Molly Moon zatrzymuje czas

Cykl: Molly Moon (tom 2)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Molly Moon stops the world
8323720835

Molly Monn to sierota obdarzona niezwykłymi zdolnościami hipnotyzerskimi. Wydaje się, że każdemu może narzucić swoją wolę, każąc mu wypełnić dowolne polecenie. Kiedy jednak zostaje poproszona o przeprowadzenie śledztwa w sprawie podejrzanych machinacji pewnego amerykańskiego miliardera, przeciwnik okazuje się nie tylko wyjątkowo trudny, ale wręcz śmiertelnie niebezpieczny. Primo Cell jest arcymistrzem hipnozy, który potajemnie kontroluje umysły największych hollywoodzkich gwiazd. Gdy Molly, jej nieodłączna mopsica Petula oraz Rocky spotykają go na uroczystości rozdania Oscarów, odkrywają niezwykłe tajemnice...

Czy magnetyzujące spojrzenie Molly Moon wystarczy, aby powstrzymać najniebezpieczniejszego człowieka na świecie?

źródło opisu: [Egmont, 2004]

Tilla | 2019-08-18
Przeczytana: 03 maja 2008

Po raz pierwszy przeczytałam ją w dzieciństwie i bardzo mi się podobała.

Justyna | 2015-05-15

Dawno temu

czytamka | 2015-03-28

Tę książkę dostałam chyba w 4./5. klasie podst. jako nagrodę w jakimś konkursie. Pamiętam, że bardzo mi się bardzo podobała i czasem śmieszyła. Mimo że to druga część przygód tytułowej Molly to łatwo mi było odnaleźć się w jej świecie. Główna bohaterka przeżywała ciekawe i zaskakujące przygody (niektóre z nich pamiętam do dzisiaj). Chyba jednak nie mam tak złej pamięci jak mi się wydawało, choć może to zasługa tego że przeczytałam ją co najmniej trzy razy :D
Miło wspominam tę lekturę i serdecznie polecam :)

AlphaMWO | 2014-04-22

Solidna kontynuacja przygód małej bohaterki. To, co jest niewątpliwie największym atutem książki to fantazja autorki, która, podobnie jak w 1szej części dała o sobie znać. Pomysł z zatrzymywaniem czasu jako kolejnym (po hipnozie) zjawiskiem z jakim styka się mała Molly jest kapitalny i w bardzo przekonujący sposób wprowadzony do powieści. Całości dopełniają sympatyczni bohaterowie (zarówno "stara gwardia" i nowe postaci) i fabuła, którą zainteresuje się niejeden najmłodszy czytelnik

Elena | 2014-03-04
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Warta przeczytania :)

Veronica | 2014-03-02

Moja ulubiona część cyklu.

Fistaszek_23 | 2013-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2013

Chyba, ale nie jestem pewna, ta część bardziej podobała mi się od poprzedniej. Druga część zawierała więcej nieoczekiwanych zwrotów akcji.
Jeżeli komuś spodobała się poprzednia część to i ta przypadnie mu do gustu.
Polecam!

Kolejna powieść z serii pokazująca jak nieładna, niezbyt mądra czy w ogóle w jakikolwiek sposób atrakcyjna sierota znajduje w sobie talent, i to co więcej, w każdym kolejnym tomie odnajduje po nici kolejny do poprzedniego, pokazując jak to można dać sobie radę nie tylko w obliczu prozaicznego życia, ale i niezwykłych wydarzeń, która złamałyby niejedno "atrakcyjne" dziecko na jej miejscu.

Filemona | 2011-09-18
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Miło się czytało.

Jula | 2011-07-06
Przeczytana: 11 czerwca 2015

Molly Moon od pierwszej strony zahipnotyzowała mnie swoim niezwykłym talentem i humorem.