Kroniki Jakuba Wędrowycza

Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Oblicza Wędrowycza (tom 1) Seria: Bestsellery polskiej fantastyki fantastyka, fantasy, science fiction
2011-01-01
2002-01-01
Fabryka Słów
Jakub Wędrowycz egzorcysta bimbrownik
Oblicza Wędrowycza (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2011-01-01
Bestsellery polskiej fantastyki
Jakub Wędrowycz egzorcysta bimbrownik

Alkoholik, zabójca, fundamentalistyczny katolik i koneser psiego mięsa - tak można jednym zdaniem podsumować, wykreowaną przez Andrzeja Pilipiuka, postać Jakuba Wędrowycza. Pomimo starań autora nie jest to postać, która może budzić sympatię czytelnika, a przynajmniej takie jest moje osobiste odczucie.
Przy okazji tej recenzji wspominam niezwykłą postać stworzoną przez...

Gdyby nie to że leżałem podczas czytania to przewrócił bym się ze śmiechu.

Bardzo fajnie się czyta. Polska w krzywym zwierciadle, bez poprawności politycznej.

Polecam!

Opowiadania, lepsze i słabsze. Za najpiękniejszą wersję Czerwonego Kapturka jaką czytałam gwiazdka w górę.

Lubicie śmieszne książki, w których główny bohater jest niezapomniany i pomimo zbyt wielu wad jest lubiany przez czytelników? Jeśli tak - musicie przeczytać "Kroniki Jakuba Wędrowycza", a najlepiej od razu całą serię "Oblicza Wędrowycza" pióra Andrzeja Pilipiuka.

Książka składa się z kilku oddzielnych historii dotyczących głównego bohatera - tytułowego Jakuba Wędrowycza....

Co tu dużo pisać? Po prostu Wędrowycz, egzorcysta-amator, skuteczniejszy niż niejeden specjalista. Lekka, szybka i zabawna lektura, choć humor dość specyficzny.

Jakub Wędrowycz, cóż to jest za bohater! Niby osiemdziesięciolatek, niby ze stale krążącym we krwi domowej roboty bimbrem, a poradzi sobie w każdej sytuacji. Gdyby taki człowiek miał istnieć naprawdę, od jego obecności uciekałabym, gdzie pieprz rośnie.

Ale że to charakter książkowy, to się nie boję i z przyjemnością przeczytałam i na pewno jeszcze będę czytać o jego...

Książka, po której nie spodziewałam się niczego bardzo ambitnego, raczej czegoś okraszonego dziwnym humorem i to dostałam. :)

Jakub Wędrowycz jest alkoholikiem ze wschodnich stron Polski. Mając wielu znajomych z tamtych rejonów, jestem sobie go w stanie bardzo łatwo wyobrazić :). A przy tym jest egzorcystą. Więc co może pójść nie tak? Ten typ humoru na pewno nie spodoba się każdemu, ale ja się śmiałem do rozpuku. Przygody Jakuba są świetne, a jego podejście do życia jest oparte na cynizmie i...

Ciekawa i śmieszna. Słucha się jednym tchem, teksty są bardzo fajne. Polecam.
Jednakże, sam przepis na hot-doga był dla mnie trochę zbyt drastyczny.

Dyskusje

15 906