Dzieci lampy i królowa Babilonu

Tłumaczenie: Danuta Górska
Cykl: Dzieci Lampy (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
Blue Djinn of Babylon

John i Filippa, pochodzące ze starożytnej linii dżinów, obdarzone magicznymi zdolnościami oraz mocą przemiany w zwierzęta, bliźnięta pakują się w nieliche kłopoty! Filippa, która z zapałem gra w dżinnwerso, egzotyczną odmianę gry w kości, zostaje niesłusznie oskarżona o oszustwo w trakcie zawodów sportowych i zdyskwalifikowana przez władczynią - Niebieską Dżinniję Babilonu. W tym samym czasie jej brat odkrywa, że skradziono grymuar Salomona, księgę, w której znajduje się zaklęcie mogące dać znającemu je magowi władzę nad wszystkimi dżinami... Dla władczyni byłoby lepiej, gdyby nikt nie dowiedział się o tym, że śmiertelnie groźna formuła po prostu wyparowała. Odzyskanie niezwykle zasadniczą władczynię o niewinności Filippy i odzyskać niebezpieczny grymuar, bliźnięta wyruszają jego śladem do Stabułu i Berlina. Nie przypuszczają, że ktoś prowadzi je prosto w pułapkę.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

Dostałam tę książkę kiedyś na gwiazdkę więc poniekąd byłam zmuszona ją przeczytać. Nie żałuję, że to zrobiłam. Ciekawa fabuła, zaskakujące zakończenie i do tego wspaniała historia. Wszystko to zlewa się w spaniałą książkę. Polecam :)

czytadela200 | 2014-02-09

Niesamowita historia dwójki dwunastoletnich dżinnów, Johna i Filippy, którzy jako przedstawiciele niezwykłego plemienia muszą stawiać czoło nowym wyzwaniom związanymi z ich mocą. Autor nie pozwala czytelnikowi na chwilę nudy, wydaje się że wszystkie wydarzenia dzieją się naprawdę . To fantastyka jakiej jeszcze nie było! Serdecznie polecam.

luniak | 2012-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2012

Ciekawa książka fantasy. Ukazana miłość rodzeństwa, może nie do końca normalnego, ale zachowującego się jak rodzeństwo, pomimo codziennych kłótni, sprzeczek i nawet bijatyk John był gotowy oddać życie za siostrę. Bardzo mi się spodobało.

karinkar | 2012-02-02

Doceniam starania autora. Wymyślił zupełnie nowy świat. Polecam.

Inversi | 2014-07-23
Przeczytana: 27 grudnia 2013

To jest super książka, polecam każdemu. Nie mam tej książki, a przeczytałbym ją jeszcze raz, i oddałbym za nią wszystko.

mononoke | 2010-06-17

Przeczytana: 19 lipca 2014

wciągająca ale nie najlepsza

sebik33 | 2012-01-25
Przeczytana: 28 stycznia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

super