Achaja - Tom II

Andrzej Ziemiański Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Achaja (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
2011-04-29
2003-01-01
Fabryka Słów
Achaja (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2011-04-29

Zachłysnęłam się klimatem, prowadzeniem akcji i zapowiedzią „ostrej jazdy bez trzymanki” po przeczytaniu pierwszej odsłony serii Andrzeja Ziemiańskiego pod tytułem Achaja. Dlatego też na fali tego przyjemnego uczucia postanowiłam kontynuować moją przygodę w tym nowym fantastycznym świecie i bardzo szybko sięgnęłam po drugą odsłonę cyklu pod tytułem Achaja – Tom II.

W...

Drugi tom jest średni. Achaję wciąż się czyta przyjemnie i szybko, ale mam wrażenie, że akcja jest ciągnięta na siłę.

Chyba moja ulubiona trylogia. Kiedy ma być śmiesznie - jest (czarny humor wlatuje często i gęsto), kiedy poważnie - jest. Książki są lekki, baaaardzo dobrze napisane, bohaterowie nie podążają aż tak za stereotypami. Polecam!

Zaintrygowana pierwszym tomem. Radośnie rozpoczęłam czytanie drugiego. Poczułam niesmak, chyba czego innego oczekiwałam albo autora trochę pomysł przerósł. Podejmę próbę czytania trzeciego, ale bez entuzjazmu.

Po przeczytaniu II tomu uważam, że było warto poświęcić na nią czas. Równie ciekawa fabułą, świetni bohaterowie na czele z Achają. Chociaż mam wrażenie że I tom był troszeczkę lepszy od tego. Zapewne wezmę do rąk kolejny tom ale międzyczasie mam jeszcze kilka innych równie dobrych książek.

Pierwszym tomem byłem zachwycony. Drugim już nie jestem. Dlatego niższa ocena. Autor zmierza w jakąś dziwną stronę. Orgie kobieto-kotów to nie to czego szukam w fantastyce.
Irytowało mnie strasznie,, tracenie honoru państwa" Dziwne zasady obrażania posłów, które mają doprowadzić do olbrzymich konsekwencji (ale tylko wybiórczo i tylko czasem). Brak w nim konsekwencji. Brak...

Autor to zwyro.... tzn. ma bardzo specyficzne potrzeby.

Achaja ma coś w sobie. Nie jest to wybitna fantastyka, ale zadziwiająco dobrze się czyta. Ziemiański zaprezentował naprawdę fajny świat i ludzkich bohaterów.

Przy książce, generalnie, bawiłem się b. dobrze i polecam ją szczerze.
Zdarzały się, oczywiście, potknięcia, przy których zgrzytałem zębami, /np rozbudowane wątki "pozawojskowe" w kobiecej armii na poziomie nastolatków/ oraz, czasami, zupełny brak logiki w toczących się wydarzeniach.
"Minusy", z pewnością, nie przysłonią nikomu "plusów" owej historii.
Czytelniku, jeśli...

Nie ukrywam, kontynuacja historii Achai według mnie jest słabsza od poprzedniej części, ale mam nadzieję, że autor chciał zbudować solidny fundament przed fenomenalną trzecią częścią.

Dyskusje

12 117