Pałac tajemnic

Wydawnictwo: Replika
978-83-76741-18-5
pałac, tajemnica, kryminał
Ag2S

W położonym na Mazurach barokowym pałacu von der Groebenów obecnie mieści się dziesięć mieszkań gminnych. W jednym z nich zamordowane zostaje rosyjskie małżeństwo Reznikowów. Ich córka znika bez śladu.
Alicja Prus, nowa lokatorka feralnego mieszkania numer siedem, przeprowadza prywatne śledztwo, by odkryć sprawcę zbrodni. Jednak pałac kryje w sobie więcej tajemnic, niż pierwotnie przypuszczała...

źródło opisu: http://replika.eu/katalog_ksiazek.php?wyd=1&id3=322&k=Romans

źródło okładki: http://replika.eu/katalog_ksiazek.php?wyd=1&id3=322&k=Romans

Strega | 2014-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2014

Przyjemna, lekka książka. Dla mnie stanowiła fantastyczną przeciwwagę dla tych wszystkich brutalnych thrillerów czy kryminałów w amerykańskim stylu.

Grupka sąsiadów w zaniedbanym, barokowym pałacyku na Mazurach i zbrodnia, którą musiał popełnić ktoś z wewnątrz. Każda z zamieszkujących tu rodzin kryje jakiś sekret lub uczucia, o które nikt by ich nie podejrzewał. W całej tej plątaninie emocji i wzajemnych animozji nowo przybyła lokatorka próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa pary małżonków oraz zaginięcia ich nastoletniej córki.

Całe dochodzenie do prawdy opiera się na rozmowach, rozmowach i jeszcze raz na rozmowach. Nie ma tu psychopatów, są za to zwykli ludzie ze swoimi słabościami.

Nie podobała się natomiast okładka. Z jej powodu kompletnie nie zwróciłabym na książkę uwagi, gdyby nie rekomendacje mojego bibliotekarza. A było warto.

ardnaskela | 2016-08-19

Nie jestem wielką fanką kryminałów. Po książkę tą sięgnęłam ponieważ została mi ona polecona właśnie tu przez znajomą. Dziękuję Ci bardzo Kochana!

Od początku czytało mi się bardzo dobrze. Kryminał w sam raz dla mnie. Bez niepotrzebnego okrucieństwa. Świetna atmosfera, świetny pomysł, historia nieoczywista i prawdziwa.

Polecam gorąco! Do autorki z pewnością wrócę!

Agacha | 2018-10-18
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 18 października 2018

Podniszczony pałacyk i jego lokatorzy. Różni ludzie z różnymi charakterami. I morderstwo w jednym z mieszkań. Okazuje się, że każdy z mieszkańców ma jakieś tajemnice. Dobry kryminał.

Czytając "Pałac tajemnic" miałam wrażenie, że czytam któryś z kryminałów Adaty Christie.
Zamknięta społeczność mieszkańców pałacu, 9 rodzin, każda skrywa jakieś tajemnice, każda ma coś do ukrycia, każda opowiadając o tej feralnej nocy, gdy zostało popełnione morderstwo stara się siebie wybielić , każda wskazuje na kogoś innego jako mordercę.
A prawdy stara się dowiedzieć Alicja, która chce napisać powieść kryminalną o tym morderstwie i dlatego prowadzi długie rozmowy z każdym z mieszkańców, które coraz bardziej komplikują jej śledztwo. Bo na jaw wychodzą coraz to nowe fakty, a tajemnica może sięgać dużo lat wstecz.
Przy tej książce nie można się nudzić mimo tylu podejrzanych osób, bo jest tu i tajemnicze zaginiecie córki zamordowanych, zakazana miłość a nawet gwałt i morderca, który uciekł z aresztu.
Czy morderca był jeden, czy ktoś mu pomagał, czy to morderstwo z nienawiści, miłości, zemsty czy dla zysku dowiecie się dopiero na samym końcu powieści.Mnie ta książka bardzo...

Bardzo dobra,z klimatem powieść napisana dobrze skrywana tajemnicę w Pałacu von der Groebenów na Mazurach..jedna z mieszkań gminnych zostaje zamordowane młode rosyjskie małżeństwo, a ich córka znika bez śladu.
Jest to romans połączony z kryminałem,tajemnica morderstwa chce rozwikłać Alicja Prus, dowiedzieć się kto jest sprawcą.
Trzyma w napięciu doskonała,rewelacyjna książka przyjemne chwile spędziłam czytając ten kryminał przy kawce.
Lubię takie czytywać,wciągnął mnie na maksa.

Tomek | 2014-08-12
Na półkach: Przeczytane, E-book, Posiadam
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Nie było mi dane poznać Agnieszki Pietrzyk jako autorki książek i przyznam, że spotkałem się z tym nazwiskiem pierwszy raz. Natknąłem się na jej najnowszą książkę, zatytułowaną „Pałac tajemnic” całkiem przypadkowo i postanowiłem, że stanie się ona moją lekturą, tylko ze względu na ten wspomniany w opisie mazurski, barokowy pałac. Mam słabość do takich budowli, lubię je zwiedzać, ale także i czytać o nich. Choć tytuł, taki całkiem bez polotu wcale nie zachęcał, postanowiłem dać nieznanej mi autorce szansę i przeczytać jej książkę. Rozmyślałem sobie, że natknąłem się pewnie na kolejną babską, banalną historyjkę, która już po kliku stronach doprowadzi mnie do czarnej rozpaczy, a moje myśli podczas lektury będą galopowały jak najszybciej ku końcowi powieści. Spodziewałem się takiego prostego kryminałku, okraszonego niby to humorem, coś takiego, w stylu pomieszania Puzyńskiej (tej od „Motylka”) i Chmielewskiej (tej wiadomo od czego). Pomyślałem też, że historia jest niezbyt długa, zatem...

kasandra_85 | 2011-06-20
Przeczytana: czerwiec 2011

Isadora | 2011-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2011

Lubię od czasu do czasu sięgnąć po niebanalny, dobry kryminał, który już na wstępie potrafi przykuć moją uwagę oryginalną fabułą oraz skusić tajemniczą, mroczną atmosferą wyczuwalną od pierwszych stron.
"Pałac tajemnic" spełnia te wymagania, a w miarę rozwoju intrygi oferuje całe mnóstwo dodatkowych wabików, które sprawiają, że lektura staje się wyjątkową przyjemnością i jest w stanie zatrzymać uwagę czytelnika w niesłabnącym napięciu do ostatniej stronicy.
Niezwykle ważnym elementem fabuły są także ramy czasowo - przestrzenne, w których osadzona jest akcja. W tym przypadku okazały się wielkim atutem powieści, albowiem tytułowy pałac jawi się jako symboliczne i pełne grozy miejsce, w którym przeszłość splata się z teraźniejszością, co okazuje się kwestią niezbędną do rozwikłania zagadki pewnego morderstwa i nieodzowną, jeśli chodzi o poznanie motywów kierujących zabójcą.

Podupadły i zaniedbany barokowy pałacyk hrabiowskiej rodziny von der Groebenów w mazurskich Ponarach...

Vemona | 2018-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2018

Stary pałac zamieniony na mieszkania komunalne, różne rodziny, brutalne morderstwo...
Do pałacu trafiamy razem z narratorką, która przedstawia się jako pisarka, chcąca napisać powieść o tragedii, która się tam zdarzyła. Zamordowano mieszkające w pałacu małżeństwo Rosjan, a ich córka zniknęła bez śladu.
Razem z narratorką poznajemy mieszkańców - ciężarną dziewczynę i jej chłopaka kombinatora, małżeństwo z dziećmi, samotną matkę trzech córek, która uciekła przed przemocą męża, eleganckie małżeństwo profesora i skrzypaczkę, delikatną staruszkę.... Ktoś zabił, prawdopodobnie ktoś mieszkający w pałacu, każdy coś kręci, każdy ma coś do ukrycia.
Czy narratorka dotrze do prawdy?
Przyznam, że początek nie do końca do mnie trafiał, przerzucanie się między osobami trochę mieszało, ale im dalej, tym bardziej historia mnie wciągała, szczególnie, że po każdej rozmowie wydawało się, że jesteśmy o krok od rozwiązania, a potem okazywało się, że jednak nie, że wyjaśnienie musi być...

Natalia Be | 2014-03-14

Rany, jak dobrze się czytało! Spore zaskoczenie na plus. Świetny, wciągający kryminał. Chcę jeszcze! Zagadka niegłupia, bez schematów, ale też przy odrobinie główkowania można było wytypować sprawcę. Mnie się udało - mój typ okazał się trafny. Wolę tak, niż kiedy mordercą okazuje się as w rękawie, osoba która pojawia się w ostatniej chwili. Poza tym cala paleta ciekawie przedstawionych postaci,akcja płynie wartko, nastrój pałacu i tajemnicy... No i tych zagadek okazało się więcej...
Apel do autorki: Ja chcę jeszcze!
W tym samym stylu.