Purpurowy cesarz

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Cykl: Kroniki Wojen Duszków (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
The Purple Emperor
Kraina Duszków, Pyrgus

Ojciec Pyrgusa Malvae wraca do Purpurowego Pałacu. Jego powrót wywołuje wstrząs. W końcu powinien być martwy. Jeśli dodać do tego fakt, że niedawno zmarły Purpurowy Cesarz jest teraz sprzymierzeńcem Duszków Nocy, jest oczywiste, że źle się dzieje w Krainie Duszków. Świat zwariował. Duszki Nocy są u władzy, szalona kobieta jest królową, odwieczny porządek rzeczy jest zagrożony, a Pyrgus i Holly Blue muszą zgłębić przyczynę tego zamieszania. Kiedy Henry przybywa im na pomoc, nie ma pojęcia, w jakim niesamowitym świecie się znajdzie i ile będzie musiał się natrudzić, żeby zaprowadzić w nim porządek. Druga część wielowarstwowej, zabawnej powieści o niezwykle szybkiej akcji, pełnej zagadek i trzymającej w napięciu. Okładka: twarda; Rok wydania: 2005;

źródło opisu: okładka

Roland | 2014-01-27
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Kolejna część przygód w Krainie Duszków. Herbie Brennan w sposób mistrzowski połączył zarówno dobrą powieść fantasy z elementami powieści przygodowej. Atutem w przypadku Purpurowego cesarza niewątpliwie jest podążająca w zatrważającym tempie akcja. Wydawałoby się , że książka raczej przeznaczona jest dla nastoletnich czytelników, ale sądzę, że również dorosły czytelnik znajdzie w niej coś interesującego.

Pyrgus Malvae jako cesarz-elekt szykuje się do objęcia tronu. Niespodziewanie ojciec Pyrgusa wraca do Purpurowego Pałacu. Zdarzenie te wywołuje nie lada zamieszanie – przecież zginął z rąk podstępnego wroga. Jeśli dodać do tego fakt, że stał się sprzymierzeńcem Duszków Nocy, jest oczywiste, że źle się dzieje w Krainie Duszków. Porządek został odwrócony, Duszki Nocy są u władzy , Pyrgus i jego siostra Holy Blue zostają wygnani. W takim stanie rzeczy do Krainy Duszków przybywa Henry. Razem ze swoimi przyjaciółmi będzie musiał zgłębić przyczynę tego zamieszania. Tymczasem stary...

edwardibella | 2010-11-02
Przeczytana: 2009 rok

Druga cześć tej ksiażki nie podobałą mi się tak bardzo jak pierwsza.na początku nie rozumiałam o co tym chodzi.Dobiero jak dalej czytał zaczęłam ją rozumieć.

Bartosz Oszczęda | 2015-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2015

"Purpurowy Cesarz" wciąga jeszcze bardziej niż "Wojny Duszków" ! Jedyne co można zarzucić tej części, to jej budowa. Książka, która posiada 450 stron i ponad 100 rozdziałów ?! Te ciągłe przeskoki między jednym, a drugim miejscem akcji potrafiły sprawić, że się gubiłem w fabule. Mimo tego Herbie Brennan wynagradza te przeskoki niesamowitymi zwrotami akcji, które nie raz wprawiły mnie w chwilowe osłupienie.

Tobiasz Pakuła | 2011-08-13

Seria jest świetna, wręcz wyróżniająca się wśród innych dzieł. większość pisarzy fantastyki wzoruje się w pewien sposób na Tolkienie a Herbi Brennan tego nie robi. Stworzył on swój własny świat pełen niesamowitych ras, innego rodzaju magii. Polecam!

Niestety ta część jest moim w porównaniu z pozostałymi dziełem z niższej półki...

michnar3 | 2012-04-24
Przeczytana: 02 maja 2012

Świetna kontyhnuacja świetnej pierwszej części. No na prawde kiedy zaczynałem czytać cykl nie sądziłem, że tak mnie zaciekawi. Ale jednak! Polecam każdemu danu fantastyki, ponieważ w tej książce jest bardzo rozbudowana.

zbyhu | 2015-09-27
Przeczytana: 08 marca 2015

Bardzo fajne

Animak | 2012-08-28
Przeczytana: 2009 rok

Kiedy czytałem tą książkę po raz pierwszy, byłem zakochany w jej poprzedniczce. Wówczas styl Herbie Brennan wydawał mi się czymś niezwykłym, książka była wtedy czymś świetnym! Niestety, kiedy wróciłem do niej po trzech latach... To nie było to samo. Język, jak i niektóre rozwiązania wydawały się dziecinne. Przy czym rozwiązaniom mam więcej do zarzucenia, były nie tylko dziecinne, ale także naciągane i nielogiczne. Mimo wszystko ta część podobała mi się bardziej od poprzedniczki, chyba ze względu na większą ilość politycznych intryg. ^^

Anna | 2013-09-14

W trakcie czytania nawet mi się podobała, ale teraz, po latach, w pamięci nie pozostało kompletnie nic.

isabel-35 | 2013-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2013

no inawet w domu moga byc magiczne wrota :)

Gryzek112 | 2013-11-29
Przeczytana: 05 grudnia 2013