Love, Rosie

2004-01-01
Joanna Grabarek
miłość przyjaźń friendzone listy Joanna Grabarek literatura irlandzka

Oficjalne recenzje i

Dotrzeć razem na koniec tęczy, gdzie spełniają się marzenia

Link do recenzji

2768 257 90

Zrobiłam reread, gdyż przyszła mi na to wielka ochota i w sumie to się cieszę, bo teraz ta książka jakos bardziej mi się spodobała niż pare lat temu. Jedynym minusem jest dla mnie ten nietypowy zapis historii w postaci mailow.

Książka pokazuje jak wiele potrafi zmienić jedna na pozór błaha decyzja. Książka jest napisana w dosyć nietypowy sposób, mianowicie przez listy i wymianę wiadomości online. Nie spotkałam się wcześniej z takim sposobem

Dramat.

Wzruszyło mnie to, a to rzadkość, chociaż to chyba nie przez samą książkę, ale przez czas kiedy ją czytałam. Przyjemna, odprężająca, lekka.

Zabawna, wzruszająca, pouczająca i praktycznie czyta się sama.

Myślałam, że ta książka to zwykły romans jakich wiele ale się pomyliłam. Książka zaskakująca, pełna niespodziewanych zdarzeń, nietuzinkowa, zabawna ale też smutna. Napisana w formie wiadomości emailowych lub messengerowych. Bardzo dobrze wciąga czytelnika i cudownie się ją czyta.

Jedna z tych książek "nie umiemy ze sobą rozmawiać więc przez większość życia wolimy być nieszczęśliwi niż coś z tym zrobić".
Forma maile/listy/liściki jest bardzo łatwa do czytania niestety u mnie zostawia spory niedosyt jeśli chodzi o rozwój postaci czy ich losy.
Rosie nie uczy się na własnych błędach, a Alex jest po prostu nudny. I tak przez ponad 40 lat, z których 30...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo ciekawa forma książki, ponieważ jest napisana listami. Jedna z moich ulubionych książek. Ciekawa historia, przez tą formę listową, dowiadujemy się wszystkiego tak jak inna osoba ma to widzieć i też widzimy różnicę pomiędzy treścią dla jednej osoby, a drugiej.

Cześć kochani!❤

Przychodzę do Was z opinią książki Cecelii Ahern pod tytułem „Love, Rosie”.

Rosie i Alex są od dzieciństwa nierozłączni. Zawsze razem siedzieli w jednej ławce, spędzali swoje urodziny, imprezowali. Zawsze w ich znajomości liczyli się tylko oni. Sytuacja trochę się zmienia, kiedy Alex znajduje sobie dziewczynę. Zaczyna nie mieć czasu dla Rosie, przez co...

Prześmieszna książka. Choć styl taki a'la pamiętnikowy bądź pisany w formie listów nie jest moim ulubionym to muszę przyznać, że tę książkę czytało się super. Fajna odskocznia od bardziej skomplikowanych fabuł itp.

15 667
    7 188