Okładka książki Złoty Budda

AMBER
Cabrillo, Oregon, NUMA
typ
papier
6.72 (135 ocen i 4 opinie)

Opis książki

W świątyni za żółtym murem dalajlama modlił się do swojego osobistego opiekuna Mahakali. Chińczycy zaproponowali mu gościnę w kwaterze głównej, żeby zapewnić mu ochronę, ale wiedział, że powodem tego zaproszenia nie była troska o jego osobę. To właśnie Chińczyków musiał się strzec. Ich prawdziwe zamiary opisane były w liście, który właśnie otrzymał od Ngabo Ngawanga Jigme, gubernatora Chamdo...

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
Karolina | 2012-01-02
Na półkach: Sensacja, Przeczytane
Przeczytana: 29 grudnia 2011

Napisana tak, aby oglądało się akcję z kilku różnych stron i starało się wyjaśnić tajemnicę już dużo wcześniej. Dobra sensacja. Duży plus za bardzo współczesny pomysł (problem Tybetu).

Olek | 2011-12-03
Przeczytana: 30 listopada 2011

Przeczytałem już parę książek Cliv Cusslera, ale żadna z nich nie wciągnęła mnie tak mocno jak "Złoty Budda". Może i dlatego, że ja lubię klimaty azji wschodniej i Tybetu.

Bynajmniej, książka bardzo ciekawa, sam pomysł wydał mi się interesujący, aczkolwiek zakończenie pozostawia wiele do zarzucenia.

Ale i tak książka zasługuje na duży plus!

beben1910 | 2012-11-23
Przeczytana: 2012 rok

Dobra książka, Cussler trzyma poziom. Nie jest to mistrzostwo świata, ale da się czytać.

krystyna | 2012-03-21

Kalendarium literackie
  • Elias Canetti
    109. rocznica
    urodzin
    Tylko że powieści nie są żadną strawą dla ducha. Przyjemność, jaką być może sprawiają, przepłaca się niezmiernie; rozkładają one najlepszy charakter. Człowiek uczy się wczuwać w rozmaite typy ludzkie, zaczyna smakować w różnorodności, wciela się w postacie, które mu się podobają. Każde stanowisko st... pokaż więcej
  • Dawid Grosman
    60. rocznica
    urodzin
    Zabiję matkę jeśli mnie jeszcze raz urodzi
  • Michael A. Cremo
    91. rocznica
  • Melissa Marr
    42. rocznica
    urodzin
    Czasami miłość oznacza, że trzeba odejść.
  • Josephine Tey
    118. rocznica
  • Adam Boniecki
    80. rocznica
    urodzin
    (...) drzemie w nas wciąż nadmiar lęku, słabości, poczucia niższości. Człowiek pewny swojej ojczyzny, nie będzie szalał na jej punkcie. Człowiek pewny swojej wiary nie będzie wszędzie węszył jej prześladowań. I odwrotnie. To niepewność własnych przekonań budzi agresję obronną u wszystkich stworzeń,... pokaż więcej
  • Witold Gombrowicz
    45. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego człowieka.
  • Randy Pausch
    6. rocznica
    śmierci
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.

Znajdź nas na Facebooku