Zostań, jeśli kochasz

Gayle Forman Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Jeśli zostanę (tom 1) literatura młodzieżowa
If I Stay

Oficjalne recenzje i

A jeśli zostanę?

[ 119 ] Link do recenzji

Opinie [1 403]

Nie rozumiem zachwytu tą książką, jest przeciętna.

Piękna. Historia opowiada o Mii, która po wypadku samochodowym zapada w śpiączkę, podczas której obserwuje z boku wszystko, co się dzieje wokół niej. Musi podjąć decyzję, czy wrócić, czy się poddać i umrzeć.
Na podstawie tej książki został nakręcony film.

Książke czyta sie płynnie. Chwyta za serce.

książka okej, wzruszająca ale nie przesadnie, do niczego nie można się przyczepić poza zakończeniem które tak naprawdę jest zrobione bardzo na szybko i wepchnięte w kilku stronach, a i tak pozostawia niedosyt bo urywa się nagle

Wzruszająca historia.... Można nie raz się popłać i docenić dzięki temu życie ..

Książkę czytałem w czasach gimnazjum, także już kilka lat zdążyło upłynąć bezpowrotnie, jednak do tej pory mam przed oczami opisy, np. pocałunków, relacji między młodą bohaterką, a jej chłopakiem/rodziną, które przedstawiane były za pomocą gry na instrumencie! Muszę zrobić kiedyś re-reading tej książki i dać znać, jak teraz ją odbieram...

Ostatnimi czasy wydawało mi się, że książki przestały mnie ruszać, że już nie potrafię ich przeżywać tak, jak robiłam to kiedyś. "Zostań, jeśli kochasz" jednak, pokazało mi, że się mylę. To był strzał w dziesiątkę.

"Zostań jeśli kochasz" opowiada historię Mii, która po wypadku samochodowym, w którym straciła rodziców i brata, zapada w śpiączkę. Musi podjąć decyzję, czy walczyć, czy też poddać się i umrzeć. Próbując rozstrzygnąć ten dylemat, wspomina dotychczasowe życie, swoją rodzinę oraz chłopaka.
Jest to piękna książka i wzbudza tyle emocji...aż ciężko to opisać.
Czytając ją...

Książkę czytało się przyjemnie, jednak nie wzbudziła mojego ogromnego zachwytu. Lekko się wzruszyłam... 🌷

Przepiękna historia o dokonywaniu wyborów. Czytałam jednym tchem, nie moglam się kompletnie oderwać, rozerwała moją duszę. Wielbiciele romantycznych historii koniecznie muszą ją przeczytać.

Dyskusje

16 680