Lord duszek

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Cykl: Kroniki Wojen Duszków (tom 4)
Wydawnictwo: Rebis
Faerie Lord

Minęły dwa lata od ostatniej wizyty Henry?ego w Krainie Duszków. Pewnego dnia do domu pana Fogarty?ego przybywają Pyrgus i Nymph. Okazuje się, że w Krainie Duszków wybuchła dziwna zaraza, która zagraża mieszkańcom królestwa. Za namową Pyrgusa Henry p...

edwardibella | 2010-11-02
Przeczytana: 2009 rok

Spodobał mi się styl pisania autora.Jedna z najlepszych książek jaką czytałam.

Sylwia | 2013-08-18
Na półkach: Przeczytane, Serie
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

Jak wszystkie książki z serii ,,Lord duszek'' trzyma w napięciu, zwroty akcji są nieprzewidywalne, akcja dynamiczna i zaskakująca. I jak we wszystkich częściach niektóre sytuacje rozwiązują się zbyt szybko i łatwo, niektóre wątki są zbyt mało rozwinięte, a rozdziały ,,powalają'' ilością stron. Największą wadą książki jest uśmiercenie mojej ulubionej postaci, ale całość oceniam pozytywnie i polecam:)

A teraz ciekawostka:) :

Większość bohaterów pochodzących z Krainy Duszków swoje imiona zawdzięcza łacińskim lub angielskim nazwą różnych gatunków motyli:)

Tobiasz Pakuła | 2011-08-13

Seria jest świetna, wręcz wyróżniająca się wśród innych dzieł. większość pisarzy fantastyki wzoruje się w pewien sposób na Tolkienie a Herbi Brennan tego nie robi. Stworzył on swój własny świat pełen niesamowitych ras, innego rodzaju magii. Polecam!

Niestety druga najgorsza po "Purpurowym cesarzu" część serii. Jednak jak pozostałe części wiele razy mnie zaskoczyła.

Animak | 2012-08-28
Przeczytana: 2010 rok

Książka dobra nie powiem, że nie, jednakże nie wybija się niczym specjalnym. Zarzucam jej to samo co poprzednim seriom (jeśli ktoś chce się dowiedzieć co konkretnie to polecam przeczytać komentarze do owych). Seria ma jednak ode mnie plusa, za [spoiler] śmierć jednego z ważniejszych bohaterów. [/spoiler]

Malina52 | 2012-06-24

Ta seria nie mogła się lepiej skończyć. Po książkach nie pozostaje niedosyt.

ewe98 | 2010-11-25

Kocham too!

magda | 2010-06-20

super

Bartosz Oszczęda | 2015-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2015

Od książek Brennan'a nie sposób się oderwać. Potwierdza to każda kolejna część "Kronik Wojen Duszków".Wszechobecna magia i tak bardzo różniący się od naszego świat po prostu chcą być poznawane.

"Lord Duszek" to chyba najbardziej przesycona magią i baśniowością powieść Herbie'go. Bardzo urzeka też sposób budowania przez niego napięcia. Narasta,narasta, żeby potem zmienić się w niedowierzanie spowodowane zwrotem akcji, aby znów narastać i tak przez całą opowieść. Coś niesamowitego.

Przez pewien krótki epizod Herbie opisuje nasz realny świat widziany oczami przybysza z Krainy Duszków, co daje bardzo zabawny efekt i pozwala z uśmiechem spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość.

Serdecznie polecam każdemu miłośnikowi fantasy!

paladynSGK | 2010-03-19

Bardzo fajna książka.