Nie zatrzymasz mnie przy sobie

Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec
Cykl: Plotkara (tom 8)
Wydawnictwo: Amber
Nothing Can Keep Us Together
DafNe

Cały Manhattan jest i zawsze był nasz. Jednak w czerwcu dla nas, uczniów ostatnich klas, nadejdzie koniec szkoły i czas, by powiedzi eć sobie „Do widzenia”. Ale na bok smętne miny. Teraz jest czas, żeby naprawdę dać się zapamiętać. Jeśli na zakończenie szkoły dosta niemy to, czego chcemy, już niedługo wszyscy będziemy tak sławni i tak piękni, jak nigdy dotąd! plotkara Witajcie w Nowym Jorku,...

plotkara

Witajcie w Nowym Jorku, na Manhattanie, w jego najelegantszej części – Upper East Side, gdzie moi przyjaciele i ja mieszkamy w bajec znych apartamentach i chodzimy do ekskluzywnych szkół i gdzie koniec roku to doskonały pretekst do imprezy – o ile w ogóle potrzeba pretekstu.
Szkołę średnią mamy już prawie z głowy! Ale nim to nastąpi, jest jeszcze sporo spraw, które nas interesują: B widziała S i N całując ych się pod prysznicem. Niesamowite! I nawet uważa, że S i N mogliby być najgorętszą parą sezonu, tak? Nic z tego. B szykuje okrutną zemstę, a ja mam być świadkiem. Czas się ukryć za wielkimi okularami Chanel i... czas na show!

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2006

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

nadzieja1925 | 2014-01-25
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Tym razem jesteśmy świadkami końca roku, jednak nie bójcie się to nie koniec. Większość naszych bohaterów wyjedzie do collegu, a J będzie się starać dostać do szkoły z internatem. Z B i N to już koniec, gdyż N ma S, a B ma lorda M. B i S starają się dostać role w filmie Śniadanie u Freda. N prawie cały czas płacze i tym mnie trochę wkurza. V na zmianę zabawia się A i D, ale w końcu wybierze tylko jednego. Poza tym jak zawsze dużo imprezowania, zakupów itd.

Książka jak zawsze świetna! Polecam :)

Natalia | 2013-01-04

Która to już część, a tak ósma. Ta część jest tak samo dobra, jak ta pierwsza. Chyba plotkara nigdy mi się nie znudzi. :)

Kinga | 2014-01-25
Przeczytana: 15 stycznia 2014

"Nie pozwólcie, aby ktokolwiek wmówił wam, że trzeba być zadowolonym z tego, co się ma. Zawsze jest więcej do zdobycia i nie ma powodu abyście tego nie miały osiągnąć."

Lubię od czasu do czasu odciąć się od rzeczywistości zagłębiając się w kolejne, stricte młodzieżowe, tomy "Plotkary" i wsiąkając tym samym w tak odległy świat niewiarygodnie bogatych i rozpuszczonych nastolatków z Manhattanu. Ostatnim razem z uczuciem zazdrości rozczytywałam się o elitarnych wagarach, jakie bohaterowie powieści mieli przyjemność spędzać na podkradzionych rodzicom jachtach i w domach znanych gwiazd rocka. Ósmy tom popularnej serii Cecily von Ziegesar jest zaś prawie w całości poświęcony końcoworocznym egzaminom i ceremonii zakończenia szkoły średniej.

Jako że wielkimi krokami zbliża się do mnie sesja, temat egzaminów, do których przystępowali młodzi bohaterowie książki, nie był mi odległy. Czytając jednak o przygotowaniach do ceremonii wieńczącej naukę w liceum, zdałam sobie sprawę jak ważny jest...

Czarny_Turmalin | 2013-10-22
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 18 października 2013

O wcześniejszej części napisałam, że była dosyć "nudnawa". Cóż... 8 część znów rozpędza akcję. Ci, którzy szaleli - nadal szaleją, a ciche myszki już wcale nie są takie ciche.
Najbardziej intryguje mnie wątek przemiany Vanessy i Dana. Oboje robią rzeczy, o które nie podejrzewałabym ich nawet na pełnych obrotach mojej wyobraźni. Zwłaszcza jeśli chodzi o Van. Kurcze... całkiem ciekawa z niej osóbka.
Dzięki "ósemce" nadal chcę zagłębiać się w tę serię.

Monika | 2014-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Kolejna część serii w której pojawia się S, B, N i całą reszta liter alfabetu. Wielka szkoda, że doszłam już do końca, miałam wrażenie, że razem z nimi kończę szkołę, a był to czas odświeżający wewnętrznie i zewnętrznie. Sądzę, że sięgnę po kolejne książki von Ziegesar.

Dominika | 2013-09-08
Na półkach: Młodzieżowe, Przeczytane
Przeczytana: sierpień 2013

Każda z nas chciałaby być ładna , bogata i popularna . Bohaterki ,, Plotkary " są ideałami . Dla mnie jest to książka o zwykłych snobach , pokazuje jak się NIE zachowywać .

Klio | 2010-11-24
Na półkach: Z biblioteki, 2010, Przeczytane

czyta się bardzo łatwo, szybko i przyjemnie, lecz "Plotkara" moim zdaniem to seria tak naprawdę o niczym, nie wywołuje emocji, nie wzrusza, nie trzyma w napięciu.

aliska | 2012-07-12
Przeczytana: 02 maja 2012

Kolejną część „Plotkary” mam już za sobą. Z jednej strony się cieszę: wreszcie zbliżam się do końca całego cyklu, jednak z drugiej strony siedzi we mnie niezbyt przyjemne uczucie, które towarzyszy mi zawsze, gdy jakikolwiek cykl książek kończę. Niestety nie ode mnie zależą dalsze losy bohaterów i nie mogę wypuścić do księgarni kolejnych, zupełnie nowych tomików, gdyż nie jestem panią von Ziegesar. A szkoda.
Okładka jak zwykle przedstawia dziewczyny w jakiejś sytuacji, choć w tym przypadku nie jestem pewna, czy takowe wydarzenie miało miejsce. Nie rozszyfrowałam jeszcze kim jest ta dziewczyna w kręconych włosach, ale kiedyś na pewno się dowiem. Na pewno. Zdjęcia na okładkach mają klimat, ukazują cały czar elitarnego życia, które każdy z nas chciałby prowadzić. Niestety, za późno na zmianę rodziny, miejsca zamieszkania i całego swojego życia, tak więc: cieszmy się tym co mamy i wczuwajmy się w cudze życie czytając książki.
W tej części nasi bohaterowie kończą już...

Rudzianna | 2013-03-08
Na półkach: Przeczytane, Młodzieżowe
Przeczytana: 08 marca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zakończenie szkoły to przełomowy moment w życiu naszych bohaterów.
Mała Jenny, chociaż nie jest uczennicą ostatniej klasy, na skutek swoich wybryków (min. całonocnych imprez z gwiazdami rocka), zostaje poproszona przez dyrektorkę o opuszczenie dotychczasowej szkoły. Marzenia dziewczyny o byciu jak Serena w końcu mają szanse się ziścić. Jenny zamierza podbić szkołę z internatem i zostać tą najpopularniejszą.
Vanessa z bólem serca rozważa pozostawienie swojego kochanka, Dana w Nowym Jorku i podróż przez cały kraj z Aaronem.
Blair w końcu spotyka księcia z bajki. Serena i Nate mają własną.

Co w życiu ich wszystkich zmieni impreza z okazji zakończenia szkoły? Czy Jenny pójdzie na całość z pewnym przystojniakiem? Czy Vanessa będzie miała problem z wiernością jednemu chłopakowi? W kim tym razem zakocha się Dan? Czy wymarzony lord Blair nie okaże się zwyczajnym dupkiem, który wymknie się z imprezy bez pożegnania? W jaki sposób Blair i Serena przypieczętują swoją burzliwą...

Literatka | 2014-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

Niedawno skończyłam oglądać do końca cały serial "Plotkara" i trudno mi sobie wciąż wyobrazić pedziowatego Chucka i ciągle płaczącego i ćpającego Nate'a, chociaż z tym drugim jest o wiele łatwiej. Książka dla mnie jest czymś zupełnie innym niż serial i przez to też mniej mi się podoba, bo wszyscy bohaterowie w książce są strasznie niedojrzali i mało życiowi. Fabuła fajna, Blair jak zwykle jest najbardziej rozpoznawalnym charakterem i chyba jedynym atutem tej części cyklu.