Kup teraz - 19 ofert w cenie od 2.90 zł do 25.00 zł

Opowieści z Narni. Podróż "Wędrowca do Świtu"

Clive Staples Lewis Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Opowieści z Narnii (tom 3) literatura dziecięca
The voyage of the Dawn Treader
2010-11-01
1985-01-01
Data 1. wydania:
2000-11-30
Andrzej Polkowski
Media Rodzina
The voyage of the Dawn Treader
Opowieści z Narnii (tom 3)
literatura dziecięca
2010-11-01
Andrzej Polkowski

Dosłownie przepłynęłam przez tę historię. Aż ma się ochotę naprawdę udać się w rejs pełen przygód. Najlepiej na samiutki koniec świata... Albo nawet dalej, zależy gdzie zaprowadzi nas nasza wyobraźnia xx

Zakończyliśmy dzisiaj z dzieciakami rejs "Wędrowcem do świtu" - dużo przygód, jak na tak małą ilośc stron naprawdę dużo się działo i chyba niektóre wątki (np. podwodnych ludów) były raptem zasygnalizowane, ale może to specjalny zabieg autora?

Niestety nie doczekaliśmy się w zasadzie Aslana, poza jednym dialogiem :( i końcówka już bardzo nam się dłużyła, akcja zwolniła jak...

Bardzo przyjemna książka podróżnicza. Narnia zachwyca swoim pięknem, a tu dostajemy wyprawę po koniec świata i jeszcze dalej.
Lewis po dwóch tomach spędzonych na zielonych wzgórzach Narnii postanawia wysłać swoich bohaterów w zupełnie inne tereny. Trend ten utrzymuje się w następnych tomach i bardzo dobrze. Świat, który tworzy autor na kartach swej chudziutkiej powieści,...

Uwielbiam książki z morskimi przygodami. I tak było i w tym przypadku. Kolejny tom z cyklu opowieści z Narnii, i po raz ostatni z naszymi zaprzyjaźnionymi bohaterami, Łucją, Edmundem. Wyruszamy w morską podróż na statku zwanym Wędrowcem do Świtu w celu odnalezienia zaginionych baronów. To książka pełna magii i piękna. Czytałam, czując zapach morza, kołysanie statku,...

Na półkach: , , , , ,

"Podróż 'Wędrowca do Świtu'" to trzecia i zarazem ostatnia część 'Opowieści z Narnii', w której jednymi z głównych bohaterów są Edmund i Łucja - młodsi reprezentanci rodzeństwa Pevensie.
Wraz ze swoim niesympatycznym kuzynem Eustachym, w najmniej spodziewanym momencie, przenoszą się do Narnii, aby wziąć udział w morskiej podróży króla Kaspiana.

Brzmi bardzo ciekawie i...

Wielki plus za morskie klimaty. Podróż statkiem, odkrywanie nowych terenów, ciekawe wątki fantastyczne. Bajkowo, jak zawsze.

Życie niczym piraci zawsze mnie ciekawiło . Podróże statkiem były ciekawą odmianą w serii o Narnii. Czytało się naprawdę fajnie.

Jak każdą część i tą czyta się bardzo przyjemnie. Pamiętać jednak trzeba, że książka jest napisana w stylu przystępnym dla dzieci. Czyli przede wszystkim z kulturą.
Nie zaznaczyłem tego wcześniej a nie sposób to pominąć bo to wydanie jest pełne cudownych rycin. Ja osobiście uwielbiam taką formę ilustracji oczywiście jeśli są zrobione w tak profesjonalny sposób. To naprawdę...

Trzecia część cyklu "Opowieści z Narnii" dotyczy przygód dwójki rodzeństwa: Edmunda i Łucji. Spędzają wakacje w domu nielubianego kuzyna – Eustacha Klarencjusza Srubba. Lewis pozwolił sobie tutaj na krytykę tzw. nowoczesnego wychowania (mówimy o latach 50. XX wieku). Eustachy mówił do rodziców po imieniu, dom był umeblowany ascetycznie, wszyscy nosili higieniczną bieliznę,...

Ksiazka stokroc lepsza niz film!

15 220
    3 862
    2 210
  • Fantastyka
  • Fantasy
  • Chcę w prezencie
  • Z biblioteki
  • Dzieciństwo

Clive Staples Lewis Opowieści z Narnii. Podróż "Wędrowca do Świtu" Zobacz więcej