Zaginione imperium

Tłumaczenie: Maciej Pintara
Cykl: Przygody Fargo (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Lost Empire
Ag2S

Podczas nurkowania u wybrzeży Tanzanii Sam i Remi Fargo natrafiają na dzwon okrętowy z zaginionego podczas wojny secesyjnej konfederackiego okrętu. Idąc tropem jego historii, odkrywają, że kryje sekret, który popycha innych do zbrodni. Od lasów deszczowych Madagaskaru po dżungle Meksyku stają do pojedynku z bezwzględnym przeciwnikiem, który zrobi wszystko, by nikt nie poznał tajemnicy...

Od lasów deszczowych Madagaskaru po dżungle Meksyku stają do pojedynku z bezwzględnym przeciwnikiem, który zrobi wszystko, by nikt nie poznał tajemnicy zaginionego imperium Azteków...

źródło opisu: Nota Wydawcy

źródło okładki: Wydawca

gwiazdka | 2016-03-31
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 31 marca 2016

„Zaginione imperium” to całkiem przyjemna powieść przygodowa. Akcja toczy się wartko i dynamicznie, zagadka pojawia się już na pierwszych stronach, chwilami mamy tu nawet coś w rodzaju napięcia. Wyjaśnienie tajemnicy jest w miarę przekonujące (chociaż ja osobiście nie lubię teorii niczym nie potwierdzonych, powstałych ot z fantazji autora). Jedyną i niezmienną wadą serii są mało charakterystyczni bohaterowie, typowy i niezmienny zresztą błąd książek Cusslera. Powieść czytało mi się szybko i lekko, bez irytacji, a ze sporą dawką przyjemności.

Dawno nie sięgałam po tego autora, z jakiś rok, a może nawet i dwa lata. Widać, że tak dawno, że nawet nie pamiętam. Przeglądając półki w bibliotece zatrzymałam się przy jego nazwisku i przypomniałam sobie to mgliste uczucie ekscytacji, jakie mi towarzyszyło przy czytaniu jego książek. Od razu ją wzięłam. Oczekiwałam przygód, pościgów, zagrożeń, strzelanin i tutaj to dostałam. Oprócz ciekawej historii dostałam również możliwość przeżycia ekscytujących i niebezpiecznych przygód. Na to liczyłam :)

kałach | 2014-02-23

Kolejna ciekawa książka Cusslera. Mógłbym powiedzieć, że "7" to moja ogólna ocena twórczości tego autora, który wg mnie cały czas trzyma wysoki poziom. Jest jednakże jeden problem w przypadku niektórych amerykańskich pisarzy. Kogo tak właściwie oceniać? Pisarza, współautora, researcherów? A może jeszcze kogoś? Pozostawiam Wam to do rozważenia...

Krzysiek | 2013-10-01
Przeczytana: 30 września 2013

Wartka akcja, ciekawa historia (o pochodzeniu Azteków); Pan Cussler znów mnie nie zawiódł! Czyta się szybko i przyjemnie. Pomimo tego, że mam na półce 7 książek do przeczytania, pobiegnę do biblioteki po 3 część przygód Sama i Remi Fargo.

Gośka | 2012-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2012

Cussler to chyba jedyny autor książek przygodowych,które lubię czytać.
Tym razem małżeństwo Fargów próbuje wyjaśnić zagadkę Azteków.Po drodze mają jak zwykle mnóstwo przygód.Jest i nurkowanie,pościgi,strzelanina, zwiedzanie jaskiń a także porwanie.Akcja toczy się wartko,nie ma męczących opisów.Dla fanów przygody bardzo fajna.

Szanita | 2015-03-22
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 2011 rok

Ot bajeczka. Nie zachwyciła mnie ani nie wciągnęła.
Brak uroku towarzyszącego przygodom Dirka Pitta.

Minus za podejście do matematyki. Myślałam, że to może być błąd tłumacza, ale w oryginale również znalazłam zdanie "this fellow’s a very abstract thinker—which is especially strange for a mathematician.” Moim zdaniem, umiejętność abstrakcyjnego myślenia jest w matematyce niezbędna :D

wiejskifilozof | 2012-08-16

Brawo dla Cusslera , za takie fajne książki przygodowe .Fargo są the best i ich przygody są suuper .A pomysł z Aztekami, był bajeczny .

JoieDeVivre | 2016-02-04
Przeczytana: 03 lutego 2016

Bardzo przyjemna książka przygodowa dla dorosłych.

Sam i Remi Fargo,małżeństwo poszukiwaczy skarbów,natrafiają podczas nurkowania na dzwon okrętowy.Pochodzi on ze statku zaginionego w czasie wojny secesyjnej.Poznając jego historię przemierzają kolejno Tanzanię,Madagaskar i Indonezję.Ryciny zawarte we wnętrzu dzwonu mogą zmienić bieg historii. Są jednak osoby,które nie pozwolą ujawnić tajemnicy w nim zawartej.

Marczewek | 2014-01-09
Przeczytana: 17 maja 2011

Pierwsza część najmłodszego z cykli serwowanych przez Cussler i ska.
Tym razem zamiast Kempercosów, Du Bruli w roli "współautora" Grant Blackwood, który międzyczasie zaliczył splita z Clancym, a w tym roku wyda coś z Rollinsem.

Książka jest słaba, ale o dziwo lepsza niż dwie kolejne części. Niestety widać coś nie zajarzyło między panami, bo czwarty tom już napisał Thomas Perry.

Radzę omijać.

Sławka | 2012-05-29

Trochę słabsza od innych które czytałam.Ale i tak przeczytałam z przyjemnością.