Władca Pierścieni

J.R.R. Tolkien Wydawnictwo: Amber Cykl: Władca Pierścieni (tom 1-3) fantastyka, fantasy, science fiction
Lord of the Rings
2015-09-02
1981-01-01
Data 1. wydania:
1992-01-01
Aleksandra Jagiełowicz, Aleksandra Januszewska, Cezary Frąc, Maria Gębicka-Frąc, Tadeusz Olszański, Ryszard Derdziński
Amber
Lord of the Rings
Władca Pierścieni (tom 1-3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2015-09-02

Świetne wydanie z ilustracjami Alana Lee. Uwielbiam przedstawiony przez Tolkiena świat.

Moja przygoda z Hobbitami dobiegła końca i co mogę powiedzieć uwielbiam tą historię! Jest to klasyk z gatunku fantasy, ma niesamowity klimat, jest napisana prostym językiem i nawet opisy bitew nie były dla mnie męczące :D Wcześniej miałam styczność tylko z filmem i mimo tego, że oglądałam go kilka razy to książkę też przeczytałam i nie żałuję bo naprawdę warto.
Ma w sobie...

Cóż wielce pisać, recenzji tej książki jest dużo. Klasyk. Moim zdaniem jedna z najlepszych powieści fantasy i pionier całego tego gatunku. Posiada świetną historię, wspaniałe opisy (szczególnie bitew) i wiele innych zalet, ale przede wszystkim jest TĄ książką. Jeśli nie czytałeś/aś - koniecznie musisz.

Fantastyczna przygoda. Genialna fabuła i wspaniale nakreśleni bohaterowie. Pozycja obowiązkowa dla każdego. Uwielbiam i polecam.

Okropnie nudna, chciałem przeczytać jako fan filmów ale dałem sobie spokój po 300 stronach.

Nie jest to Ulisses. Nie jest to James Joyce. Tolkien reagował na wybuch drugiej wojny światowej tworząc zarazem podwaliny całego dzisiejszego fantasy inspirując się mitologią Starożytnych Semitów zwaną chrześcijaństwem. Zrobił własną kosmologię. Z czasem widać jakie to infantylne. Z wiekiem bardziej docenia się Conana który jest po prostu normalnym, mięsistym, męskim...

początkowo ciężka w odbiorze, ale po parunastu stronach nie mogłam się oderwać. wspaniała

Uwaga na tłumacza przy czytaniu! Nieco męcząca, ale przetarła szlaki.

Zasłużona 10! Książka sztos! Ciekawa, wciągająca z przemyślaną fabułą oraz dobranymi bohaterami.

Dla tej książki ocena 10 to za mało, to odnośnik do każdej innej powieści, nie tylko z dziedziny fantastyki. 1133 strony i ani jednego zbędnego zdania, każde słowo jakby wyrzeźbione w skale..mam wrażenie, że ulubionymi bohaterami autora, których sam stworzył, są krasnoludy:)
Żałuję, że kilkanaście lat zabierałem się za to dzieło, i rozumiem tych, którzy przeczytali więcej...

23 014
    6 342