Wyprawa duszkoludka

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Cykl: Kroniki Wojen Duszków (tom 5)
Wydawnictwo: Rebis
The Faeman Quest
Dorota_1988

W powieści „Wyprawa duszkoludka” Brennan powraca do świata duszków, wprowadzając nową postać – Mellę, córkę królewskiego małżonka Henry’ego i królowej Holly Blue. Gdy Mella przypadkowo trafia do Haleklindu, odkrywa oddziały buntowników przygotowujących inwazję z użyciem nowej, przerażającej magicznej broni. W powieści napotykamy starych znajomych – Brimstone’a, Pyrgusa i głowę lorda...

W powieści napotykamy starych znajomych – Brimstone’a, Pyrgusa i głowę lorda Hairstreaka – ale czytelnicy będą się identyfikowali z Mellą, której upór, energia i odwaga musi ocalić krainę duszków przed zniszczeniem.

źródło opisu: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/herbie_bren...(?)

Aleksandra | 2011-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2011

Moim zdaniem ta część jest naprawdę słaba w porównaniu do poprzednich części. To co mnie w nich urzekło, w tej już brakło. Nie polubiłam Melli, wręcz przeciwnie - irytowała mnie. Mam wrażenie, ze była pisana na siłę. Żałuję, że autor nie zakończył serii na poprzednim tomie.

Lena | 2015-07-28

Za dużo niespójności, denerwujące wypowiedzi, nie podoba mi się ta książka. Polecić nie mogę. Do innych części porównać nie mogę, bo nie czytałam.

destrakszyn | 2011-10-28

"Wyprawa duszkoludka"

Ujrzawszy w księgarni znajome nazwisko, najpierw wpadłam w euforię, ale później ogarnęły mnie wątpliwości. O czym może być najnowsza część Wojen duszków? Wydawałoby się, że Brennan zakończył wszystkie wątki – kochankowie się połączyli, najwięksi wrogowie zginęli lub zostali wyeliminowani, mniejsi stali się niegroźni i niezainteresowani losami głównych bohaterów, zagubione dusze znalazły powołania. Posprzątane, pozamiatane. Czy więc można uczynić cokolwiek jeszcze w tym temacie? Pan Herbie pokazał, że można.

A to i dobrze, i źle.

Przede wszystkim satysfakcjonujący był powrót do lekkiego, ciepłego stylu Wojen. Cykl z urzędu jest skierowany do młodszego czytelnika, ale nie przeszkadzało mi to rozkoszować się każdą minutą kontaktu. Czasem miło zanurzyć się w gąszczu miłych, łagodnych zwrotów, nierzadko zręcznie kryjących wulgarność i brutalność niektórych działań. Chociaż lubię konkretne, barwne i wyraziste opisy, to ta „cenzura” wywoływała na mojej twarzy...

michnar3 | 2012-04-24
Przeczytana: 05 maja 2012

Świetne jak cały cykl! Ta fantastyka jest na prawdę godna podziwu, a ja to uwielbiam. W tej książce jedna postać drugi raz umrze, a jeszcze inna umrze chwilowo, po prostu serce przestanie bić, a niedługo potem znów zacznie. Bardzo fajnie jest napisany wątek Brimstone'a i Chalhilla. Jedyne co mnie denerwuje to ta Mella II.

KatieMalvae | 2013-04-19
Przeczytana: 2012 rok

Kiedy zobaczyłam w księgarni kolejny tom mojej ulubionej serii nie posiadałam się z radości. Z reguły podchodzę z dystansem do 'tasiemców', gdyż zazwyczaj pisane są na siłę, ale myślałam że pozytywnie się rozczaruje. Niestety tak się nie stało.
Jeśli wcześniej pomysły Brennana intrygowały i ciekawiły, tu nie popisał się talentem. Akcja toczy się za szybko, a pomysły na nowe wątki są dość nudne w porównaniu do poprzednich części.
Dokończona tylko z sentymentu do poprzednich pozycji z serii.

Tobiasz Pakuła | 2011-08-13

Seria jest świetna, wręcz wyróżniająca się wśród innych dzieł. większość pisarzy fantastyki wzoruje się w pewien sposób na Tolkienie a Herbi Brennan tego nie robi. Stworzył on swój własny świat pełen niesamowitych ras, innego rodzaju magii. Polecam!

Powstanie tej książki było dla mnie wielkim zaskoczeniem. Kiedy Henry zamieszkał już w KD nie spodziewałem się kolejnej części. Zarówno książka jak i jej treść zaskoczyły mnie.

Asik92 | 2011-08-03
Przeczytana: 02 sierpnia 2011

Dość ciekawa akcja, ale dziwne zakończenie - autor mógł dopisać coś jeszcze;)

Marcin | 2013-12-08
Przeczytana: 25 października 2013

Poprzednie części o niebo lepsze... "Wyprawa dyszkoludka" pozostawiła mi wielki niesmak w odniesieniu do całej serii. Odniosłem wrażenie, że jest napisana na siłę, bez pomysłu. Klasyczny szkielet: problem - rozwiązanie problemu - wszyscy szczęśliwi. Nie twierdze, że takie ramy są złe, tylko ... Ta książka nie ma tego "czegoś" co przy poprzednich częściach powodowało, że chce się czytać... Gdyby ta książka była 1 albo 2 w serii, bardzo ciężko byłoby po niej sięgnąć po kolejne pozycje.

Bartosz Oszczęda | 2015-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2015

Bardzo ciekawa podróż w przyszłość z bohaterami znanymi z czterech poprzednich części. Najkrótsza część z "Kronik Wojen Duszków", zdecydowanie za krótka, ale mimo tego czytało mi się ją bardzo przyjemnie. Nowa bohaterka faktycznie dała się polubić.

Animak | 2012-08-28
Przeczytana: 2012 rok

Najgorsza część ze wszystkich. Dziecinność wkracza tu na zupełnie nowy poziom. Historia jest naciągana, a całość kontynuowana jakby na siłę. Uważam, że serii na dobre wyszłoby, gdyby została zakończona na Lordzie Duszku.