Zaginione Miasto

Tłumaczenie: Maciej Pintara
Cykl: Kurt Austin (tom 5)
Wydawnictwo: Amber
Lost City
8324120831
cussler, clive
PablO

Kolejne przygody Kurta Austina. Tajemniczy enzym z dna oceanu, tragiczne wypadki na Atlantyku, zniknięcie greckich nukowców, zamarznięte zwłoki w Alpach. Kurt Austin łączy te fakty w przerażającą całość.

gwiazdka | 2015-09-28
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 28 września 2015

„Zaginione Miasto" tym różni się od innych powieści cyklu, że jest mniej prawdopodobne i chwilami przypomina Wyspę doktora Moreau. Są oczywiście fragmenty bardziej wiarygodne, ale poza tymi są jeszcze takie, gdzie prawdopodobieństwo przeżycia naszych bohaterów jest zbliżone do zera, a oni wychodzą z tego z jednym rozbitym kolanem. Bardziej bajka niż powieść przygodowa. Za to niezła jest zagadka, chociaż powiązania z rokiem 1914 moim zdaniem nie do końca są przekonywujące. Czyta się jak zawsze szybko i dobrze, rozrywka jest niezła.

wiejskifilozof | 2016-08-31

Historia bycia nieśmiertelnym zawsze mi się podobały.Zawsze sięgałem z miłą chęcią po takie książki.
Cussler,kojarzony z nurkowaniem tym razem podejmuje,ten bardzo ciekawy temat.
Ciekawie prezentuje się tu akcja,są Alpy,Orkady.
Pewna francuska rezydencja.

Nie zabraknie walki,spodków.
Książka chyba,jedna z najlepszych w dorobku Cusslera.

Kolejna ciekawa książka autora. Z przyjemnością ją czytałam.
Cussler nie jest wybitnym pisarzem i nie pisze genialnych powieści, ale świat pełen przygód i emocji, jaki nam serwuje jest warty uwagi.
"Zaginione miasto" zaś to jedna z moich ulubionych książek tego pisarza. Spowodowało to, to że autor odszedł od postaci Dirka Pitta, który nigdy nie popełnia błędów, a przedstawia nam postać, która je popełnia, ale stara się je naprawiać. Spodobał mi się również wątek pragnienia długowieczności i przerażające skutki eksperymentów. Lubię takie wątki :)) Książka dobra i ciekawa.

Miaa | 2014-11-01

Bardzo fajna. Motyw nieśmiertelności ciekawie ukazany.

zakreconaxxd | 2012-04-30
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone
Przeczytana: 2012 rok

Ciekawa i wciągająca :)

sibidilla | 2015-05-05
Przeczytana: 05 maja 2015

Kolejna z serii książka przygodowa, którą czyta się miło i przyjemnie.

klaudiabla2 | 2013-08-30
Przeczytana: 01 czerwca 2013

Po bardzo dobrym początku z ,,Królestwem” tego autora postanowiłam iść za ciosem i od razu wypożyczyć kolejną książkę. Nie znalazłam żadnej z Remi i Samem Fargo, ale właśnie tę.
Na świecie zaczynają dziać się bardzo dziwne rzeczy. Zmutowany glon zagraża oceanom na Ziemi, we wodzie pojawia się tajemniczy enzym, a w Alpach zostają znalezione zamrożone zwłoki jakiegoś tajemniczego mężczyzny. Kurt Austin zauroczony piękną Skye nie może spędzić z nią miłych chwil, ponieważ musi rozwiązać te zagadki. Tym bardziej, że wydają się ze sobą łączyć.
Kolejna bardzo dobra przygotówka, która trzyma w napięciu. Na początku jednak autor zaskoczył mnie ogromną ilością niezrozumiałych słów i bardzo trudno było się mi przyzwyczaić. Dalej wczytałam się i z każdą przewróconą stroną było już coraz lepiej. Obok tajemnic serwowanych przez pana Cusslera możemy odnaleźć tu też porwania, pościgi. Nie ma wytchnienia i nie da się nudzić. Cały czas ciekawiło mnie jak to wszystko się zakończy, co łączy te...

Kathika81 | 2014-05-25
Przeczytana: 23 maja 2014

„Zaginione Miasto” to druga książka C.Cusslera, którą przeczytałam i coraz bardziej zaczynam lubić tego autora. Książka ma w sobie to co w takich lekturach lubię najbardziej: wartką akcję, intrygującą choć nieprawdopodobną fabułę, wyrazistych bohaterów, tajemnicze i krwiożercze stwory (ach, to zamiłowanie do budzących grozę dodatków).
Miejsca opisane w książce pobudzają wyobraźnię, choć może niekoniecznie wszystkie chciałoby się obejrzeć na własne oczy, dla osób o mocnych nerwach mogłoby to być ciekawe przeżycie (gdyby takie miejsca istniały naturalnie).
Akcja toczy się w kilku miejscach równocześnie i początkowo można się troszeczkę w tym pogubić, ale wszystko potem pięknie się łączy w kulminacyjnym momencie.
Ludzi od zawsze pociągała chęć bycia wiecznie młodym i nieśmiertelnym. „Zaginione Miasto” przedstawia jedną z opcji do czego mogą być zdolni tacy ludzie i do czego może takie dążenie do nieśmiertelności doprowadzić.
Książka wciągająca, łatwo się ją czyta, objętościowo...

Seweryn95 | 2014-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2014

Moja pierwsza książka Clive'a Cussler'a jaką miałem okazję przeczytać. Pech chciał, że akurat nie byłem "w formie" i nie miałem za wiele czasu na czytanie. Następstwem tego, były 74 strony przeczytane w miesiąc. Kolejne 200 stron poszło już w ciągu 24h.

Powieści tego autora polecił mi kolega reklamując je jako proste, przygodowe książki z szybką i wciągającą akcją. Tak właśnie jest. W "Zaginionym Mieście" już na początku mamy kilka zagadkowych wydarzeń, które z czasem zostają rozwikłane przez zespół NUMA (każdy członek tego zespołu jest troszkę inny, tworzą zgraną całość). Do samego końca czekamy na to jak sprawy się ostatecznie rozwiążą.

Sięgam teraz po kolejny tytuł Cusslera, po którym będę wiedział zapewne troszkę więcej o autorze.

dzjustyna | 2012-06-19
Przeczytana: 18 czerwca 2012

Książki Cusslera przypominają mi trochę amerykańskie filmy akcji, w których niezwykle przystojny, wysportowany i inteligentny facet ratuje świat z opresji przy okazji zdobywając serca pięknych kobiet. Główny bohater to skrzyżowanie Bonda z Indiana Jones'em, który zaprosi piękną kobietę na romantyczną kolację ze śniadaniem a w między czasie da w mordę gangsterowi, brawurowo poprowadzi samolot, uratuje naukowców i równocześnie rozwikła tajemniczą zagadkę :)
Jeśli to wszystko potraktujemy z przymróżeniem oka, myślę, że polubimy szaleńcze tempo akcji, bohaterów ratujących świat i nieprawdopodobne intrygi.

Cussler nie pisze może wybitnie, ale potrafi wciągnąć w swoją powieść dostatecznie dobrze. Zaginione miasto pełne jest wartkiej akcji, bardzo ciekawej rodzinnej tajemnicy, okrutnych ludzi i fajnych (super)bohaterów. Mimo że nie lubię amerykańskiego patosu, to jednak Cussler mnie zachęcił do spróbowania innych jego pozycji :)

Jednym słowem: fajna przygoda książka