Renegat

Okładka książki Renegat
Magdalena Kozak Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Wampiry w ABW (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Wampiry w ABW (tom 2)
Fabryka Słów
2015-01-01
2007-01-13

Patronaty LC

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii. Wydanie specjalne „Wokół Jutra”, nr 1/21, jesień 2021 Michał Cetnarowski, Marta Kisiel, Magdalena Kozak, Karolina Lewestam, Justyna Pobiedzińska, Adam Robiński, Karolina Słowik, Filip Springer
Ocena 7,8
Pismo. Magazyn... Michał Cetnarowski,...
Okładka książki Gladiatorzy Krzysztof Abramowski, Bartek Biedrzycki, Eugeniusz Dębski, Michał Gołkowski, Jarosław Grzędowicz, Alicja Janusz, Tomasz Kołodziejczak, Maja Lidia Kossakowska, Wojciech Kowalski, Magdalena Kozak, Wojciech Okrutny, Hubert Olkowski, Andrzej Pilipiuk, Janusz Płonka, Marcin Podlewski, Michał Puchalski, Magdalena Ratajczak, Arkady Saulski, Michał Śmielak, Michał Śmietana, Aleksandra Staniewska
Ocena 7,1
Gladiatorzy Krzysztof Abramowsk...

Mogą Ciebie zainteresować

2080 ocen

Druga część utrzymuje poziom jedynki. Po takim plot twiście nie mogłem zwlekać z czytaniem kolejnej części i przez dwójkę, podobnie jak przez pierwszą część, przebrnąłem w try miga.

Mamy nowe postacie, a to dzięki spojrzeniu na świat z drugiej strony barykady. Kolejne świetne pomysły i dobre tempo akcji po raz kolejny nie pozwalają się nudzić. Znów mamy tutaj do czynienia z masą zwrotów akcji, sytuacjami pełnymi napięcia, bogatymi bohaterami i świetnym klimatem.

I znowu pani Kozak zastosowała "clickbaita" i niemal natychmiast muszę się zabrać za część trzecią! Typowo serialowe podejście ;P

Drugi tom, podobna estetyka do pierwszej, lecz ta estetyka niestety zaczyna nudzić po jakimś czasie.

Wkrecilem sie :)

Wkrecilem sie :)

Drugi tom, jak można wywnioskować opowiada o losach Vespera pod szyldem renegatów , którymi niegdyś tak bardzo gardził. Jest to stadium ludzkiej (a może właściwsze słowo to wampirzej ) psychiki Vespera , który nie może się odnaleźć w zaistniałej sytuacji i szuka swej przynależności do którejś ze stron. Nie mogąc mierzyć się ze swoimi niedawnymi pobratyńcami obiera za cel ludzi zwanymi Watykańcami , którzy zaczynają zagrażać wszystkim rodom.

Dalej wampiry mnie wysssysają. Tzn wciągają.

Dalej wampiry mnie wysssysają. Tzn wciągają.

Druga część mojego ulubionego cyklu o wampirach nie zawiodła. Równie mocno trzyma w napięciu. Nie brakuje akcji, ale są też momenty wyciszenia i budowania relacji między bohaterami. I właśnie bohaterowie mnie urzekli, zwłaszcza rewelacyjny Nex oraz świetni Icta i Tiro.
Renegaci okazali się znacznie ciekawszym rodem niż nocarze. Polecam fanom wartkiej akcji z wampirami w rolach głównych.

Rzadko się zdarza by drugi tom był lepszy niż pierwszy i to jest moim zdaniem tej wyjątek. Może dlatego, że wiemy już więcej o bohaterach? A może dlatego, że Renegaci są bardziej interesujący od Nocarzy? A może dlatego, że interesujący był dla mnie wątek budowania zespołu. Jest trochę dylematów moralnych, trochę psychologii i sporo akcji. Polecam. Nadal nie jest to wymagająca literatura, ale ponownie jest to świetny sposób na spędzenie wieczoru.

Już przywykłam do książki, do bohatera. I znów polubiam ją. Druga część lepsza

Już przywykłam do książki, do bohatera. I znów polubiam ją. Druga część lepsza

"Przecież ja nawet nie lubię wampirów" - pomyślałem zaraz po przeczytaniu "Renegata". No właśnie, a mimo to nie potrafiłem się od tej książki odciągnąć i co więcej, przebieram nogami na myśl o następnej część serii. To chyba najlepszy komplement dla twórcy :) Oczywiście, kilka rzeczy wymagałoby poprawy, jak na przykład wrzucanie zbyt wielu czasowników do opisu czynności czy mnożenie bohaterów ponad potrzebę, ale widać duży postęp. Ta część zdecydowanie na plus względem poprzedniczki :)

Przyjemna w odbiorze kontynuacja pierwszej części, pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, iż jest nieco lepsza.
Dla odmiany w drugiej części role odwracają się o 180 stopni, teraz to nocarze stają się tymi najgorszymi, a renegaci uciśnionymi.

Niestety ponownie za bardzo czuć tu kobiece pióro, pierdołowaty główny bohater, średnio co 50 stron zachowujący się jak choleryczna kobieta przed okresem. Inaczej wyobrażam sobie emocjonalne rozterki osoby, która z początku została przyjęta do ABW, następnie zaś szybko awansowała w wojskowych szeregach.

Po przymknięciu oka na taką nieścisłość, historia nabiera tempa i nie daje ani chwili spokoju, w skrócie trudno się oderwać!