Stowarzyszenie wędrujących dżinsów

Ann Brashares Wydawnictwo: YA! Cykl: Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów (tom 1) literatura młodzieżowa
2015-01-14
2002-01-01
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
YA!
Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów (tom 1)
literatura młodzieżowa
2015-01-14
Paulina Braiter-Ziemkiewicz

Czytałam tą książkę będąc nastolatkom. Pokazuje czym jest siła przyjaźni i jak radzić sobie z różnymi problemami.

Jedna z książek, którą warto przeczytać dorastając - zabawna, wzruszająca, lekka i przyjemna. Opowiada o przyjaźni, która jest silniejsza niż cokolwiek i pomaga przetrwać wiele przygód.

Czytając ją, miałam 15 lat. Podobała mi się. Bardzo dobra dla nastolatków.

Bardzo fajna i wciągająca książka, szybko się czyta, a po pewnym czasie można się zżyć z bohaterkami.

Bardzo dobra książka, szybo się czytało.

Książka autorstwa Ann Brashares pt. Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów opowiada o czterech przyjaciółkach - Carmen, Bridget, Lenie i Tibby - które znają się od zawsze. Niestety obawiają się, że ich przyjaźń osłabnie, ponieważ mają spędzić pierwsze wakacje osobno. Carmen jedzie do domu swojego ojca, lecz na miejscu czeka ją niespodzianka, z której niekoniecznie jest...

Książka od razu przypadła mi do gustu, bardzo szybko się ją czyta, wręcz błyskawicznie, a sama akcja jak i główne bohaterki nie były męczące, chociaż wydaje mi się, że w niektórych sytuacjach, gdyby napisała to inna autorka mogłabym czuć poirytowanie.
Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów opowiada o czterech przyjaciółkach: Carmen, Lenie, Tibby oraz Bridget. Dziewczyny...

Jako nastolatka zaczytywałam się w tej książce z wypiekami na twarzy i z wytęsknieniem czekałam na kolejne tomy. Bardzo dobra, ponadczasowa historia przyjaźni.
Świetna alternatywa, gdy na rynku literatury dla młodzieży przeważają powieści typu fantasy.

Dobra młodzieżówka na lato. Optymistyczna i inspirująca. Nie tylko dla dziewczyn. Polecam. Udało mi się zdobyć wersję papierową, co obecnie jest rzadkością. Dostępne są tylko wersje elektroniczne i trzeba się postarać, żeby kupić oryginał papierowy.

Po tej książce nie spodziewałam sie niczego głębokiego.
Poleciła mi ja koleżanka, która nie czytała ambitnych książek z tąd właśnie ta opinia.

W tamtym czasie, czytałam niezbyt dużo a jeżeli juz to były to takie nastoletnie książki. Nic głębszego się nie nasuwało, dopiero później zainteresowały mnie dramaty,ale to już inna historia ;)

Myślałam,że ta ksiązka też będzie...

Dyskusje

7 380