmiernej roli w serialu. Niestety to nie ja jestem autorką. Cóż mogę poradzić. Blair wraca do Nate’a, Serena kończy osiemnaście lat, Dan okazuje się być homoseksualistą, a Vanessa… jest Vanessą. Nic ciekawego jednym słowem. Gdybym mogła cofnąć czas, nie przeczytałabym tej pozycji. Serio.

Okładka jak zwykle typowo plotkarowa. Serena (prawdopodobnie) w czarnej sukience, z również czarną, kopertówką w dłoniach. Niestety nie mam pojęcia do którego momentu książki to nawiązuje. Tytuł również. Nie trzyma się treści, nikt nie wie o co chodzi. No, przynajmniej ja nie wiem.

Styl pani von Ziegesar z książki na książkę robi się coraz gorszy, ale o tym...

Rudzianna | 2013-03-25
Na półkach: Przeczytane, Młodzieżowe
Przeczytana: 25 marca 2013

Po pracowitym dla bohaterów książki lipcu, sierpień miał być miesiącem odpoczynku i nieustającej zabawy (jakby księżniczki i książęta NY rzeczywiście potrzebowali odpoczynku...).
Serena i Blair zostają zaproszone do rezydencji słynnego projektanta mody. Szybko okazuje się, że bycie muzą nie jest takie proste, jak to się początkowo wydaje. A już szczególnie, gdy posiada się uciążliwego klona- a raczej dwie, niezbyt mądre i mściwe podróbki samego siebie. Czy dziewczynom uda się przechytrzyć sobowtóry?
Jakie okaże się spotkanie literackiego saloniku i czego przełomowego o sobie dowie się Dan? Ktoś z króciutkimi włosami odegra tu mocno znaczącą rolę...
Inna gwiazda na chwilę przygaśnie i spędzi swoje urodziny samotnie- choć ktoś, kogo bardzo kocha, będzie na wyciągnięcie ręki.
Ktoś inny odpłynie w stronę zachodzącego słońca.

Kolejna beznadziejnie nudna, wakacyjna część ,,Plotkary". Dobrze, że seria już się kończy, bo książki przestają się nadawać nawet na lekką, usypiającą lekturę...

Monika | 2015-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2015

Może to kwestia znudzenia, ale czytałam wszystkie poprzednie części i dopiero w tej coś mnie tknęło, że właściwie nic się nie zmienia. Jest to i wada, i zaleta. Są czytelnicy, którzy oczekują od swoich postaci, że zawsze zostaną takie same. Ja jednak wolałabym, żeby nabrały trochę życia i dynamizmu. Z drugiej strony - czego mogę oczekiwać od nastolatków?

Poza tym cały czas pisanie pani Cecily niezmiernie lekko mi się czyta, więc nie straciłam czasu. Zwyczajnie, odrobinkę, się rozczarowałam.

Grafitowa_ | 2010-05-16
Na półkach: Przeczytane, 2010

Myślałam, że to już ostatnia część. A tu jeszcze następne są. Ale ciekawie się czyta xd Najbardziej w tej części spodobał mi się wątek Dana.

Zaczytana_Sandi | 2013-11-23

Niektórych być może ta książka nawet nie zainteresuje, ale mnie pochłonęła bez reszty.

Klaudia2679 | 2012-06-26

Dobre gdy ma się ochotę poczytać coś "luźnego" ;)

anetusiaaa | 2012-04-26

Zaczyna się nieźle ;)

Witajcie w Nowym Jorku, na Manhattanie, w jego najelegantszej części – Upper East Side, gdzie moi przyjaciele i ja mieszkamy, uczymy się, bawimy i śpimy – czasami ze sobą nawzajem.
Witajcie w świecie luksusu, najlepszych prywatnych szkół, ogromnych apartamentów na Piątej Alei, limuzyn, nieograniczonego dostępu do kasy, alkoholu i wszystkiego, czego chcemy.
Możecie dowiedzieć się, co robimy. Wystarczy wklepać: plotkara.net. Kim jest Plotkara? Jedną z nas.
_____________________________
Czytałam dość dawno, lecz pamiętam, iż baardzo mi się podobała.
_____________________________
Aktualnie oglądam serial, który mimo, że opierał się na początku na książce, teraz znalazł własną ścieżkę.
_____________________________
POLECAM i książkę, i serial. (do obejrzenia na zalukaj.pl)