Elita

Wydawnictwo: Amber

Oto elita… Massie Block. Brunetka o jedwabiście lśniących włosach i zniewalającym laserowobiałym uśmiechu. Jest niekwestionowaną liderką szkolnej elity. Massie wie, że każda dziewczyna oddałaby wszystko, żeby być taka jak ona...

isobel | 2012-05-17
Na półkach: YA Books, Przeczytane

O dziwo ta książkę naprawdę fajnie się czyta, choć do gustu nie przypadło mi tylko zachowanie tych nowobogackich dziewczyn, a poza tym fakt, że w wieku trzynastu lat - T R Z Y N A S T U - niektóre z nich noszą stringi. Nić dentystyczną z chusteczką udającą bieliznę. Ja w tym wieku schowałam na dobre lalki do pudła i... no cóż... czytałam książki. I wcale nie spieszyło mi się tak bardzo do dorosłości jak bohaterkom "Elity". Mimo wszystko książka naprawdę lekka, przyjemna i wciągająca.

yohoho | 2013-09-09
Przeczytana: 07 czerwca 2008

Czytałam ją jakiś czas temu, ściślej ujmując, w gimnazjum,a wtedy czytanie nie było moim ulubionym zajęciem. Swego czasu nie miałam żadnych własnych chęci do czytania. Elita wpadła mi w ręce za sprawą koleżanki, w końcu to tylko 100 stron. I to była niespodzianka. Wciągnęłam się w życie Claire. Świetnie się ją czytało, a te 'nastolatkowe' problemy były akurat ze mną na czasie. Lisi Harrison wie jak dotrzeć do młodziutkiej czytelniczki.Od razu pochłonęłam kolejne części. Żałuję, że jestem już za stara na Monster High :) Elita to pierwsza moja seria i miło ją wspominam. Ot taka niezobowiązująca lektura, ale w końcu od czegoś trzeba zacząć? Żałuję, że nie wiedziałam o pozostałych częściach [a jest ich w sumie 14] może bardziej przyłożyłabym się do angielskiego...

Paula | 2010-05-20
Przeczytana: 13 sierpnia 2009

Wielu moich znajomych zachwalało tę książkę. Słysząc ich pozytywne opinie, również postanowiłam ją przeczytać. Jednak muszę przyznać, że nie zachwyciła mnie aż tak bardzo. Sądzę, że gdybym przeczytała ją kilka lat temu to byłoby inaczej i bardziej by mi się spodobała. Jest to, dość naiwna, opowieść o czterech przyjaciółkach: Massie – liderce szkolnej elity, Alici, Dylan i Kristen. Dziewczyny są bardzo bogate, dlatego mogą sobie pozwolić na modne ubrania i nowoczesne gadżety. Każdy w szkole chciał by być na ich miejscu... Pewnego dnia pojawia się Claire Lyons - nowa z Florydy. Bardzo pragnie przyjaźni z paczką. Jej przyszłość nie maluje się różowo. Ale przy odrobinie szczęścia i sprytu Claire może objawić się jako nowa gwiazda... Jedyne co mi się podobało to świetnie ukazana różnica pomiędzy dwoma światami: biednych i bogatych. A także życie w tytułowej elicie. Wszystkie intrygi i udawana przyjaźń mająca jedynie zapewnić wysokie miejsce w społeczeństwie.

| 2010-07-31

Czytanie nie wymagało żadnego wysiłku umysłowego i to mi się w niej podobało :)

Irmina | 2014-02-08

Jedna z najukochańszych serii! Ciągle do niej wracam :)

Julia | 2013-07-20
Przeczytana: 19 lipca 2013

Seria książek "Elita" posiada 5 tomów po ok. 150-215 stron. Więc są to książki dość lekkie. Polecam każdej nastolatce. Mnie osobiście wciągnęła fabuła. Czekam na ukazanie się dalszych przygód Elity. :)

Sonitta | 2011-08-05
Przeczytana: sierpień 2010

cóż, książka na jeden dzień, szybko się ją czyta, mimo to jest fajna ;)

Agata | 2010-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2010

Co prawda przed przeczytaniem książki, oglądałam już film, więc ogólną akcję powieści znałam. Książka i tak zaskoczyła mnie dość pozytywnie. Jest wiele intryg co czytelnika zaciekawia. Książka jest króciutka, ale dzięki temu akcja toczy się dość szybko.

Podobała mi się, polecam :)

Ewa | 2015-07-31

Plotkara dla młodszych. O matko, ale mi się podobała ta książka! Idealna na wakacje. Lekka i skomplikowana. Można sie dowiedzieć jak się całować, jak zjednać wroga i jak wpakować się w kłopoty.
Urokliwa, dla dziewczyn,
Kurcze, przeczytałabym ją jeszcze raz!