Szczęśliwy T-shirt

Tłumaczenie: Agnieszka Różańska
Wydawnictwo: Amber
Lucky T

Carrie Fitzgerald jest najszczęśliwszą dziewczyną. Jako jedyna drugoklasistka należy do uniwersyteckiej drużyny koszykówki, dostaje najlepsze role w szkolnych przedstawieniach i ma najprzystojniejszego chłopaka w szkole. Jest też najbardziej przesądną osobą. Uważa, że ma szczęście dzięki T-shirtowi, który tata przywiózł jej z jednej ze swoich podróży. Ale mama przez pomyłkę oddaje koszulkę na cel charytatywny – dla sierocińca w Indiach. Gdy Carrie opuszcza szczęście, robi to, co zrobiłaby każda logicznie myśląca dziewczyna – jedzie na drugi koniec świata, żeby odzyskać T-shirt.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2006

źródło okładki: Wydawnictwo Amber, 2006

Monia0420 | 2015-02-15
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 15 lutego 2015

Fabuła książki jest banalna. Wszystko jest proste i przewidywalne. Bohaterowie są zwyczajni i niczym się nie wyróżniają. Przeczytałam połowę i dałam sobie spokój, bo nie mogłam tego dłużej czytać. Kolejna książka Kate Brian, z której nie jestem zadowolona.

lacerta | 2012-04-12

Przyjemna książka, śmieszna historia, ale też w pewnych momentach pouczająca. Główna bohaterka nie raz rozbawiła mnie, za co strasznie ją polubiłam. Mimo to jakoś średnio wciągnęłam się w ten świat.

sztuku | 2010-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2010

Wow ! Jestem świeżo po przeczytaniu tej książki i nadal nie mogę się otrząsnąć.
Powieść opowiada nam o nastolatce z San Francisco. Jej matka rozwiodła się z ojcem. Tata wciąż podrużuje i Carry widuje go praktycznie raz na rok. Gdy była jeszcze w podstawóce tata podarował jej czerowną koszulkę z zieloną gwiazdą na piersi ( patrz na obrazek ). Tam gdzie ją kupił uważana była za koszulką która przynosi szczęście. Carry mocno w to wierzyła , zawsze kiedy miała ją przy sobie przypomniał jej się tata za którym tak mocno tęskniła. Pewnego dnia jej matka oddaje stare ciuchy Carry na cel dobrocznny które mają zostać wysłane aż do Indii. Niestety na tej stercie ciuchów znalazła się również szczęśliwa koszulka Carry. Dziewczyna jest z rozpaczona.

Wyrusza do Indii by odnaleść swój szczęśliwy T-shirt. Poznaje tam dużo nowych osób , trafia na wspaniałego chłopaka , który pracuje w schronisku dla dzieci. Proponuje jej by do niego dołączyła ona oczywiście się zgadza. Poznaje dużo dzieci , które...

Kinga | 2014-06-30
Przeczytana: 2013 rok

Jedna rzecz, a może odmienić całe nasz życie... ^^

Varexis | 2013-12-12
Na półkach: Przeczytane, Polecam, *2013*
Przeczytana: 11 grudnia 2013

Kurczę, nie spodziewałam się, że ta książka jest tak dobra. A jednak jest. :) Bardzo mi się podobała i polecam. Śmiało możecie czytać.;)

Coffie | 2011-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2011

Książka opowiada o dziewczynie, która tracąc swoją szczęśliwą koszulkę, wyrusza w podróż do Indii, aby ją odnaleźć. Po drodze poznaje co raz to nowe, odmienne osoby. Wszystko składa sobie w jedną całość, otrzymując zupełnie coś innego, niż oczekiwała. Zakochuje się w Dee, chłopaku z marzeń każdej dziewczyny. Na nowo poznaje świat i jego dobre strony. Na chwilę zapomina o koszulce W końcu ma szansę ją odzyskać, jednak pod wpływem współczucia, rezygnuje. I bez koszulki, za to z uśmiechem na ustach, wraca do domu.
Fabuła książki banalna. Wszystko jest jakieś takie za proste. Podróż do Indii, odnalezienie koszulki, znalezienie sobie chłopaka, który oczywiście nade wszystko uwielbia główną bohaterkę. Czy do tego kraju wpuszczają tak łatwo ludzi z ulicy? Trochę chyba to jest podkoloryzowane. Wszyscy wszystkim się kłaniają, a później się kłócą, po czym przepraszają się w sposób miły, przyjemny. Nikt o nikim nie mówi źle... Litości, na świecie istnieje zło! No dobra była jeszcze dawna...

Mayka | 2010-10-30

Książka cuuudowna! Tajkie historie w życiu raczej się nie zdarzają...przynajmniej nie słyszałam nigdy o czymś tak fascynującym i oddanym. Za jedną koszulką na ''koniec świata''. Warto poczytać! Suuper, na serio. POleeecam!

Smoar | 2011-08-22
Przeczytana: 2009 rok

Nie spodziewałam się, ale spodobała mi się ta książka. Ciepła, zabawna historia nastolatki i jej 'magicznej bluzki'. Polecam, ale głównie młodym, bo to do nich przemawia ta historia.

Rose | 2011-05-28
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 28 maja 2011

Bardzo podobała mi się przemiana Carrie- z egocentrycznej, skupionej na siebie księżniczki, w mądrą i kochającą osobę. To jak uświadomiła sobie, co tak naprawdę jest ważne.

Hmmm | 2014-05-13
Przeczytana: 13 maja 2014

Świetny przykład na to żeby nie oceniać książki po okładce :D opowieść na prawde genialna, od teraz jedna z moich ulubionych książek.