Próby ognia

James Dashner Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Więzień Labiryntu (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
The Scorch Trials
Agnieszka Hałas
Papierowy Księżyc
Agnieszka Hałas literatura amerykańska labirynt
The Scorch Trials
Więzień Labiryntu (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2015-09-02
Agnieszka Hałas
Agnieszka Hałas literatura amerykańska labirynt

Niesamowita książka. Ciekawa, nie da sie od niej oderwać. Ciagle cos sie dzieje, fajne zwroty akcji i oczywiście tajemnice. Szybko się czyta, przyjemne, z dreszczykiem emocji. :))

Tę część powieści czyta się nieco wolniej niż wcześniejszą - pomimo że jest to coś w rodzaju powieści drogi. Głównie za sprawą specyficznej narracji - jest tu dużo więcej przemyśleń głównego bohatera, sporo odwołań do przeszłości. Co prawda autor nadrabia trochę tempo sporą ilością dialogów oraz uproszczonymi opisami akcji ale tak naprawdę to powieść rozkręca się dopiero na...

Bardziej podobał mi się poprzedni tom dlatego jedna gwiazdka mniej. Odczuwam również jakąś zmianę w postaci Thomasa i chyba nie do końca mi się podoba ale i tak książka naprawdę świetna.

świetna jak cała trylogia

Książka znacząco różni się od filmu co czyni ją jeszcze ciekawszą. Pierwsza połowa dosyć monotonna, dopiero w drugiej części akcja się rozkręca. Polecam jako rozrywkę.

Osobiście uważam, że druga część jest gorsza od poprzedniej. Dlaczego? Thomas, glowny bohater, zdaje się być o głupszy i bardziej naiwny niż w poprzedniej części. Jego stosunek z Theresą jest strasznie irytujący, a sama dziewczyna coraz bardziej działała na nerwy. Opis uczuć, jak w tomie pierwszym również jest okrojony, a fabuła gorsza. Pomimo większej ilości wyzwań, na...

Zdecydowanie jestem na tak! Co prawda książkę przeczytałam po obejrzeniu filmu ale może i lepiej. Książka różni się od filmu dzięki czemu jest świetna!

Jest to drugi tom "Więźnia Labiryntu", który trzyma poziom. Świetnie się bawiłam, a książka wciągnęła mnie bezgranicznie. Podczas czytania jej przeżywałam to tak jakbym była obok tych bohaterów. Polecam ją gorąco. Jedyny minus to Teresa, która przez całą historię mnie mocno irytowała, ale dało się to przeżyć.

Na półkach: , , , ,

Ze scenerii Labiryntu i krwiożerczych potworów, nasza grupa chłopców, z Thomasem (głównym bohaterem) zostaje rzucona do następnego etapu rozgrywki. Będą ponownie wystawiani na kolejną morderczą próbę, tym razem na terenach najbardziej spalonej przez słońce części świata, zwanej Pogorzeliskiem. Pozostawieni sami sobie, bez żadnych zasad i wskazówek, mają określony czas na...

Nie porwała mnie tak, jak jedynka, ale również nie żałuję spędzonego z nią czasu. Pamiętam, że w kilku momentach płakałam ze smutku, chciałabym wrócić również do tej części.

Dyskusje

9 166