Faerie Wars
Kraina Duszków, Pyrgus

Pierwszy tom niesamowitej, pełnej przygód opowieści dla nastolatków. Krainie Duszków grozi niebezpieczeństwo. Zawiązano spisek na życie Purpurowego Cesarza, a jego najbardziej zaufani dworzanie knują intrygi, które mają na celu osłabienie pozycji władcy. Na dodatek syn cesarza Pyrgus popada w konflikt z demonami i pozbawionymi skrupułów Duszkami Nocy. Jedynym ratunkiem dla księcia jest ucieczka do świata ludzi przez starożytny portal. Jednak po przejściu Pyrgus odkrywa, że znalazł się w niewłaściwym miejscu...

źródło opisu: okładka

Roland | 2014-01-21
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Pierwsza książka z cyklu o Krainie Duszków. Należy przyznać, że książkę czyta się naprawdę świetnie. Moment przeczytania tej książki odwlekałem bardzo długo, sądząc, że jest to typowa książka fantasy jakich wiele. Teraz wiem, że byłem w błędzie. Książka bardzo przykuwa uwagę, a gdy już zacząłem czytać to dosłownie pochłaniałem strony. Cóż mogę dodać, książka w swej naturze przeznaczona jest dla nastolatków, ale sądzę, że i dorośli również dadzą się jej oczarować.

Kraina Duszków jest specyficznym miejscem rządzącym się własnymi prawami. Bardziej przypomina nasz świat w wieku XVII, czy też XIX, lecz obecne są w niej demony i magia. Zamieszkała jest przez Duszki Nocy i Duszki Światła, które nie zawsze żyją w pokoju. Właśnie w takim świecie poznajemy następcę tronu Pyrgusa Malvae, syna Purpurowego Cesarza. Krainie Duszków grozi niebezpieczeństwo, zawiązany jest spisek na życie Cesarza. Pyrgus podczas jednej ze swych przygód popada w konflikt z demonami. Jedynym ratunkiem jest...

AuraGwen | 2018-03-12
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Jedna z książek, która jest wprost idealna po męczącym dniu. Nie ma skomplikowanej fabuły, napisana prostym językiem - po prostu nie wymaga od czytelnika myślenia. W sumie to dobrze, bo powieść zawiera jednak wiele nieścisłości i dziur fabularnych, ale mimo to bardzo chętnie do niej wracam.

elf_0203 | 2015-08-02

Pierwszy tom opowieści... Ciekawy. Fantastyczny. Lekki. Zdecydowanie, jest to przyjemna lektura... Jednak dla młodszych czytelników. Raczej nie sięgnę po następny tom, bo po prostu jestem na to za stara.

Polecam dla wieku gimnazjalnego. :)

Astroo | 2013-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2013

To raczej błąd tłumacza, ale jak można nazywać Duszki Nocy... Nocnikami? Książka mi się nie podobała i nie sięgnę po następne części. A szkoda, bo tak ładnie się prezentuje..

zaczytana | 2017-03-08

w tej książce były momenty baaaaaaardzo nudne lecz też baaaaaaardzo ciekawe od których niemożna było się oderwać.
ogólnie książka dobra.

ewe98 | 2010-11-25
Przeczytana: 25 czerwca 2010

Kocham too!

| 2013-07-27
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Świetna powieść fantastyczno-przygodowa, podobnie jak jej kontynuacje. Jedyne, co mam jej do zarzucenia, to odstręczający tytuł - "Wojny duszków" sugerują bajeczkę dla dzieci, tymczasem ja nie dałabym swojemu maluchowi opowieści o chłopcu, którego rodzina rozpada się przez homoseksualizm matki, a na głównych bohaterów poluje chociażby zniewieściały mężczyzna o szczególnych upodobaniach.

Dobre charaktery dobrymi charakterami, ale ja i tak zawsze upodobam sobie największego łotra. Tym razem padło na Blacka Hairstreaka (tak się chyba pisało). Strasznie go polubiłam: druga część cyklu, która zawiera najwięcej scen z Blackiem, jest moją ulubioną. I nie, wcale nie podoba mi się to, co się z nim stało w ostatnich rozdziałach „Lorda Duszka”. Ech… Takie już moje kulawe szczęście…

Tobiasz Pakuła | 2011-08-13

Seria jest świetna, wręcz wyróżniająca się wśród innych dzieł. większość pisarzy fantastyki wzoruje się w pewien sposób na Tolkienie a Herbi Brennan tego nie robi. Stworzył on swój własny świat pełen niesamowitych ras, innego rodzaju magii. Polecam!

Idealne rozpoczęcie tej wielowątkowej i zaskakującej serii.

Sylwia | 2013-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2013

Serię książek o przygodach duszków czytałam pierwszy raz jako nastolatka i w owym czasie bardzo przypadła mi do gustu. I muszę przyznać, że po tylu latach książka dalej mi się podoba, choć niektóre wątki i rozwiązania są zbyt nierealne i naciągane, mimo to całość oceniam pozytywnie:)

| 2015-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2015

Nie sądziłem, że książka, którą przeczytałem mając 8 lat tak bardzo mnie zafascynuje 10 lat później. Podczas czytania "Wojen Duszków" czułem się jak Henry przechodzący przez portal ze Świata Równoległego do Krainy Duszków! Niesamowicie magiczna opowieść!