Most do Terabithii

1984-01-01
Data 1. wydania:
1996-01-01
Maria Skarbińska-Zielińska
Terabithia most dzieci przyjażń tragedia

więcej Więcej

2069 ocen

piękna książka opowiadająca o przyjaźni i innych ważnych wartościach, idealna dla młodej osoby. Przeczytałam ją kilka lat temu w jeden wieczór i nadal ją pamiętam :)

Film podobał mi się troszkę bardziej, może dlatego, że od niego zaczęłam a potem sięgnęłam po książkę.
Mam wrażenie, że książka jest za krótka :(

Piękna książka ukazująca moc wyobraźni i siłę przyjaźni. Sam koniec jest tragiczny i szokujący , gdy Jessie po cudownym dniu w nauczycielką wraca do domu i od razu dowiaduję się , że Lesslie utonęła. Od tamtej pory ciężko powstrzymać łzy. Film , który oglądałem pierwszy również jest cudowny i tak samo jak w książce na końcu nie można powstrzymać łez

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam wrażenie, że książka jest trochę za krótka. Czyta się ją szybko, fakt, ale tak naprawdę nie zdążyłam nawet dobrze poznać bohaterów, a ona już się skończyła. Końcówka w zamyśle miała być wzruszająca, ale jakoś czegoś jej zabrakło. Mimo tego jednak spodobała mi się, ale nie wiem, czy jeszcze kiedyś do niej wrócę.

Fajna polecam

Wlaśnie w kilka godzin przeczytałam całą książkę. Film oglądałam mnóstwo razy i za każdym razem mnie wyruszał. Dużo czytałam słabych opinii o tej książce, że jest nudna, dużo gorsza od filmu. Moim zdaniem jedyna jej wada to to, że jest za krótka. Książkę czytalo się bardzo szybko, plynnie. Wszystko sobie wyobrażałam. Moim zdaniem zarówno film jak i książka są świetne i...

Bardzo ciekawa książka. Powstała już w 1977 roku, szkoda, że jej nie znałam jako nastolatka. Przez fundację Cała Polska czyta dzieciom rekomendowana jest dla dzieci w wieku 10+. Katherine Paterson porusza wiele problemów: poważnych, społecznych, a czyni to poprzez narrację behawioralną, co bardzo ułatwia przyjęcie pewnych prawd życiowych przez młodego czytelnika....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Warto przeczytać jednak więcej emocji dostarczy nam ekranizacja niż sama książka.

Zawiodłam się. Tyle. Albo i nie. Biorąc pod uwagę, że to książka dla dzieci było w niej kilka kwestii, które mnie wręcz niepokoiły. Najbardziej mnie poruszyło i zszokowało podejście do przemocy w rodzinie i nie mogę przymknąć na to oka. Chyba nie polecam.

Kiedy obejrzałam film poleciały łzy.

2 800
    1 382