Władca Pierścieni

Okładka książki Władca Pierścieni
J.R.R. Tolkien Wydawnictwo: Amber Cykl: Władca Pierścieni (tom 1-3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Władca Pierścieni (tom 1-3)
Lord of the Rings
Amber
2015-09-02
1981-01-01
Data 1. wydania:
1992-01-01
Aleksandra Jagiełowicz, Aleksandra Januszewska, Cezary Frąc, Maria Gębicka-Frąc, Tadeusz Olszański, Ryszard Derdziński
#fantasy

Niełatwo ocenić książkę napisaną z takim rozmachem. Ja osobiście kocham ją nie tylko z powodów sentymentalnych, ale także dlatego, że jej urok nigdy się nie starzeje. Czytając "Władcę Pierścieni" czułam się, jakbym razem z Frodem niosła Pierścień do Mordoru, z Aragornem przewodziła armii dobra, czy razem z Merrym i Pippinem "jeździła" na encie ;)
Tym, którzy oglądali film i wahają się, czy przeczytać książkę, zdecydowanie mówię "tak"!
To książka z rodzaju tych, które nigdy się nie znudzą i zawsze odkrywają przed czytelnikiem coś nowego.

Tym, którzy oglądali film i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ogólnie uważam, że pozycja jest ok i warto ją poznać dla samej historii. Jednak nie zachwyciła mnie tak jak myślałam. Może to przez to, że robiłam sobie przerwy podczas czytania. Czasem nawet dość duże. Ale kiedy odkładałam książkę, to nie specjalnie chciałam do niej wrócić.

Zdecydowanie nie dla mnie, czytając czułem przemęczenie. Nie odmawiam tej pozycji tytułu klasyka, jednak moim zdaniem jest to klasyk, który bardzo źle się zestarzał.

Świetne fantasy. Pięknie opisany Świat i postacie. Super przygoda. Warte polecenia. Czytałem już chyba z pięć razy i zawsze mnie czymś zaskoczy.

To jeden utwór literacki. Tolkien chciał go wydać w jednej książce. Wydana w 3 tomach. Pogląd o "trylogii" (cykl dzieł składający się z trzech utworów, z których każdy stanowi zamkniętą i integralną całość.) rozpowszechnił się po ekranizacji filmu P.Jacksona.

Klasyka

Klasyka

Jedna z książek którą mam od lat i wielokrotnie do niej wracałam i wracam. Arcydzieło !!!

Przeczytałam po raz trzeci i po raz trzeci bardzo, bardzo mi się podobało. To jest opowieść ponadczasowa, którą warto co jakiś czas przeżywać. Lubię Froda i Sama oraz każdą postać tu przedstawioną. Nawet Saruman, czy orki są tu istotne. Zawsze fascynuje mnie to, że Tolkien tak dokładnie przemyślał cały tamten świat i jego dzieje. Wszystkie inne książki z elfami i krasnoludami wydają mi się podróbka. I jak zawsze, szkoda, że się skończyło.

Kiedyś przeczytałem bodajże 700 stron i dalej nie dałem rady. Czyta się to trochę jak książkę od historii. Doceniam za spójność świata, który jednak mi wydaję się trochę *UWAGA* pusty...
Idą i idą, a w międzyczasie nic ciekawego się nie dzieje. Ktoś ich tam ściga, ale w sumie mnie to nie obchodzi.
To chyba jedyny przypadek, gdzie wolę ekranizację od oryginału, a szkoda, bo "Hobbita" miło wspominam.

To chyba jedyny przypadek, gdzie wolę ekranizację od oryginału, a szkoda, bo...

Niesamowite arcydzieło. Wracam co kilka lat i nadal urzeka.

Niesamowite arcydzieło. Wracam co kilka lat i nadal urzeka.