Próby ognia

James Dashner Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Więzień Labiryntu (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
The Scorch Trials
Agnieszka Hałas
Papierowy Księżyc
Agnieszka Hałas literatura amerykańska labirynt
The Scorch Trials
Więzień Labiryntu (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2015-09-02
Agnieszka Hałas
Agnieszka Hałas literatura amerykańska labirynt

W przeciwieństwie do poprzedniej części, ekranizacja tej książki jest całkowicie odmienia, połączona jedynie wspólnym motywem. Muszę przyznać, że książka osobiście spodobała mi się bardziej, niż film. Wciąga i nie pozwala odłożyć się na półkę. Ma ona natomiast wiele problemów. Wiara głównego bohatera we wszystko, co powie telepatycznie jego dziewczyna jest oszałamiające....

Gorsza niż pierwsza część, narracyjnie i klimatycznie. Jest tu dużo chaosu i gdzieś rozłazi się cały koncept. Nadal jednak czyta się to bardzo wygodnie i czeka się z chęcią na rozwiązanie historii

Jeżeli ktoś obejrzał film przed niech się nie zdziwi :D

Jedna z moich ulubionych serii. Książki nie da się przestać czytać, dużo się dzieje.

Podobnie jak w pierwszej części, fabuła nie zawiodła, trzymała w napięciu i nie pozwoliła odłożyć książki na półkę.

Moja ulubiona część najlepszej książki wszechczasów

Najbardziej jestem zaskoczony jak drastycznie różnią się opinie o tej książce między Polską a resztą świata. Tutaj, mam wrażenie, książka jest ogólnie odbierana za kultową i wybitną, a niepochlebnej opinii jak ze świeczką szukać. Za granicą natomiast - i tutaj spoglądam głównie na goodreads - ludzie nie pozostawiają na tym tomie suchej nitki.

Dla mnie Próby Ognia to...

Mam z tą książką straszny problem - najpierw obejrzałam ekranizację, więc jedyne, co we mnie zostało po obejrzeniu i przeczytaniu Prób Ognia to jedno wielkie niezadowolenie. To są dwie przeróżne historie połączone tą samą ideą i zbieżnymi imionami.

Po czasie jednak postanowiłam zapomnieć o ekranizacji i skupić się na książce. Opisy są słabe i niesamowicie infantylne, a...

Bardzo dobra książka. Szybko się czyta. Jest to ciekawie opowiedziana historia.

Zdecydowanie moja ulubiona cześć serii. Dużo się dzieje, absolutnie nie nudzi.

Dyskusje

8 571