Las zaginionych

Agnieszka Pietrzyk Wydawnictwo: Czwarta Strona kryminał, sensacja, thriller
Czwarta Strona
2022-03-09
2022-03-09
literatura polska niebezpieczeństwo obsesja psychopata strach thriller zaginięcie

Przeczytane 710 Opinie 92 Oficjalne recenzje 556

Wyróżniona opinia i

Książki 670 Opinie 537

Książka, którą faktycznie czyta się dobrze i bardzo szybko, kolejne karty odsłaniane przez autorkę na pewno wywołują bardzo duże wrażenie.

Czytając ją odczuwałem niestety, jakby z przedstawionymi postaciami coś było nie tak. Emocje, które im towarzyszyły i motywowały do kolejnych czynów nie wydawały mi się do końca realne.

Świetny thiller od którego nie można się oderwać, mamy tutaj 3 dziewczynki które wybierają się na konną przejażdżkę do lasu jednak wracają tylko dwie z nich. Po jakimś czasie z podobnej przejażdżki nie wraca również 35 letnia Karolina. Świetna zagadka takie poplątanie z pomotaniem. Idealna dla miłośników koni, natury i mrocznych zagadek

Mocno psychologiczna książka, która zmusza czytelnika do ciągłej analizy i wprowadzania go głęboko w las, uwielbiam takie książki w których dzieje się dużo, i właśnie dlatego sięgam po kryminały!
Historia zaczyna się dość niewinne gdzie trzy nastolatki wybierają się na przejażdżkę konną, ostatecznie wracają tylko dwie a jedną z nich zostaje uznana za zaginioną, po pewnym czasie z lasu nie wraca kobieta, która tak samo powiązana jest z rodziną Małeckich, rozwiazanie tych dwóch spraw jest zaskakujące i czuje się usatysfakcjonowana takim zakończeniem! Kilka razy zmieniałam zdanie co do całej intrygi i jak już byłam pewna kto za tym stoi to autorka podrzuca kolejne wątki, które wywracały moje przypuszczenia do góry nogami. Jest to książka, która potwierdza to co uważam od zawsze,że skrywane tajemnice, przemilczane problemy, nigdy nie prowadzą do niczego dobrego, a żal i smutek gromadzony w sobie przez wiele lat często zmienia się w chęć zemsty i pragnienie zadośćuczynienia.
Świetnie bawiłam się przy tej pozycji i już mam w planach nadrobienie książek autorki.

Taka grecka tragedia w nowoczesnym wydaniu - nie ważne, co się zrobi, na końcu i tak czeka nieszczęście.

Cała "zabawa" bazuje na mocno rozbudowanej psychologii postaci, przez co czytelnik co chwila traci wiarę w rozwiązanie, które mu się nasunęło.

Ja przy tej intrydze bawiłam się naprawdę dobrze i z czystym sumieniem polecam!

Ja przy tej intrydze bawiłam się naprawdę dobrze i z czystym sumieniem polecam!

Pewnego dnia na przejażdżkę konną wybierają się trzy nastolatki. Do stadniny wracają tylko dwie z nich, trzecia zaginęła. Po kliku dniach w tym samym lesie znika młoda kobieta, która również wybrała się na przejażdżkę konną. Zarówno nastolatka jak i młoda kobieta są powiązane z rodziną Małeckich. Dziewczynka była najlepszą koleżanką córek Państwa Małeckich, a młoda kobieta jest przyjaciółką Doroty Małeckiej. Czy te dwa zniknięcia mają coś ze sobą wspólnego? Czy jest to niewiarygodny zbieg okoliczności?Czy jednak zostało ta sytuacja przez kogoś zaaranżowana?Gorąco polecam

"Las zaginionych" Agnieszka Pietrzyk
Nasze pierwsze spotkanie z Panią Agnieszką i z pewnością nie ostatnie 😁
Mała miejscowość pod Elblągiem, w której podczas jazdy konną znika nastolatka to początek niesamowitej i dość przykrej historii... Dla mnie jest to opowieść o tragicznych konsekwencjach nie rozmawiania ze sobą; o tym jak przemilczane tragedie wpływają na nas i naszych najbliższych, o tym, że brutalna zemsta lub śmierć to czasem jedyne wyjście z mroków naszego koszmaru; i o tym, że każdy musi odpokutować swoje winy, choć myśli, że zostały mu zapomniane... Rewelacyjna pozycja, polecamy ze szczerego serca 🙂
#agnieszkapietrzyk #laszaginionych #wydawnictwoczwartastrona #polskiekryminały #niejestemstatystycznympolakiemlubięczytaćksiążki #mojepsyczytajazemna #zcacusiemwserduszku #zemstanajlepiejsmakujenazimno

"Las zaginionych" Agnieszka Pietrzyk
Nasze pierwsze spotkanie z Panią Agnieszką i z pewnością nie ostatnie 😁

Pomysł na fabułę dosc ciekawy, mocny motyw nienawiści.

Pomysł na fabułę dosc ciekawy, mocny motyw nienawiści.

Rasowy polski thriller . Bardzo fajny w odbiorze . Dość tragiczny z kilkoma trupami w tle . Zakończenie powieści też nietypowe . Dawno się z takim nie spotkałem . Ogólnie książka godna polecenia .

Mieszane uczucia mam po przeczytaniu tej książki, wciąga bardzo,mocno mroczny klimat i bohaterowie wydają się prawdziwi , z drugiej strony motyw zemsty głównej bohaterki do męża, hmm wcale do mnie nie przemawia jakoś mało prawdopodobne, że po tylu latach planowanie tego ehh coś tu się rozmyło...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobry thriller. Autorka zwodzi, myli tropy, prowokuje. A na koniec zaskakuje. Pomimo całej nieprawdopodobności tej historii ukazane relacje międzyludzkie są jak najbardziej prawdziwe. Nienawiść, latami skrywane urazy, chęć zemsty, niedomówienia, strach przed rozmową, chore relacje, egoizm. Lekko rozbawiły mnie tylko te bardzo rozmowne konie. Tak jak na filmach - gdzie konie, tam rżenie i inne końskie odgłosy. W rzeczywistości konie są bardzo ciche.

• Przeczytane 2022
  • Kryminał