Gorączka letniej nocy

Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec
Cykl: Au pair (tom 4)
Wydawnictwo: Amber
The Au Pairs Crazy Hot

To lato będzie naprawdę gorące... Dziewczyny są znowu w Hamptons. Ale tym razem wszystko ma być inaczej. Eliza zamierza otworzyć butik z kreacjami własnego projektu. Mara wybiera się w romantyczną podróż z Davidem. Jacqui spotyka słynnego fotografa, który wprowadza ją w olśniewający świat modelek. Trzy bohaterki "Au pair potrzebne od zaraz", "Au pair. Clubbing", "Au pair. Słoneczny pocałunek"...

Trzy bohaterki "Au pair potrzebne od zaraz", "Au pair. Clubbing", "Au pair. Słoneczny pocałunek" po raz pierwszy nie zamierzają pracować jako opiekunki. Mają zupełnie inne plany. Ale jedno się nie zmienia: wszystkie liczą na kolejne szalone lato.

źródło opisu: Amber, 2008

źródło okładki: Amber, 2008

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Jest tez na niej napisane: „dla fanek plotkary”. Ja tego serialu nie oglądałam, ale słyszałam, że był taki.
Książkę czyta się dobrze. Jest to lekka literatura. Bohaterkami są trzy dziewczyny: Eliza, Mara i Jacqui. Są opiekunkami do dziecka czyli Au pair. Oprócz tego każda z nich ma inne zainteresowania. Eliza otwiera swój sklep z ubraniami własnego projektu. Jacqui jest Modelką, a Mara uwielbia pisać. Ich losy w pewnym sensie się łączą, ale są inne.
Moją ulubioną bohaterką była Eliza.
Treść zawiera również wątki romansowe. Nie jest to jednak typowy romans.
Polecam każdemu kto nie czytał. Lektura dostosowana dla osób w każdym wieku mimo że bohaterki mają dziewiętnaście lat. Może również być na poprawę humoru, albo zamiast jakiegoś nudnego serialu.

klaudia25ck | 2017-02-10
Na półkach: Przeczytane, 52/2014
Przeczytana: 18 lutego 2014

W serii książek Melissy de la Cruz "Au pair..." wszystkie drogi prowadzą do... Hamptons i bycia tzw. Operką. Czwarty i zarazem ostatni tom przygód trzech przyjaciółek: Elizy, Mary oraz Jacqui, czyta się tak samo dobrze jak trzy pozostałe tomy. Książka idealna do zrelaksowania się, przeniesienia się do słonecznego świata bogaczy, dla nastolatek i nie tylko. Książka idealna na zimowe wieczory, gdy pragniemy lata i odrobiny słońca.

sujeczka | 2011-02-13
Przeczytana: 15 sierpnia 2010

Kolejne lato, które dziewczyny znowu spędzają w Hamptons, mimo że początkowo nie wszystkie to planowały... ;)

Mara ma jechać ze swoim nowym chłopakiem Davidem w podróż po Europie... niestety przez jej głupi błąd, David wyrusza w podróż sam, a ona musi znaleźć sobie inne zajęcie. I znajduje - pracę w Hamptons jako au pair :P. Wydawałoby się, że wszystko wraca do tego, jak było przed czterema laty, jednak tym razem Mara pracuje u kogoś innego, nie u państwa Perrych.

Drugą au pair zostaje Jacqui, choć nie do końca wywiązuje się ze swoich obowiązków. Mimo jej zapewnień, że świat mody do niej nie przemawia, w tej części okazuje się, że jest jednak inaczej - przypominało mi to trochę sytuację Mary z części drugiej.

Jedynie Eliza nie pracuje jako au pair, otwiera w Hamptons własny butik... i wymyśla kłamstwa związane z Jeremym, by promować swój biznes :P Ale dzięki temu czytelnik może poczytać duuużo dramatycznych sytuacji z tą dwójką xD

Poza tym, fajne tu były wątki z Marą i Ryanem...

Tak wiem ,ze to ostatni tom ale podczas czytania o tym nie wiedziałam. I tak btw. podczas czytania się tego zbytnio nie odczuwa. :)

Littleveronica | 2010-07-20

Typowa książka na lato. Może nie ma wielkiego przesłania, ale potrafi wciągnąć na kilka godzin i czyta się ją wyjątkowo przyjemnie.

letsplaytennis | 2010-09-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Jest to ostatnia część serii Au Pair Melissy de la Cruz. Hmm... mówiąc szczerze ta ostatnia część jakoś wyjątkowo mnie wciągnęła. Polecam ją.

Agnieszka | 2016-08-21
Barcelissima | 2016-06-11