Niezgodna

Veronica Roth Wydawnictwo: Amber Cykl: Niezgodna (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Divergent
fantastyka, fantasy, science fiction
Daniel Zych
dystopia Daniel Zych literatura amerykańska nastolatka

Opinie [1 830]

Większość z nas jest zgodna co do tego, że ludzkość powinna żyć w zgodzie i pokoju. Wystarczy jednak kilku tchórzy, egoistów czy głupców na ważnych stanowiskach aby wszystkie te marzenia legły w gruzach. A gdyby można było stworzyć system, który eliminowałby te największe ludzkie wady? Czy byłoby to warte ograniczenia ludzkiej wolności? I – przede wszystkim – czy naprawdę...

Zarówno "Niezgodna", jak i cała seria jest świetnie napisana i jest charakterystyczna i... zwracająca na siebie uwagę. Zdecydowanie polecam!

,,Niezgodna " wraz z całą serią posiada unikalny , charakterystyczny dla siebie charakter. Książka jest zdecydowanie wyjątkowa i idealna dla wszystkich fanów science fiction.

Po kilku latach wróciłam do serii, żeby sobie przypomnieć historię... Bo zapomniałam jak bardzo ją lubię! Jest wszystko w tej historii co cenię. Napięcie, akcja, fajni bohaterowie, wiele pobocznych wątków. Super, polecam nie tylko nastolatkom.

Ksiązka, o której po latach zrobiło się ponownie głośno i była poszukiwana przez wiele osób. Mini "państwo", w którym funkcjonują 4 frakcje: altruizm, nieustraszonosć, eurudycja i prawość pośród tego Beatrice zwana również jako Tris, która ma tajemnicę, zagrażającą jej życiu - jest niezgodna. Postanawia porzucić rodzimą frakcję i wstąpić do nieustraszonych, po jakimś...

Na półkach: , , , , , ,

Rzadko kiedy sięgam po książki z gatunku fantastyki czy science-fiction, ta na początku też nie wydawała mi się ciekawa, ale w końcu po obejrzeniu filmu skusiłam się na książkę i ku swojemu zaskoczeniu całkiem sprawnie przebrnęłam do końca.

Fajna, lekka w odbiorze, delikatny wątek miłosny, ciekawa tematyka. Bardzo podobało mi się napięcie, które autorka zbudowała i...

Jedna z najlepszych młodzieżowych serii jakie przeczytałam! Wątek romantyczny nie irytuje mnie, a sama fabuła jest niezwykle ciekawa i intrygująca! Bardzo dobra książka dla 13-16 latka/latki.

Sam pomysł na powieść jest całkiem interesujący, jednakże prowadzenie fabuły i irracjonalność głównej bohaterki skutecznie zniechęcają do dalszego zgłębiania świata przedstawionego. Dialogi są na absolutnie podstawowym poziomie i bardzo topornie się przez nie brnie.

Absolutnie nie można się oderwać od tej serii!

Uwielbiam, jest świetna.

Dyskusje