Zostań, jeśli kochasz

Okładka książki Zostań, jeśli kochasz
Gayle Forman Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Jeśli zostanę (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa

Oficjalne recenzje i

A jeśli zostanę?

Link do recenzji

672 324 37

Zakochałam się w niej już wiele lat temu. Cieszę się, że mogłam znów do niej wrócić i przypomnieć sobie jak cudowna jest.

RECENZJA

Jednego dnia mamy wszystko, a drugiego nie mamy nic. Tak też dzieje się w książce „Zostań jeśli kochasz” autorstwa Gayle Formana. Mia miała wspaniałą rodzinę, kochających rodziców, świetnego brata Teddy’ego i ukochaną przyjaciółkę oraz kochającego ją chłopaka. Wszystko było jak w bajce lecz pewnego dnia to wszystko straciła, nie mogła przytulić się do rodziców...

𝕀𝕗 𝕀 𝕤𝕥𝕒𝕪
,,Sometimes you make choices in life and sometimes choices make you.’’

,,Żyć to nie to samo co być żywym.’’

Dla jakich chwil warto żyć? Czy pomimo ogromnej tragedii, jaką jest strata najbliższych można jeszcze liczyć na szczęście?

Takie kwestie porusza książka Gayle Forman ,,Zostań jeśli kochasz’’. Myślę, że wielu z Was zetknęło się już z tą historią, która...

Całkiem niezły ten fanfik, ale czy znacie może kogoś, kto gra muzykę typu emocore? Tak, pytam dla siebie :)

Całkiem przyjemna książka, szybko się ją czytało. Zrobiłam reread i w sumie kiedyś bardziej mi się podobała, jednak nie zmienia to faktu, iż jest to fajna i lekka pozycja.

Zostać? Czy dam radę zmierzyć się z tym co mnie czeka, gdy otworzę oczy? A może odejść? Pozwolić by pochłonęła mnie kojąca nicość?

Książkę czyta się szybko - u mnie to było 3 dni. We mnie poruszyła wiele wspomnień, nie obyło się od wzruszeń.
Jako rodzic widzę w niej wątek o stawaniu się bardziej dla dzieci i rodziny.
Jako żona widzę próbę dostrojenia się w związku, sztukę...

Tą pozycje przeczytałam w 2 dni. Bardzo przyjemna, pokazująca jak głębokie są więzy rodzinne. Na początku byłam zaskoczona losem bohaterki, ponieważ dla mnie to całe zawieszenie było dziwne. Jednak z każdą dalszą chwilą w tej książce, miało to głębszy sens. Polecam wam serdecznie przeczytać tą książkę. Jest to dla mnie coś innego, niż romanse, które do...

Niesamowita historia pełna wzlotów i upadków. Jestem pełna podziwu dla Autorki za tak dobre wykreowanie postaci, szczególnie głównej bohaterki.
Polecam w szczególności tym, którzy chcą docenić prawdziwą miłość, tęsknotę i walkę.

Po tragicznym wypadku samochodowym Mia zostaje zawieszona między życiem a śmiercią starając się zdecydować czy ma zostać i kontynuować życie sama po utracie rodziny czy może zamknąć oczy na zawsze
i przejść dalej. W ciągu jednego dnia poznajemy najważniejsze momenty życia głównej bohaterki a także jej najbliższych, którzy walczą o to by pogrążona w śpiączce Mia walczyła...

Nie rozumiem zupełnie fenomenu tej książki. Bardzo się zawiodłam bo przez jej popularność spodziewałam się naprawdę czegoś wow. Niestety moje oczekiwania nie były trafne. Historia lekka, wydaje mi się , że bardziej przemawia do młodych czytelników ale jeśli ktoś akurat nie ma nic innego pod ręką do czytania to ta pozycja się w miarę nada na zabicie nudy.

17 186
    6 723