Virtualo -50% thriller

Wydawnictwo: Amber
The Chase
Cussler Clive
Ag2S

Kwiecień 1950: z głębin jeziora w Montanie wyłania się pordzewiałe cielsko parowozu. W środku są szczątki trzech ludzi, którzy zginęli czterdzieści cztery lata wcześniej. Ale tych, którzy obserwują wydobycie wraku, nie interesuje ani lokomotywa, ani jej makabryczna zawartość… Rok 1906: brutalny bandyta terroryzuje zachodnie stany Ameryki. Nie pozostawia żadnych śladów, tylko puste bankowe...

Rok 1906: brutalny bandyta terroryzuje zachodnie stany Ameryki. Nie pozostawia żadnych śladów, tylko puste bankowe sejfy… i trupy. Żeby go schwytać, rząd wynajmuje najlepszego fachowca. Isaac Bell wytropił niejednego przestępcę, ale jeszcze nigdy nie stał przed takim wyzwaniem. Bo tym razem musi rzucić się w pościg za mistrzem zbrodni - od Arizony po Kolorado, od Teksasu po zrujnowane trzęsieniem ziemi San Francisco. Ale gdy odkryje tożsamość swojego przeciwnika, pościg zmieni się w walkę o życie…

gwiazdka | 2015-02-07
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 07 lutego 2015

Nie jest to najlepsza powieść Cusslera, przyznaję, że były fragmenty, przy których wiało nudą, najlepszym tego przykładem może być trzydziestostronicowy opis pościgu i jazdy pociągiem, niczego poza tym. Początek książki niczego sobie, trochę przygody, śledztwa, oczywiście przystojny bohater, piękne kobiety, szkoda tylko, że i tu autor popadł w przesadę i nasz bohater jest dzielniejszy niż Superman. No i pan Cussler lekko się zagalopował wspominając o nowinkach technicznych, miałam wrażenie, że wyprzedził opisywane czasy o jakieś 20 lat, niby niewiele, ale przestał być wiarygodny. Dla miłośników przygody, którzy akurat nie mają nic lepszego do czytania „Pościg" się nada, dla bardziej wymagających może już być problem. Dla mnie słabiutko. Na szczęście lekki język sprawił, że szybko się czyta więc nie musiałam rezygnować z lektury.

Jedna z moich ulubionych książek tego autora :)
Z przyjemnością oderwałam się od tego, co wcześniej serwował czytelnikom- NUMA, Drik Pitt, głębie oceanów.
A przeniosłam się do XX wieku, poznałam ciekawego detektywa i z ochotą razem z nim ruszyłam w pościg za mordercą.
Książka ciekawa, dobra, odprężająca.

zakreconaxxd | 2012-04-30
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone
Przeczytana: 30 kwietnia 2012

Świetna! Cieszę się, że ją przeczytałam :) Bardzo mnie wciągnęła :) Polecam czytelnikom spragnionym przygód :)

jw23 | 2016-02-03
Przeczytana: 02 lutego 2016

Autor ten sam, a jednak książka inna. Przeniesienie wydarzeń w czasie bardzo dobrze zrobiło twórczości Cusslera. Niezmienne zostało to, że jest to twórczość lekka, łatwa i przyjemna. Książka idealnie nadaje się do wieczornego odstresowania.

Miśkaa | 2012-06-11

Lekka, przyjemna. Idealna na samotne wieczory. Mała dawka przygód.

Najlepsza powieść Cusslera, jaką czytałam. Przemyślana, zwrotna, pochłania i ciekawi.

Machno | 2016-07-16
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 16 lipca 2016

Isaac Bell jest detektywem ze sporym zapleczem finansowym. Jego najnowsze wzywane to Rzeźnik, tajemniczy złodziej bankowy, nie mający oporów przed zabijaniem kobiet i dzieci. Ze wsparciem swoich kompanów z Agencji Detektywistycznej van Dorna zaczyna wyłapywać drobne ślady, które pozostawił po sobie bandyta. Książka jest powieścią przygodową niż detektywistyczną. Nacisk jest bardziej położony na pościgi i walkę dwóch antagonistów niż na umysłową pracę, polegającą na wyszukiwaniu śladów i przesłuchiwaniu świadków. Owszem, te sceny są w książce, ale chyba z musu, bo przecież Bell to nie czarodziej wyciągający poszukiwanego z kapelusza, więc swoją robotę musi wykonać. Na pewno plusem jest opis, i to bogaty, świata z początku XX wieku. Oczywiście nie mogło też zabraknąć wymyślnych pojazdów, tym bardziej fascynujących, ze względu na swoje osiągi szybkości. Ile się kierowca musiał namęczyć, żeby osiągnąć 100km/h. Książka szybka i lekka, we wczesnym "cusslerowskim" stylu.

Modżajto | 2014-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2014

Nowa seria Clive'a Cusslera z nowym bohaterem, który umiejętnościami i urodą nie ustępuje Dirkowi Pittowi ani Jamesowi Bondowi.
Akcja rozpoczyna się w 1950 roku kiedy to z jeziora Flathead w Montanie wyławiana jest lokomotywa. Zagadką dla wszystkich jest jak ona znalazła się na środku dna jeziora. Odpowiedź zna Isaac Bell, który w 1906 roku rozpoczął pościg za 'Rzeźnikiem' w San Francisco...
Wartka akcja i (jak zwykle) ciekawe postacie są cechą charakterystyczną dla autora. Czyta się bardzo dobrze i szybko. Rys historyczny dobry, trzęsienie ziemi w San Francisco faktycznie miało miejsce 18 kwietnia 1906 roku o godzinie 5:12 rano. Powtórzę się może, ale naprawdę bardzo fajna książka...

Anna Klimek | 2018-01-01
Na półkach: Przeczytane, Przygodowe
Przeczytana: 01 stycznia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zupełnie inna książka Cusslera, niż te, które przeczytałam dotychczas. I bardzo mi się podobała! Akcja ma miejsce w 1906 roku, nie w czasach współczesnych. Jest nowy bohater, Isaac Bell, prywatny detektyw. Musi on odnaleźć i powstrzymać tajemniczego Rzeźnika, który rabuje banki w górniczych miasteczkach i bezlitośnie zabija wszystkich świadków.
Autor bardzo pomysłowo wplótł w powieść rzeczywisty kataklizm, który wydarzył się wtedy w San Francisco - potężne trzęsienie ziemi, które zrównało miasto z ziemią.

Marczewek | 2014-01-09

Po 5 latach, w 2007 roku Cussler napisał swoją ostatnią samodzielną powieść. Rozpoczął nią swój przed ostatni (jak do tej pory) cykl, który jest przez Amber traktowany wyjątkowo chłodno.
Liczy on obecnie 7 części, a u nas udało się wydać jedynie dwie.

Pościg zdecydowanie odbiega od pozostałych serii, bo w całości dzieje się na początku XX wieku.
Z reguły w jego książkach (cyklach), to często wtedy jest prolog, a sama akcja później przenosi się w czasy współczesne.

W Pościgu bohaterem jest Isaac Bell, agent agencji Van Dorna.
Ma za zadanie złapać bandytę napadającego na banki, który dodatkowo uwielbia zabijać...

Nie jestem znawcą Cusslera, wziąłem się za ten cykl, bo nie chciało mi się czytać 20 tomów z Pittem.
Ale od razu zostałem kupiony.
Język, barwne opisy, znajomość historii. Czyli to za co Cussler jest uwielbiany.

Polecam.