Niezgodna

Veronica Roth Wydawnictwo: Amber Cykl: Niezgodna (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Divergent
fantastyka, fantasy, science fiction
9780062024022
dystopia

Opinie [1 828]

Po kilku latach wróciłam do serii, żeby sobie przypomnieć historię... Bo zapomniałam jak bardzo ją lubię! Jest wszystko w tej historii co cenię. Napięcie, akcja, fajni bohaterowie, wiele pobocznych wątków. Super, polecam nie tylko nastolatkom.

Ksiązka, o której po latach zrobiło się ponownie głośno i była poszukiwana przez wiele osób. Mini "państwo", w którym funkcjonują 4 frakcje: altruizm, nieustraszonosć, eurudycja i prawość pośród tego Beatrice zwana również jako Tris, która ma tajemnicę, zagrażającą jej życiu - jest niezgodna. Postanawia porzucić rodzimą frakcję i wstąpić do nieustraszonych, po jakimś...

Na półkach: , , , , , ,

Rzadko kiedy sięgam po książki z gatunku fantastyki czy science-fiction, ta na początku też nie wydawała mi się ciekawa, ale w końcu po obejrzeniu filmu skusiłam się na książkę i ku swojemu zaskoczeniu całkiem sprawnie przebrnęłam do końca.

Fajna, lekka w odbiorze, delikatny wątek miłosny, ciekawa tematyka. Bardzo podobało mi się napięcie, które autorka zbudowała i...

Jedna z najlepszych młodzieżowych serii jakie przeczytałam! Wątek romantyczny nie irytuje mnie, a sama fabuła jest niezwykle ciekawa i intrygująca! Bardzo dobra książka dla 13-16 latka/latki.

Sam pomysł na powieść jest całkiem interesujący, jednakże prowadzenie fabuły i irracjonalność głównej bohaterki skutecznie zniechęcają do dalszego zgłębiania świata przedstawionego. Dialogi są na absolutnie podstawowym poziomie i bardzo topornie się przez nie brnie.

Absolutnie nie można się oderwać od tej serii!

Uwielbiam, jest świetna.

Dobra książka. Lekka i przyjemna, ale bez szału.

Intryguje mnie, co z resztą świata w trakcie trwania tej książki. Mamy autonomiczne miasto podzielone na frakcje i nic poza tym. Mały ten świat, nie?

Bardzo podobało mi sie uniwersum, jednak niektóre momenty w książce mnie strasznie nudziły. Czasami miałam wrażenie, że zachowanie głównej bohaterki jest irracjonalne. Polecam jednak sprawdzić czy przypadnie do gustu.

Dyskusje

24 689