Molly Moon zatrzymuje czas

Cykl: Molly Moon (tom 2)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Molly Moon stops the world
8323720835

Molly Monn to sierota obdarzona niezwykłymi zdolnościami hipnotyzerskimi. Wydaje się, że każdemu może narzucić swoją wolę, każąc mu wypełnić dowolne polecenie. Kiedy jednak zostaje poproszona o przeprowadzenie śledztwa w sprawie podejrzanych machinacji pewnego amerykańskiego miliardera, przeciwnik okazuje się nie tylko wyjątkowo trudny, ale wręcz śmiertelnie niebezpieczny. Primo Cell jest arcymistrzem hipnozy, który potajemnie kontroluje umysły największych hollywoodzkich gwiazd. Gdy Molly, jej nieodłączna mopsica Petula oraz Rocky spotykają go na uroczystości rozdania Oscarów, odkrywają niezwykłe tajemnice...

Czy magnetyzujące spojrzenie Molly Moon wystarczy, aby powstrzymać najniebezpieczniejszego człowieka na świecie?

źródło opisu: [Egmont, 2004]

czytamka | 2015-03-28

Tę książkę dostałam chyba w 4./5. klasie podst. jako nagrodę w jakimś konkursie. Pamiętam, że bardzo mi się bardzo podobała i czasem śmieszyła. Mimo że to druga część przygód tytułowej Molly to łatwo mi było odnaleźć się w jej świecie. Główna bohaterka przeżywała ciekawe i zaskakujące przygody (niektóre z nich pamiętam do dzisiaj). Chyba jednak nie mam tak złej pamięci jak mi się wydawało, choć może to zasługa tego że przeczytałam ją co najmniej trzy razy :D
Miło wspominam tę lekturę i serdecznie polecam :)

Elena | 2014-03-04
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Warta przeczytania :)

Veronica | 2014-03-02

Moja ulubiona część cyklu.

Justilla | 2010-05-13
Przeczytana: 2009 rok

"Molly Moon" to seria o sierocie z domu dziecka, tytułowej Molly, która pewnego dnia znajduje księgę hipnotyzmu. Uczy się z niej posługiwania tą sztuką, przy okazji stwierdzając, że ma do tego ogromny talent. W pierwszym tomie wybiera się do Nowego Jorku, poznaje nowy, bogaty świat, a za pomocą hipnozy zdobywa rolę w musicalu, niestety tajemniczy mężczyzna porywa Petulę i szantażuje Molly, aby napadła na bank... W kolejnych tomach odkrywa kryształy, dzięki którym może zatrzymać czas, cofać go lub podróżować w przyszłość. W czwartym wędruje po przyszłości w poszukiwaniu swojego brata bliźniaka, z którym rozdzielono ją tuż po urodzeniu. Każdy tom to kolejna przygoda, coraz bardziej niebezpieczna i zawiła. W wyprawach towarzyszy jej zawsze nieodłączna mopsica Petula oraz Rocky, jej najlepszy przyjaciel, hipnotyzer głosem (choć mniej umiejętny od przyjaciółki). Cała trójka dzielnie stawia czoła wrogom, zawsze znajdując w sobie oparcie i mając do siebie wzajemne zaufanie.

Seria,...

AlphaMWO | 2014-04-22

Solidna kontynuacja przygód małej bohaterki. To, co jest niewątpliwie największym atutem książki to fantazja autorki, która, podobnie jak w 1szej części dała o sobie znać. Pomysł z zatrzymywaniem czasu jako kolejnym (po hipnozie) zjawiskiem z jakim styka się mała Molly jest kapitalny i w bardzo przekonujący sposób wprowadzony do powieści. Całości dopełniają sympatyczni bohaterowie (zarówno "stara gwardia" i nowe postaci) i fabuła, którą zainteresuje się niejeden najmłodszy czytelnik

scorpius | 2011-05-08
Na półkach: 2011, Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 08 maja 2011

Mimo że nie przeczytałam części pierwszej, nie żałuję przeczytania tej, drugiej.
Jest świetna pod każdym względem, można się oderwać i bardzo wciąga.
Nie jest to wielka rewelacja, ale lektura na dwa wieczory. :)

wkwiatki | 2010-10-10
Przeczytana: 2010 rok

Pierwsza część bardziej mi się podobała, ale i ta nie jest zła. Jeśli chcecie się trochę oderwać od kłopotów i obowiązków, to jest najlepsza;D

Jula | 2011-07-06
Przeczytana: 11 czerwca 2015

Molly Moon od pierwszej strony zahipnotyzowała mnie swoim niezwykłym talentem i humorem.

olinek8 | 2016-05-18

Molly Moon to sierota podrzucona do sierocińca Hardwick House. To dziewczynka o mocach hipnotycznych ,których nauczyła się z księgi hipnotyzmu ,którą znalazła w bibliotece. W tym tomie odkrywa moc zatrzymywania czasu. Przechodziło ją wtedy ,,zimne uczucie zespolenia'' . Związany był z tym klejnot ,który nosi na szyi. Okazało się ,że dziewczynka musi pokonać miliardera Primo Cell'a . Jej towarzyszami są Rocky i mopsica Petula . Molly Moon nieraz była w niebezpieczeństwie.

Kolejna powieść z serii pokazująca jak nieładna, niezbyt mądra czy w ogóle w jakikolwiek sposób atrakcyjna sierota znajduje w sobie talent, i to co więcej, w każdym kolejnym tomie odnajduje po nici kolejny do poprzedniego, pokazując jak to można dać sobie radę nie tylko w obliczu prozaicznego życia, ale i niezwykłych wydarzeń, która złamałyby niejedno "atrakcyjne" dziecko na jej miejscu.