Sleepwalking in daylight
matka, córka, rodzina
Sabinka

Poruszająca opowieść o tym, jak trudną sztuką jest pogodzenie się z losem, którego czasami nie sposób zmienić. Każdy dzień Samanthy Friedman jest taki sam. Kiedyś niezależna i odnosząca sukcesy, dziś jest przede wszystkim mamą trójki dzieci. Zajęta wypełnianiem nudnych domowych obowiązków, musi wciąż przypominać sobie, że parę lat temu tego właśnie najbardziej pragnęła. To, co wydawało się...

Każdy dzień Samanthy Friedman jest taki sam. Kiedyś niezależna i odnosząca sukcesy, dziś jest przede wszystkim mamą trójki dzieci. Zajęta wypełnianiem nudnych domowych obowiązków, musi wciąż przypominać sobie, że parę lat temu tego właśnie najbardziej pragnęła. To, co wydawało się spełnieniem marzeń, stało się męczącą codziennością. Odpowiedzialność za podjęte decyzje przytłacza ją coraz bardziej.
Cammy, 17-letnia córka Samanthy, przechodzi okres buntu. Poczucie wyobcowania nasila się, kiedy Cammy dowiaduje się, że została adoptowana. Szuka akceptacji, obracając się w podejrzanym towarzystwie. Wszystkie swoje przeżycia opisuje w dzienniku – poetyckim zapisie bolesnej samotności.
Matka i córka - obce dla siebie, marzą o tym samym. Dla Samanthy ucieczką od rzeczywistości są spotkania z przystojnym nieznajomym, podsycane pragnieniem, by poczuć cokolwiek. Dla Cammy obsesyjne poszukiwania biologicznej matki i wiara, że stworzą udaną rodzinę. W rozpaczliwym buncie sięga po narkotyki i szuka bliskości w przygodnym seksie, by wreszcie nic nie czuć.
Punktem zwrotnym dla Samanthy i Cammy okaże się dzień, który miał niczym nie różnić się od poprzednich. Dzień pełen dramatycznych wydarzeń, które zmienią ich życie na zawsze.

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2011

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Perzka | 2013-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2013

Najnowszym, a zarazem piątym dziełem Elizabeth Flock jest książka „Dogonić rozwiane marzenia”, opisująca problemy dotykające zwyczajną na pierwszy rzut oka rodzinę amerykańską.

Samantha musiała dorosnąć w wieku 16-lat. Jej mama umarła a ojciec po śmierci żony załamał się i zamknął w sobie. Na studiach poznała swojego przyszłego męża. Szczęśliwa,zakochana, pełna wigoru, z mnóstwem pomysłów i planów na przyszłość wyszła za mąż za Boba.
Niestety jej wielki zapał został ostudzony podczas podróży poślubnej, kiedy widzi,że jej małżonek jest zwykłym, szarym człowiekiem mającym wiele wad. Dociera do niej, że taknaprawdę nie zna Boba, że wie o nim zbyt mało, a już jest za późno.
Mimo że Samantha zaczęła żałować swojej decyzji o zamążpójściu nie powiedziała o tym Bobowi, i dalej toczyła życie u jego boku. W wieku 28-lat z nudów zapragnęła mieć dziecko.
Okazało się, że ma problemy z zajściem w ciążę.
Im mniejsze miała szanse na pozytywne zakończenie zapłodnienia in vitro, tym...

keys | 2014-07-22
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 22 lipca 2014

Bardzo smutna historia rodzinna, praktycznie dramat.
Wstrząsająca relacja matki i córki, przeplata się się ze sobą i daje nam obraz życia rodzinnego widzianego oczami dwóch stron.
Po raz kolejny dowiadujemy się jak bardzo często jesteśmy samotni wśród ludzi. I jak ta samotność jest bolesna, a nie raz doprowadza do tragedii.
Moja pierwsza książka tej autorki i już wiem, że nie ostatnia.

magda | 2014-01-26

„Czy zdarza ci się, że masz ochotę uciec od swojego życia? (…) czy kiedykolwiek przychodzi ci do głowy, że życie nie jest takie, jak to planowałaś? Czy pragnęłaś czegoś, czegokolwiek, co by cię przebudziło?”

Kiedyś Samantha była niezależną i ambitną kobietą z tysiącem planów na przyszłość. Wierzyła, że mąż, dzieci i dom są tym, co pozwoli jej poczuć się spełnioną. Dziś jest żoną Boba i matką trójki dzieci - nastoletniej Cammy i bliźniaków - Jamie i Andrew. Niestety dla Samanthy od lat każdy dzień wygląda tak samo. Zajęta codziennymi obowiązkami czuje się coraz bardziej przytłoczona i nieszczęśliwa. Do tego dochodzą problemy z mężem. Bob jest pochłonięty pracą, wydaje się też kompletnie niezainteresowany domowymi sprawami i pragnieniami żony. Z każdym dniem małżonkowie oddalają się od siebie coraz bardziej, tracąc przy tym z oczu to, co najważniejsze.

Nastoletnia Cammy przechodzi właśnie trudny okres w swoim życiu. Wie, że jako mała dziewczynka została adoptowana przez Samanthę i...

Mollinka_90 | 2016-08-08
Przeczytana: 2015 rok

Trudna książka poruszająca wiele kwestii związanych z rodzicielstwem i życiem rodzinnym, które nie zawsze jest usłane różami.
Cammy jako dziecko została adoptowana przez Samanthę i Boba, którzy mieli problemy z powiększeniem rodziny. Podjęli decyzję, że utrzymają ten fakt w tajemnicy przed córką. Później urodziła im się para bliźniąt, a życie stało się monotonne. Bob wiecznie zapracowany i zapatrzony w siebie, przestał dostrzegać potrzeby Samanthy, która coraz bardziej osamotniona, zaczęła szukać towarzystwa na portalach randkowych. W tym wszystkim znalazły się jeszcze dzieci, których potrzeby wciąż rosły; zwłaszcza Cammy ciężko przechodziła nastoletni bunt. Przypadkowo wypowiedziane przez Boba słowa ujawniły prawdę o pochodzeniu dziewczynki, która choć w głębi duszy wrażliwa i dobra, na zewnątrz pokazywała już tylko swą drugą, mroczną twarz. Popadła w zmanierowane towarzystwo i zdawało się, że czeka ją już tylko długa droga w dół. A jednak w życiu bohaterów wydarzy się coś, co...

kasandra_85 | 2011-06-24
Przeczytana: czerwiec 2011

mroźny_poranek | 2014-01-15
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Książka "Dogonić rozwiane marzenia" autorstwa Elizabeth Flock przedstawia zwyczajną, z pozoru rodzinę.
Mają adoptowaną córkę Cammy oraz dwoje synów: Jamiego i Andrew.
Niestety, spokój i harmonia w tej rodzinie zostają zakłócone przez córkę, która popada w świat narkotyków, alkoholu i złego towarzystwa.

Według mnie książka została ciekawie napisana.
Autorka przedstawiła dwa punkty widzenia: matki i córki.
Ukazała, co może przytrafić się każdemu dziecku bez względu na to, czy pochodzi z dobrej czy złej rodziny.
Sądzę także, że warta jest przeczytania.

CicheBaBum | 2015-10-07
Przeczytana: 07 października 2015
Cyrysia | 2011-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2011

,, Czy zdarza ci się, że masz ochotę uciec od swojego życia ? Czy kiedykolwiek przychodzi ci do głowy, że życie nie jest takie jak planowałaś? Czy pragnęłaś czegokolwiek, co by cię przebudziło? ‘’. Może są wśród was takie osoby, które zadają sobie te pytania? Często bywa tak, że zdarzają się takie dni, kiedy otaczająca rzeczywistość zaczyna nas przytłaczać i dlatego mamy ochotę spróbować czegoś innego.

Elizabeth Flock, pragnie nam przybliżyć typowe rozterki ludzkie w dzisiejszej monotonni życia. Nie znałam wcześniej tej autorki, ale z tego co wiem zasłynęła debiutancką książką ,,Krzyk ciszy’’, która szybko stała się bestsellerem. Następna powieść ,,Emma i ja’’ również była entuzjastycznie przyjęta. Teraz na światło dzienne wyszło kolejne dzieło Elizabeth Flock pt. ,,Dogonić rozwiane marzenia’’, wydane przez wydawnictwo Mira.

Bohaterkami są matka Samantha Friedman i jej córka Cameron. Narracja toczy się dwutorowo, dzięki czemu możemy poznać punkt widzenia oczami dojrzałej...

Tetiisheri | 2012-01-10
Przeczytana: 08 stycznia 2012

„Czy zdarza ci się, że masz ochotę uciec od swojego życia ? Czy kiedykolwiek przychodzi ci do głowy, że życie nie jest takie jak planowałaś? Czy pragnęłaś czegokolwiek, co by cię przebudziło?”

Takie pytania kłębią się w głowie jednej z głównych bohaterek powieści psychologicznej Elizabeth Flock zatytułowanej "Dogonić rozwiane marzenia”, w której autorka porusza niezwykle trudne tematy. Skomplikowane relacje rodzinne, wybór drogi życiowej, dążenie do spełnienia własnych pragnień, czy rozterki nastolatki to zagadnienia, które Elizabeth Flock poddaje wnikliwej analizie.

Samantha i Bob Friedmann, główni bohaterowie, to małżeństwo, które niedługo po ślubie pragnie założyć rodzinę. Niestety los nie jest dla nich łaskawy - liczne zabiegi i spotkania ze specjalistami również nie przynoszą pożądanych efektów. Małżeństwo decyduje się więc na adopcję ślicznej dziewczynki. W życiu pary po kilku latach pojawiają się także chłopcy bliźniacy – Jamie i Andrew - biologiczne dzieci Friedmannów....

Arleta | 2014-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2014

"Dogonić rozwiane marzenia " to historia o prawdziwym życiu. O tym jak naprawdę wygląda małżeństwo. O nudzie, pretensjach, niezrozumieniu. O tym, że nie tak miało to wszystko wyglądać.Książka została napisana prostym, ale dosadnym językiem. To historia pełna emocji bo takie właśnie jest życie. Końcówka książki bardzo mnie zaskoczyła i nawet trochę wzruszyła ;) Polecam ;)