Władca Pierścieni

J.R.R. Tolkien
fantastyka, fantasy, science fiction 1024 str.
Lord of the Rings
2015-09-02
1997-01-01
Data 1. wydania:
1992-01-01
Aleksandra Jagiełowicz, Aleksandra Januszewska, Cezary Frąc, Maria Gębicka-Frąc, Tadeusz Olszański, Ryszard Derdziński
Amber
fantastyka, fantasy, science fiction

Lord of the Rings
2015-09-02
Amber
fantastyka, fantasy, science fiction

Kup książkę

O samej książce już nie ma sensu pisać kolejnej opinii. Absolutny klasyk i tyle.
Szukałem za to długo tego wydania ze względu na tłumaczenie. Nie jestem w stanie czytać innych wersji. Tylko Maria Skibniewska! Prawdę mówiąc nie rozumiem jakim trzeba być zadufanym bufonem :-) aby porywać się na własne tłumaczenie skoro jest już takie dobre.
Ta sama sytuacja jest z innymi niż...

Treść ciekawa jednak uważam, że pierwsza część "Hobbit" była lepsza i bardziej wciągająca. Co do samej książki nie mam zastrzeżeń. Według mnie jest tam za mało akcji wywołujących jakieś podekscytowanie, niepokój bądź inne ważne dla dobrej książki emocje.

Bardzo dobra!

Uważam, że recenzja nie jest potrzebna. Książka fenomenalna i broni się sama. Zamiast szukać sugestii w cudzych podsumowaniach trzeba zwyczajnie ją przeczytać

Przeksiążka

cala saga jest swietna

Nie ma się co rozpisywać. Jedyne, co można o tej epopei fantastycznej powiedzieć to to, że jest ona po prostu GENIALNA! Dzięki Władcy Pierścieni Tolkien nigdy nie umarł.

Powieść, od której zacząłem długo trwającą przygodę z fantasy. Historia dobra dla każdego, świetnie napisana... nie trzeba jej specjalnie reklamować.

Kupilem. Przeczytalem. Sprzedalem.
Przeczytalem (czyt. wymeczylem w nadziei) sumiennie trzy tomy w czasie tego boomu filmowego. I co? Nic nie zostalo, czyli Anglia pozostaje nadal najnudniejszym zaglebiem literatury wszech czasow. Wole jednak MiM Bulhakowa, tam przynajmniej jest oparte to wszystko o jakis filozoficzny szkic.

Rewelacyjna książka! Przeczytałem po raz drugi w życiu i na pewno będę do niej wracał. Uwielbiam po prostu książki Tolkiena, są inne, wyróżniają się na tle innych czymś co nie jest człowiek w stanie opisać. Najbardziej przypadła mi do gustu Powrót Króla, jako wielki fan filmografii Petera Jacksona znam Trylogie na pamięć. I zdecydowanie polecam przeczytanie książki gdyż...

Dyskusje

20 783