Nadnaturalista

Wydawnictwo: W.A.B.
The Supernaturalist

Trzecie tysiąclecie, metropolia kontrolowana przez prywatną korporację przy pomocy satelity. Czternastoletni Kosmo Górka marzy o ucieczce z Zakładu dla Chłopców im. Klarysy Zdzierskiej, którego dyrekcja zmusza mieszkańców do uczestnictwa w eksperymentach medycznych. Co prawda nie ma pojęcia, jak poradziłby sobie sam w Satopolis, spowitej smogiem industrialnej metropolii, ale wszystko jest...

Czternastoletni Kosmo Górka marzy o ucieczce z Zakładu dla Chłopców im. Klarysy Zdzierskiej, którego dyrekcja zmusza mieszkańców do uczestnictwa w eksperymentach medycznych. Co prawda nie ma pojęcia, jak poradziłby sobie sam w Satopolis, spowitej smogiem industrialnej metropolii, ale wszystko jest lepsze niż być królikiem doświadczalnym i ofiarą komendanta Dąbały. Chłopiec i jego przyjaciel Suwak wreszcie realizują swoje marzenie. Od tej chwili wypadki zaczynają się toczyć bardzo szybko...
Życie Kosmo jest w niebezpieczeństwie i gdy wydaje się, że nie ma szans na uniknięcie śmierci - do akcji wkraczają Nadnaturaliści. Specjalizują się oni w walce z zagrażającymi miastu Satopolis Pasożytami, które dla wszystkich poza Nadnaturalistami pozostają niewidzialne. Kosmo, posiadający, jak się okaże, podobne zdolności, dołącza do zespołu mającego za zadanie wyeliminowanie tych niebieskich larw, wysysających z ludzi życie. Czy rzeczywiście Pasożyty są tak groźne, jak się wydaje? Co stanie się z wiszącym nad miastem satelitą? I co naprawdę zamierza szefowa korporacji Myishi?

ZaczytanywKsiążkach | 2014-08-29

Czternastoletni Kosmo Górka jeszcze nigdy nie strzelał z miotacza. Nigdy nie skakał między wieżowcami, uciekając przed policją. Nigdy nawet nie był sam na spacerze. Natomiast od zawsze marzył o ucieczce ze strasznego Zakładu dla Chłopców im. Klarysy Zdzierskiej. Wreszcie nadchodzi cień szansy...

Eoin Colfer to urodzony w 1965 roku autor książek dla dzieci i młodzieży, który w Irlandii cieszą się dużym powodzeniem. Światową sławę przyniósł mu Artemis Fowl.

Nadnaturalista to pełna pasjonujących i humoru powieść science fiction o odwadze, przyjaźni i wielkiej misji. Także o tym, jak czasem trudno być nastolatkiem. W strasznym zakładzie im. Klarysy Zdzierskiej na osieroconych dzieciach wykonuje się różne badania, aby sprawdzić jakiś produkt. Większość ludzi tam ginie, dlatego Kosmonauty Górka nie chce dłużej tam być. Postanawia uciec, gdy nadarza się okazja, trochę spraw się komplikuje...

Książkę, poprzez swój prosty język i ciekawy styl, czyta się łatwo, przyjemnie i szybko....

Czytelnick | 2012-10-31
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 30 października 2012

Pan Colfer zabiera nas w zaczarowany świat science-fiction i robi to bardzo dobrze. Oczywiście są pewne niedociągnięcia: niektóre opisy są trudne w zrozumieniu. Książka opowiada o 3 tys., o świecie, który jest całkiem inny, o walce z NG4 i przede wszystkim o Kosmo Górce. Można też książkę zrozumieć jako metaforę. Że trzeba zadbać wreszcie o naszą planetę, że Pasożyty to tak jakby śmierć, którą trzeba przyjąć. Nie możemy jej zniszczyć! Wszyscy w książce mają przy sobie broń, jest to bardzo możliwe, że tak właśnie będzie. W USA jest!
Książka napisana dobrze, krótko i na temat. O układaniu sobie życia na nowo i przyszłości. Najlepsza książka tego gatunku jaką kiedykolwiek czytałam.
Brawa i pokłony!

Asia-Polihymnia | 2013-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2013

Książka s-f dla młodszych czytelników (11+). Starszy czytelnik niewiele dla siebie tutaj znajdzie. Natomiast wydaje się, że słowa uznania należą się pani tłumacz m.in. za Kosmonautego Górkę, Dziecko Partolego, Wraków, Zakład Klarysy Zdzierskiej.

Noelle | 2011-04-24
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 22 kwietnia 2011

Najbardziej urzekła mnie wyobraźnia autora, który pokazuje co może zdarzyć się za tysiąc lat, oczywiście wszystko to może wyglądać zupełnie inaczej, ja przynajmniej mam taką na dzieje. Na pewno nie chciałabym mieszkać w Satopolis i pewnie przeniosłabym się na jakieś przedmieścia gdzie domy zbudowane są ze złomu. Polecam tę książkę tym, którzy chcą się trochę oderwać od rzeczywistości. Chodź nie przypominam sobie abym kiedykolwiek czytała książkę science fiction ta bardzo mi się spodobała.

Lilianne | 2011-02-05

Książkę tą czytałam dawno temu i nie pamiętam wszystkiego dokładnie. Pamiętam jednak, że bardzo dobrze mi się czytało i przeczytałam ją też bardzo szybko (co także świadczy o niej pozytywnie). Temat trochę oklepany - nastoletnie dzieci z niezwykłym darem postrzegania ratują świat. Rzadko sięgam po sf, ponieważ zdecydowanie bardziej wolę fantasy, ale w tym wypadku nie było źle.

Podsumowując, dobra książka, ale bez rewelacji.

Hobbit | 2010-06-10

Imiona i nazwy trochę pokrętne ale treść i tak jak najbardziej wciąga. Kocham książki o innym świecie niż prawdziwy bo mogę czytając je zapomnieć o normalnych troskach i problemach:) No i wyobrazić sobie inną rzeczywistość:)

kate627 | 2013-04-12
Przeczytana: 06 kwietnia 2013

„- Nie pokonasz przyrody.
- Miło, że tak mówisz, ale wieloryby też były częścią przyrody, a jednak udało się nam ich pozbyć”

Miasto przyszłości . Statopolis. Miejsce dla każdego, a jednocześnie dla nikogo. Wszyscy są szanowani. Oprócz sierot. Nie mają one prawa do niczego. Wychowują się w Zakładach. Wypróbowuje się na nich nowe, wynalezione przez naukowców produkty. Choć Metropolia chce się ich pozbyć nie robi tego szybko i bezboleśnie. Pracownicy nie mogą mordować sierot, choć świat cierpi na przeludnienie. Wszystko jest dobrze zaplanowane. Wykończą dzieci eksperymentami. O to nikt się nie będzie czepiał. I zaczną surowo karać za niesubordynację. W Zakładzie Klarysy Zdzierskiej dla Chłopców Nieznanego Pochodzenia wychowuje się wiele sierot i każdy z nich marzy o ucieczce. Wiedzą, że jeśli tu zostaną będą powoli umierać. Ale czy da się uciec z pilnie strzeżonego więzienia?
Kosmonauty Górka. Zwykły chłopak żyjący w Zakładzie Klarysy Zdzierskiej. Po czternastu latach ciągłego bólu...

Wroganin | 2015-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2015

Książka bardziej dla młodzieży oraz dla ludzi, którzy lubią science fiction. Czytałem ją z 7 lat temu mając 14 lat i wtedy też mi się za bardzo nie podobała i po chyba 20 stronach ją zamknąłem. Teraz dałem jej szanse i dalej nie broni się według mnie. Mimo, że to opowiadanie dla młodzieży to raczej taka młodzież może pomyśleć, iż "humor" w tej książce jest trochę żałosny i nie pasuję czasami do sytuacji. Ciężko mi było ją czytać, po 30 stronach w ogóle coś innego mnie przyciągało i zamiast 300 stron przeczytać w jeden wieczór bawiłem się z tym tytułem aż 3 dni. Nie polecam mimo wszystko tej książki. Amen

Xavi | 2010-08-12
Przeczytana: 2007 rok

Jedyne sf, które przypadło mi do gustu. Taaa, uważam, że warto przeczytać. Może tym co lubują się w sf nie spodoba się, ale tym co wciąż czytają fantastykę powinno zapaść w pamięć.

Ciągle to tego wracam i ciągle się tym zachwycam, aż do znudzenia wszystkich naokoło <3