Wojny duszków

Okładka książki Wojny duszków Herbie Brennan
Okładka książki Wojny duszków
Herbie Brennan Wydawnictwo: Rebis Cykl: Kroniki Wojen Duszków (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kroniki Wojen Duszków (tom 1)
Faerie Wars
Rebis
2004-01-01
2004-01-01
Zbigniew A. Królicki
Kraina Duszków Pyrgus

Przeczytałam całą serię z przyjemnością, jednak cały czas nie mogę się zdecydować, dla kogo miałaby być ona dedykowana. Dziecku bym tego nie poleciła. Historia chwilami bywa skomplikowana, zawiera bardzo dużo pobocznych wątków, a część żartów jest dedykowana dla zdecydowanie starszych czytelników. Z kolei dla dorosłych, opowieść jest stanowczo zbyt infantylna. Ja osobiście (pomimo kilku dziesiątek na karku) nadal lubię sięgnąć po literaturę młodzieżową, więc czytałam bez irytacji.

Całość jest łatwa w odbiorze, pomysłowa, a chwilami zabawna. Z drugiej strony postacie są płaskie, a wątków jest zbyt dużo, by można je było dobrze prowadzić. Rodzice chłopca praktycznie nie istnieją, choć dość dużo możemy na ich temat powiedzieć. Wątek miłosny jest na poziomie bajek o pszczółkach czytanych w przedszkolu (nawet w książkach typowo dziecięcych są one prowadzone lepiej).

Podsumowując. Mi się podobało (ot, taka przyjemna lektura dla odmóżdżenia),ale chyba nie polecam, bo nie wiedziałabym komu.

Książka, która nie powina być czytana przez młodzież. Zawiera rytuały satanistyczne, wskazówki przywoływania demonów, ofiary ze zwierząt, motywy homoseksualne, namawianie nastoletnich dziewcząt do eksperymentalnych aktów homoseksualnych, motyw oskarzenia dziecka o związek pedofilski, czary, demony, plastyczne opisy mordów i wiele więcej. Książka może niszczyć psychikę słabego dziecka. Nie polecam odpowiedzialnym rodzicom. Odradzam czytania jej w katolickich rodzinach.
Adrian,
Harlow, Anglia

NIESAMOWITA! Książka praktycznie niedostępna, ale jeśli uda się ją gdzieś zdobyć - bierzcie w ciemno. Nie wiem, ile razy czytałam całość, bardzo lubiłam do niej wracać. Uwielbiam bohaterów, ten świat i mega żałuję, że nie jest o niej głośniej, bo naprawdę warta uwagi!

Myliła wam sie kiedyś rzeczywistość i fantazja? Jeżeli polubiliście ten stan to polecam tą książke. Równoległe światy, sprawa ufo, wojna w krainie duszków, no i romans matki głównego bohatera z... A nie czekaj! Przecież nie mam ci opisać całej książki!

Jedna z książek, która jest wprost idealna po męczącym dniu. Nie ma skomplikowanej fabuły, napisana prostym językiem - po prostu nie wymaga od czytelnika myślenia. W sumie to dobrze, bo powieść zawiera jednak wiele nieścisłości i dziur fabularnych, ale mimo to bardzo chętnie do niej wracam.

Nieco skomplikowana, ale na końcu części wszystko sie wyjaśnia. Książka bardzo przyjemna do czytania, dobra dla młodzieży i trochę starszych dzieci (12 lat). Bardzo mi się podobała- jest na swój sposób wyjątkowa i momentami potrafiła mnie rozbawić.

w tej książce były momenty baaaaaaardzo nudne lecz też baaaaaaardzo ciekawe od których niemożna było się oderwać.
ogólnie książka dobra.

ogólnie książka dobra.

bardzo ciekawa, dla dużych i małych, płynna fabuła świetnie się czyta

bardzo ciekawa, dla dużych i małych, płynna fabuła świetnie się czyta

Złe, tytuł sugereuje, że dla dzieci, akcja dla młodzieży, a większość wątków dla debili, czasem akcja wciąga jednak w większości bardzo nudzi.

Pierwszy tom opowieści... Ciekawy. Fantastyczny. Lekki. Zdecydowanie, jest to przyjemna lektura... Jednak dla młodszych czytelników. Raczej nie sięgnę po następny tom, bo po prostu jestem na to za stara.

Polecam dla wieku gimnazjalnego. :)

Polecam dla wieku gimnazjalnego. :)

• Dzieciństwo

Dodaj cytat z książki Wojny duszków