Władca Krainy

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Cykl: Kroniki Wojen Duszków (tom 3)
Wydawnictwo: Rebis
Ruler of the Realm
8373019049

Krainie Duszków znów grozi wojna. Królowa Holly Blue musi dokonać trudnego wyboru: podjąć walkę czy negocjować z Duszkami Nocy. Tymczasem w posiadłości jednego z najznamienitszych Nocników Pyrgus znajduje tajemnicze kryształowe kwiaty, które mają niez

Sylwia | 2013-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Zdecydowanie najlepsza część serii. Plusy: akcja wartka i pełna zwrotów, w zasadzie cały czas się coś dzieje,książkę czyta się łatwo szybko i przyjemnie. Jednakże mam też kilka zastrzeżeń co do książki: niektóre rozwiązania sytuacji są zbyt łatwe, autor ma fajne pomysły na intrygi, które kończą się zanim się zaczną przykładowe kwiaty z okładki wg mnie nic szczególnego do akcji nie wnoszą choć sam pomysł jest ciekawy, aż by się chciało przeczytać jakie zamieszanie wywołają w Krainie Duszków, denerwuje mnie też podział na rozdziały,krótszych to się już chyba nie dało zrobić, marnowanie papieru i sztuczne ,,pogrubianie'' książki. Podsumowując: przyjemna lektura na nudny dzień. Polecam szczególnie miłośnikom akcji i politycznych intryg o władze.

Sara de_Leganto | 2014-01-03
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Trochę szalone,bynajmniej nie jest źle. ;-)

Bartosz Oszczęda | 2015-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2015

Herbie Brennan uwielbia zaskakiwać."Władca Krainy" wciągnął mnie jeszcze bardziej niż poprzednie dwie części razem wzięte! W porównaniu do "Purpurowego Cesarza" w tej części nie było tak częstych przeskoków między kilkoma miejscami akcji dzięki czemu całość powolutku układała się w głowie i tworzyła spójną historię. Wyjątkowy klimat Krainy Duszków potrafi wessać na długie godziny.

To niesamowite uczucie przeczytać te same książki po wielu wielu latach i patrzeć na tę samą opowieść z dwóch różnych perspektyw.

Amy392 | 2014-07-12
Przeczytana: 11 lipca 2014

Trzecia część serii, którą zaczęłam już ładnych parę lat temu. Kontynuacja "Wojen duszków" i "Purpurowego cesarza".
Ciekawa fabuła, szybko się czyta i trudno się odezwać. Słowem, bardzo fajna młodzieżowa fantastyka. POLECAM!!

Szarikow | 2011-12-29

Ta książka to arcydzieło! Cała seria jest wspaniała, a "Władca krainy" nie ustępuje miejsca poprzednim częściom. Uwielbiam humor i satyrę książki, niespodziewane zwroty akcji oraz zawiłe intrygi. Polecam!

michnar3 | 2014-09-28
Przeczytana: 03 maja 2012

Władca Krainy to chyba najlepszy tom serii. Genialne wydarzenia, wartka akcja i fenomenalny, satyryczny styl pisania sprawiają, że trudno się oderwać od lektury.

Tobiasz Pakuła | 2011-08-13
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Seria jest świetna, wręcz wyróżniająca się wśród innych dzieł. większość pisarzy fantastyki wzoruje się w pewien sposób na Tolkienie a Herbi Brennan tego nie robi. Stworzył on swój własny świat pełen niesamowitych ras, innego rodzaju magii. Polecam!

Najlepsza część całej serii... Kiedy jeszcze nie wiedziałem, że autor planuje czwartą i piątą część książka była dla mnie idealnym zakończeniem serii.

basia | 2013-03-21

Książka bardzo ciekawa i interesująca trochę gruba - ponad 400 stron , ale bardzo łatwo i przyjemnie się ją czyta - na końcu się popłakałam

Sławomir | 2014-01-02
Przeczytana: 18 grudnia 2013

Troche gorsza książka od pierwszej części, ale również fascynująca.

paladynSGK | 2010-03-19

Bardzo fajna książka.