Próby ognia

Okładka książki Próby ognia
James Dashner Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Więzień Labiryntu (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Więzień Labiryntu (tom 2)
The Scorch Trials
Papierowy Księżyc
2015-09-02
2012-11-14
Data 1. wydania:
2010-10-12
Agnieszka Hałas
Agnieszka Hałas literatura amerykańska labirynt

Czy można było stworzyć świat tak bardzo podobny do współczesnego świata opanowanego przez wirusa? Można było w "Próbach ognia" widzimy świat opanowany przez zakarżonych, panuje powszechna śmiertelna zaraza, toczy się walka o serum, anitdotum, młodzież w większym stopniu jest odporna.
James Dashner zaskakuje nas po raz kolejny, wychodzimy z labiryntu jesteśmy na przestrzeni otwartej, ale dawnego świata nie ma, nie istnieje. Jesteśmy bezpieczni. Ale czy aby napewno? Jesteśmy w budynku, ale okrążają nas cały czas dziwni ludzie - jakby zmutowani. Poparzeńcy... Dla nich nie ma już ratunku...
Główni bohaterowie są w jednym z pomieszczeń, ale czy zaryzykują przejście przez kolejne drzwi? Które są zamknięte, a czy za nimi nie ma kolejnych i kolejnych - które nigdy się nie skończą?
Czy Thomas odnajdzie ukochaną z którą starcił kontakt? Czy Minho i Newt pójdą za nim?
Książka jest pełna akcji, kąśliwych dialogów (Minho rządzisz!❤️), a także relacji pełnych pomocy i przyjaźni.
To co lubię w tej serii to, to, że umie zaskoczyć, pokazać co jest najważniejsze i zdradzić jak zachowa się człowiek w danej sytuacji.
Polecam bardzo, bardzo! 😀
Jedna z moich najukochańszych serii.

Dużo słabsza od pierwszego tomu. Tam był jakiś intrygujący pomysł, fabuła nie raziła. Tutaj raczej prosty akcyjniak z przeraźliwie słabym i pretensjonalnym wątkiem miłosnym.

Bez szału. Przeczytałem szybko ale raczej nic mi nie zostanie w pamięci z tej książki.

najlepsza część całej serii, film to gówno to jest piękne, polecam jak najbardziej. Główny bohater czasem irytuje ale ogólnie jest spoko, ciekawy slang

W drugiej części trylogii dostajemy taką samą ilość akcji co w pierwszej. Z niewiadomych powodów wzrasta moja niechęć do głównego bohatera- Tomasa. Teraz ostateczna i najważniejsza ocena zależy od ostatniej części. Cieszę się, że zdecydowałam się zacząć przygodę z książkami dystopijnymi właśnie od tego tytułu. Cały czas czekam jeszcze moment, w którym zostanę wbita w fotel. Nie odczułam również burzy emocji podczas poznawania nowych przeszkód bohaterów. Chciałabym aby trzeci tom pozwolił mi na częściową zmianę obecnej opinii.

Inny zespół odpowiedzialny za polskie wydanie i proszę - mamy dobrą książkę. Druga odsłona tej historii w końcu jakoś wygląda, zdania mają sens, chociaż i tak błędów sporo. W porównaniu z pierwszą to ideał.
Zaskoczyło mnie, jak książka rozbiega się fabularnie z filmem, w dodatku pozytywnie. Cała opowieść utrzymuje dobre tempo, akcji jest sporo i ciężko się nudzić. Może nie jest to literatura najwyższych lotów, ale zdecydowanie przyjemna i warta przeczytania.

Równie dobra, co pierwsza część. Kilka niespodziewanych zwrotów akcji, ale wciąż ci sami cudowni bohaterowie <3. Czytało się naprawdę miło i dosyć szybko (oczywiście w dobrym sensie) i już nie mogę się doczekać, żeby przeczytać kolejną część. #Newtmas

Czytało się jeszcze lepiej niż pierwszy tom, przeczytałam prawie za jednym razem całą książkę. Bohaterowie byli mniej wkurzający niż w 1, ogólnie działo się o wiele więcej rzeczy i były one zdecydowanie ciekawsze niż w 1 tomie. Mam nadzieję, że Lek na śmierć będzie równie wciągający.

książka super. uwielbiam taką tematykę, więc mi się bardzo podobało. przyjemnie się czytało. uważam, że ta 2 część była lepszej od 1.

książka kompletnie się różni od filmu, jednak mimo to nie zawodzi. dowiadujemy się więcej na temat DRESZCZU jak i świata zewnętrznego. czasami może się wydawać, że akcja się ciągnie, jednak ma to swój powód. polecam!