My Most Beautiful Nightmare

Okładka książki My Most Beautiful Nightmare Wiktoria Stemplewska
Okładka książki My Most Beautiful Nightmare
Wiktoria Stemplewska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: God Of Chaos (tom 1) literatura obyczajowa, romans
God Of Chaos (tom 1)
NieZwykłe
2024-04-10
2024-04-10
18+ New Adult

ᴏᴄᴇɴᴀ: 7,5/10

[ᴡsᴘᴏ́ᴌᴘʀᴀᴄᴀ ʀᴇᴋʟᴀᴍᴏᴡᴀ ᴢ @wydawnictwoniezwykle]

❝ Chryste. Ona cała jest cholernie urocza. ❞

Dziś przychodzę do was z recenzją książki, która wywołała we mnie dość mieszane uczucia. Od momentu skończenia nie wiedziałam jaką ocenę dać tej historii, aby nie była ona ani za niska, ani za wysoka. Ale może zacznijmy od początku…

“My most beautiful nightmare” opowiada o z początku szesnastoletniej Astrid Houston, która jest córką zamożnego biznesmena. Dziewczyna, jak mogłoby się wydawać, jest idealną córką i uczennicą, jednak skrywa ona w sobie pewne rysy, które zaburzają ten piękny obrazek, utworzony przez nastolatkę i jej rodziców.

Pewnego dnia jednak do ich rodzinnego grona dołącza Ares Julius Hammond. Chłopak, który szybko obraca życie dziewczyny w koszmar. Odkrywa on jej ukryte głęboko sekrety, a w zamian za milczenie proponuje jej układ. Ich umowa sprawia, że Ares ma kontrolę nad Astrid, co jedynie dodaje więcej problemów w jej (nie)idealnym życiu.

Tę książkę mogłabym podzielić na dwie części: tę lepszą i niestety tę gorszą. Do tej drugiej zalicza się pierwsza połowa książki, która wprawiła mnie w lekki zastój. Jestem świadoma, że wstęp do historii był potrzebny, aby lepiej przywiązać się do bohaterów, a także zrozumieć ich zachowanie, jednak momentami był on nudny. Z początku ilość, mam wrażenie, że zbędnych opisów sprawiała, że odczuwałam, jakby w tej książce w sumie nic się nie działo. Czytałam jednak dalej, będąc zachęcona cytatami, które dawała nam autorka oraz patronki. I nie żałuję.

Druga “połowa” książki była o niebo lepsza i ciekawsza. Mogliśmy się dowiedzieć więcej o samym Aresie, a także odkryć więcej sekretów rodziny Houston. Życie Astrid wtedy zaczęło przypominać jeden z tych złych koszmarów, z których chciałbyś się wybudzić, jednak on trzyma cię swoimi szponami. Ilość zwrotów akcji oraz ich jakość była wręcz idealna. Nie raz na mojej twarzy pojawiał się szok, przez który musiałam odłożyć książkę na bok i ułożyć sobie w głowie, co właśnie przeczytałam.

Ares, jak na swój wiek, który liczy siedemnaście lat, jest dość dojrzały. Nie będę ukrywać, że jego słowa i czyny skierowane w stronę głównej bohaterki nie raz mnie rozczuliły i sprawiły, że zapragnęłam mieć w swoim życiu takiego Aresa Juliusa Hammond’a. Jednak jest on też bohaterem, który wzbudził we mnie chyba najwięcej ciekawości i wywołał wokół siebie masę pytań i niejasności. Bardzo polubiłam sposób w jaki został wykreowany. Uwielbiam bohaterów, którzy powodują we mnie tę namiastkę niepewności i których mam ochotę coraz bardziej poznawać, odkrywając przy tym ich sekrety. On właśnie wpisał się w te gusta.

Choć bardzo polubiłam tę dwójkę, to uważam, że ich niektóre kłótnie i potyczki można by było łatwo wyjaśnić rozmową, której jednak bohaterowie woleli uniknąć. Mimo to całość mi się podobała i z nieskrytą ciekawością czekam na kolejny tom, który mam nadzieję, że da mi odpowiedź na pytania, które zrodziły się po skończeniu tej historii.

Koniecznie przeczytajcie ostrzeżenie od autorki, znajdujące się na początku książki. Wiktoria wymienia tam Trigger Warningi, które poruszane są przez znaczą część historii.

ᴏᴄᴇɴᴀ: 7,5/10

[ᴡsᴘᴏ́ᴌᴘʀᴀᴄᴀ ʀᴇᴋʟᴀᴍᴏᴡᴀ ᴢ @wydawnictwoniezwykle]

❝ Chryste. Ona cała jest cholernie urocza. ❞

“My most beautiful nightmare”...

• reklama •

Czytacie książki, które były najpierw na Wattpadzie, a dopiero później zostały wydane? Osobiście nie czytam ich za dużo, a jak już to tylko od "zaufanych" autorów, których twórczość lubię 🙈. "My most beautiful nightmare" to opowieść o zrozumieniu i akceptacji, problemach i koszmarach. Astrid od zawsze była pod kontrolą wpływowych rodziców, którzy nie dostrzegali tego, że dziewczyna mierzyła się z zaburzeniami odżywiania. Ares wprowadza się do ich domu, a dziewczyna nie ma żadnego wpływu na tę decyzję. Sprowadziła go chęć zemsty, ale czy tylko to? 🫣

🃏 "Wiesz, że mogłabyś wyglądać według siebie najgorzej na świecie, a dla mnie i tak byłabyś najpiękniejsza, słodzinko?"

Jeden z lepszych debiutów polskiej autorki! Już na Wattpadzie ta historia zapisała się w moich myślach i jeszcze długo potem nie mogła ich opuścić. Ale zanim to, to z całego serca dziękuję Vi za wzięcie tej historii pod swoje skrzydła i ogromnie gratuluję wydania książki 🩷. Na początku faktycznie mało, co się dzieje. Mamy rozwijający się wątek Aresa Hammonda i Astird Houston oraz ich początkową niechęć do siebie. To, co najbardziej powinno się rzucać w oczy to zachowanie Hammonda, który docenia piękno dziewczyny i troszczy się o nią, chcąc ją jednocześnie chronić przed samym sobą. Bardzo dobrze przedstawiony został wątek zaburzeń odżywiania Astrid, który momentami wręcz chwytał za serce 😟. Najbardziej jednak pokochałam tę historię za motyw tajemnicy i za przyjaciół Houston. Lip, Rita i Tessa również walczą z własnymi demonami. Fajnie, że nie skupiamy się tylko na głównych bohaterach, bo ci "inni" też zasługują na chwilę uwagi. Chociaż uwielbiam dołujące zakończenia, tak te było gdzieś pomiędzy "dobrym", a "złym" (Vi, nigdy ci tego nie wybaczymy!).

• reklama •

Już od pierwszych stron wiedziałam, że książka przypadnie mi do gustu. Jest to debiut autorki, ale zdecydowanie tego nie odczułam. Książka jest napisana bardzo dobrze, język jest przyjemny, a całą historię czyta się naprawdę szybko. Akcja zaczyna się tak naprawdę już od pierwszych stron i trzyma napięcie aż do epilogu. Cały czas się coś dzieje, więc zdecydowanie nie ma nudy!

Co do bohaterów - Astrid według mnie jest naprawdę ciekawą postacią, która mierzy się z wieloma trudnościami, m.in. problemami z jedzeniem. Czytając o tym, było mi jej ogromnie żal, ale cieszę się, że autorka pisze o takich trudnych tematach, gdyż może to uświadomić innych, jak bardzo jest to złe i wyniszczające. Jeśli chodzi o Aresa, od razu go polubiłam. Uwielbiam jego teksty i opiekuńczość względem Astrid! Bywały jednak momenty, w których nie rozumiałam jego zachowania i zastanawiałam się, dlaczego tak postępował. Mimo wszystko uwielbiam jego i jego relacje z główną bohaterką! Mieli oni wiele uroczych momentów, a podczas ich czytania dosłownie się rozpływałam…

Podsumowując, na pewno sięgnę po drugi tom, bo po epilogu jestem baaardzo ciekawa, jak cała historia potoczy się dalej! Serdecznie wam polecam MMBN, znajdziecie tutaj naprawdę wszystko i na pewno się w niej zakochacie!

współpraca reklamowa
TO JEST NAJLEPSZY DEBIUT JAKI PRZECZYTAŁAM W SWOIM ŻYCIU!! Nigdy nie czytałam lepszej książki, która jest pierwszą napisaną przez autora. Już od samego początku jest tu dużooo tajemnic, które momentami wprawiały mnie w osłupienie. Niektórych do tej pory nie rozumiem. Jest masa plot twistów, w najmniej oczekiwanym momencie. Nie ma strony, gdzie fabuła mnie nie zaskoczyła. Jak z początku nie czułam tej książki, tego klimatu, tak po 200str podobało mi się coraz bardziej. Ta książka nie należy do najłatwiejszych. Zawiera masę trigger warning’ów, który naprawdę nie warto zlekceważyć. Jest tu dużo wspomnień o zaburzeniach odżywiania, substancjach odurzających, przemocy domowej, toksycznej relacji z rodzicami, napaści seksualnej, morderstwa oraz stalkingu i mobbingu. Książka ma oznaczenie 18+, więc proszę weźcie to pod uwagę. Jest chyba jeden minus tej książki. Strasznie irytowało mnie wspominanie o czymś, zamiast opisanie tej sytuacji w czasie teraźniejszym. Pomimo tego miłe spędziłam chwile podczas zagłębiania się w historie bohaterów. Przez długi okres czytania jej, historia zapadnie mi w pamięci, nie ukrywam, troszkę się przywiązałam do tych bohaterów. Strasznie zachęcam do sięgnięcia po koszmar!

współpraca reklamowa

[ᴡsᴘᴏʟᴘʀᴀᴄᴀ ʀᴇᴋʟᴀᴍᴏᴡᴀ ᴢ @wydawnictwoniezwykle ]
ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ:

„𝐌𝐲 𝐦𝐨𝐬𝐭 𝐛𝐞𝐚𝐮𝐭𝐢𝐟𝐮𝐥 𝐧𝐢𝐠𝐡𝐭𝐦𝐚𝐫𝐞” było książka, która pokochałam od praktycznie pierwszych stron. Totalnie zabrała moje serce. Mimo, że nie było to moje pierwsze zetknięcie z tą lekturą, bo czytałam ją na wattpadzie i tak przeżywałam całą historię na nowo, zupełnie jakbym czytała ją po raz pierwszy.

Relacja 𝐀𝐫𝐞𝐬𝐚 𝐢 𝐀𝐬𝐭𝐫𝐢𝐝 była zakręcona i pełną sekretów, czy też kłamstw. Mimo to ukazane było dużo tego, jak ta dwójka wspierała się nawzajem i martwiła się o siebie. W szczególności 𝐀𝐫𝐞𝐬 przez cały czas dbał o komfort 𝐀𝐬𝐭𝐫𝐢𝐝 i pilnował tego, żeby czuła się jak najlepiej.

Sam pomysł na te wszystkie nielegalne rzeczy (bez spojleru) oraz 𝐧𝐢𝐞𝐳𝐧𝐚𝐧𝐲 𝐧𝐮𝐦𝐞𝐫, który wypisywał do 𝐀𝐬𝐭𝐫𝐢𝐝 był genialny, serio. Całe opisanie tego, to jak dobrze można było w tych scenach poczuć emocje bohaterów było naprawdę niesamowite. Scena przykładowo pod „Wieżą Eiffla” bardzo mnie wzruszyła i była tak słodka.. Te wszystkie starania 𝐀𝐫𝐞𝐬𝐚 i to, że ją tam zabrał było tak cudowne..

Całość oceniam na zasłużone pięć gwiazdek bo pokochałam tą historie, bohaterów, fabułę i wszystko co związane z tą książką (wykluczając panią Clarice oczywiście 😃) A samo zakończenie, strona 588 totalnie zmiotło mnie z planszy. Dosłownie, nie wiedziałam, co mam ze sobą zrobić po przeczytaniu jej i dawno nie czułam takiego bólu przy czytaniu książki.

ᴅᴢɪęᴋᴜᴊę ʙᴀʀᴅᴢᴏ ᴢᴀ ᴇɢᴢᴇᴍᴘʟᴀʀᴢ ᴅᴏ ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊɪ

[ᴡsᴘᴏʟᴘʀᴀᴄᴀ ʀᴇᴋʟᴀᴍᴏᴡᴀ ᴢ @wydawnictwoniezwykle ]
ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ:

Relacja 𝐀𝐫𝐞𝐬𝐚 𝐢...

(współpraca reklamowa)

Przed czytaniem warto zapoznać się z wszystkimi TW ⚠️

Dawno nie czytałam tak dobrego debiutu. Co prawda kilka rzeczy wydawało mi się nielogicznych i niektóre decyzję bohaterów (zwłaszcza Astrid) były nieprzemyślane, ale może było to tylko moje wrażenie. Mnóstwo emocji czułam czytając tę książkę. Naprawdę, czasami stresowałam się razem z bohaterką.

Jeśli chodzi o minusy to muszę zaznaczyć, że trochę nie pasował mi tutaj wiek głównego bohatera. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, może w następnych częściach, ale jak na swój wiek wydawał się aż nazbyt dojrzały. Myślę, że gdyby zamiast 17 miał np. 19 lat trochę lepiej byłoby mi go zrozumieć. Ale to tylko takie moje przemyślenie.

Super emocji dostarczały te wszystkie tajemnicze telefony, prezenty, ucieczki i uczucie bycia obserwowanym. Bardzo łatwo jest przeżyć tę książkę oczami głównej bohaterki.

Ares i jego teksty. O mamo. On jest tak uroczy i opiekuńczy, że czasami miałam ochotę przebierać nogami z ekscytacji. Jest czuły, a jednocześnie władczy i stanowczy (jak na 17o latka)

Bardzo podobał mi się wątek z tym całym sekretem i chociaż czasami się w tym wszystkim gubiłam to byłam naprawdę ciekawa jak to wszystko się skończy. Nie spodziewałam się takiej końcówki i jestem przeogromnie ciekawa dalszych losów bohaterów.

(współpraca reklamowa)

Przed czytaniem warto zapoznać się z wszystkimi TW ⚠️

Astrid to córka zamożnego biznesmena i na pozór grzeczna panna z dobrego domu,ale to tylko pozory,bo kiedy Ares odkrywa sekret Astrid,widzi w tym dla siebie korzyść,więc żeby nie wkopać dziewczyny proponuje jej pewien układ on nie zdradzi jej sekretu,a ona w zamian za to będzie wyświadczać mu pewne przysługi.Astrid godzi się na ten układ chcąc zachować nadal obrazek tej grzecznej,ale czy zadania,które zlecił jej Ares nadal pozostawią jej oblicze nieskalanym?

Astrid to dziewczyna,która w moim odczuciu jest mocno złamana.Obserwując jej relacje z matką miałam wrażenie,że As próbuje poświęcić się dla niespełnionych ambicji Clarice tylko dlatego,że matka nie spełniła swojego marzenia o zostaniu modelką i tym samym przełożyła swoje chore cele na córkę,która nie jest niczemu winna.Astrid cały czas musi się kontrolować za pomocą aplikacji,a do tego matka za każdym razem ją waży,żeby mieć wgląd w pracę na osiąganiem jej wymarzonych wyników,ale wywiera tak mocną presję na Astrid,a Astrid tak bardzo chce być dobrym dzieckiem,że pozwala sobą sterować jak marionetką.Astrid dopasowała się do oczekiwań swojej rodzicielki,więc nie wyobraża niczego zmieniać w swoim stylu życia,chociaż widzę,jak bardzo cierpi w środku,bo pod tą powłoką chłodu Astrid patrzę na dziewczynę,która nie czuje się dobrze w swoim ciele💔,która czuje się jak porażka życiową, ponieważ ojciec każe jej być w szkole najlepszą,bo inaczej będzie nią zawiedziony😔

To potworne jak można doprowadzić własną córkę do poczucia,że albo robisz tak ja rodzice sobie życzą,albo uznają Cię za swoje rozczarowanie,więc Astrid robi to czego od niej oczekują,bo chce zasłużyć na pochwałę w ich oczach.Czy w tej spirali toksyczności Astrid znajdzie spokój nim stanie się jej krzywda?🤔

Ares z pozoru buntownik,który robi co chce,wymyka się wieczorami z domu.Bardzo tajemniczy chłopak,który zwraca uwagę,że Astrid nie jest taka jak mu się wydaje.Wplątuje Asa w swoje sprawy pozostawiając ją w głębokiej niewiedzy gdzie znika i co robi,i co to wszystko ma na celu,ale przy okazji z przyjemnością patrzę na ich znajomość,jak początkowa wzajemna niechęć przeradza się w fascynacje,ale ponieważ sytuacja się nieco komplikuje,a Astrid staje się dla Aresa zakazaną to jak wiadomo to co zakazane zawsze kusi😏,a do tego tajemnice,które pozostawiają w głowie Astrid wiele pytań.Czy Ares odkryje przed Astrid prawdę nim dziewczyna wpakuje się w kłopoty?

Relacja Astrid z Aresem jest niesamowicie pokręcona zaczynają od nienawiści,po fascynacje, pożądanie i poczucie,że mogą być dla siebie oparciem,gdy jedno zacznie spadać w dół,a drugie je złapie…🥺
Czy będzie tak zawsze przekonajcie się sami sięgając po tą książkę 😏

➡️Astrid, córka zamożnego biznesmena, która kryje mroczny sekret, i tajemniczy Ares, który próbuje odkryć prawdę - brzmi jak idealny przepis na emocjonalną bombę, prawda?

➡️Zanurzyłam się w historii Astrid i Aresa, i był to absolutnie cudowny, chociaż trudny czas! Autorka pisze w sposób, który pozwala Ci poczuć się jakbyś był tam, w środku wydarzeń, współczując bohaterom i żyjąc ich życiem.

➡️Astrid i Ares to postacie, które od razu trafiają do serca czytelnika. Astrid, z pozoru idealna córka, skrywa w sobie tyle bólu i tajemnic, że aż trudno uwierzyć. Jej dom nie jest bezpieczną przystanią, na jaką zasługuje, a rodzicom daleko od ideału na jaki pozują. Jej walka o przetrwanie w świecie pełnym fałszu i manipulacji sprawia, że nie sposób nie kibicować jej na każdym kroku. Ares z kolei to mroczny, tajemniczy bohater, który od samego początku budzi w czytelniku mieszane uczucia. Polubiłam go, ale nie od samego początku. Za to jego relacja z Astrid jest jedną z najbardziej wzruszających, naturalnych i napiętych, jakie miałam okazję czytać.

➡️Fabuła tej książki jest pełna zwrotów akcji, momentów napięcia i wstrząsających odkryć. Nie będę spoilerować, ale powiem tylko, że autorka potrafi zaskoczyć czytelnika w najmniej spodziewanych momentach. Każdy rozdział to nowa porcja emocji, która trzyma Cię w napięciu aż do ostatniej strony.

➡️Jednym z najbardziej poruszających aspektów jest sposób, w jaki autorka porusza trudne tematy, takie jak przemoc domowa, manipulacja czy samotność. Nie unika trudnych pytań ani brutalnych prawd, co sprawia, że ta powieść staje się nie tylko rozrywką, ale również ważnym głosem w dyskusji na temat problemów społecznych.

➡️Polecam bardzo mocno! Nie mogę doczekać się kolejnych części!

🖤ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ ᴍʏ ᴍᴏꜱᴛ ʙᴇᴀᴜᴛɪꜰᴜʟ ɴɪɢʜᴛᴍᴀʀᴇ 🖤

[ współpraca reklamowa]

"— ᴛᴡᴏᴊᴇ ᴏᴄᴢʏ ꜱą ɴᴀᴊᴘɪęᴋɴɪᴇᴊꜱᴢᴇ, ᴀꜱᴛʀɪᴅ. ᴢᴡᴌᴀꜱᴢᴄᴢᴀ ᴢ ᴛʏᴍɪ ᴡᴇꜱᴏᴌʏᴍɪ ɪꜱᴋɪᴇʀᴋᴀᴍɪ".

❗ Przed przejściem do recenzji. Chcę Was poinformować, że książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej osiemnastego roku życia. Oraz, że na początku znajduje się ostrzeżenie z którym należy zapoznać się przed sięgnięciem po tą pozycję.❗

Do przeczytania tej książki zachęcił mnie opis. Nie czytałam jej wcześniej na wattpadzie. Jednak fragmenty wstawiane przez patronki bardzo mnie zachęciły do niej. Nie miałam wobec niej żadnych oczekiwań ani wymagań. I jeśli mam być szczera to naprawdę miło spędziłam czas podczas jej czytania. Czuję się usatysfakcjonowana. I nawet długość rozdziałów nie sprawiła że chociażby przez chwilę się nudziłam lub historia mnie nurzyła.

Styl pisania autorki przypadł mi do gustu. Mimo poruszanych w tej pozycji trudnych tematów pozostał on lekki i przyjemny.

Cały zamysł na fabułę oraz kreacja bohaterów bardzo przypadła mi do gustu. Każdy z bohaterów został wykreowany w naprawdę bardzo ciekawy sposób. Niektórych polubiłam bardziej a inni byli mi obojętni albo nie wzbudzili we mnie sympatii.

Astrid jest córką zamożnego biznesmena. Niby jest oczkiem w ich głowie, chcą dla niej dobrze, ale tak naprawdę są osobami, które sprawiają, że dziewczyna jest niszczona. Wszyscy uważają, że są idealną rodziną. Jednak to tylko pozory. Nikt nie wie co dzieję się za zamkniętymi drzwiami i jak bardzo źle ją traktują. I jak wielkie oczekiwania wobec niej mają. Oprócz tego nie może liczyć na ich wsparcie. Jej życie nie jest usłane różami. A niektóre sytuacje sprawiają, że już nic nie będzie takie jak wcześniej.

Dziwne sytuacje, wiadomości, wydarzenia sprawiają, że życie dziewczyny nie jest już takie spokojne jak na początku mogłoby się wydawać.

Nawet nie wiecie ile razy miałam ochotę rzucić książką, gdy oni pojawiali się i cokolwiek mówili. Wtedy chciałam wejść do tej książki i wysłać ich w podróż w jedną stronę. Bolało mnie, że nie widzieli jak bardzo ich zachowanie jest złe i jak bardzo niszczy to Astrid.

Ares jest bohaterem, który od początku wzbudził we mnie ciekawość. Niewiele o nim wiedziałam. Był tajemniczą osobą, która od początku nie była nam ukazana w całości. Jest on osobą, która wzbudziła we mnie sympatię. Jego kreacja i postać bardzo mnie zaintrygowała. Pojawił się w życiu Astrid przypadkiem. I tak naprawdę nie spodziewał się tego co się wydarzy.

Ale gdyby wiedzieli czy postąpiliby inaczej? Czy przed zaplanowanym losem da się uciec?

Relacja głównych bohaterów została przedstawiona w naprawdę świetny sposób. Wszystko działo się naturalnie. Nie odniosłam wrażenia, że coś działo się zbyt szybko lub za wolno. Podobało mi się to jak powoli otwierali się na siebie i zmieniali nastawienie do samych siebie. Jak stawali się powoli dla siebie kimś ważnym. Jak martwili się o siebie. Każdy najmniejszy gest lub słowo sprawiało, że moje serce się roztapiało.

Ares i Astrid są skrzywdzeni przez życie osobami, które na wszystko co ich spotkało nie zasłużyli. Miałam ochotę wejść do książki i po prostu ich przytulić i zabrać od nich cały ból z którym się zmagają.

Niestety nie wszystko w tej historii jest takie kolorowe jak może się wydawać. Niektóre rzeczy i wydarzenia sprawiły, że byłam w ogromnym szoku bo nie spodziewałam się tego. Powodowały u mnie niepokój i ciarki na całym ciele. Nie mogłam przewidzieć co wydarzy się na kolejnej stronie i rozdziale. Były momenty w których miałam ochotę rzucić książką bo emocje były ogromne. I musiałam przecierać oczy ze zdziwienia.

Zakończenie złamało mi serce. Nie spodziewałam się, że tak to się wszystko potoczy. Miałam w oczach łzy i musiałam czytać kilka razy zakończenie bo nie dochodziło do mnie to co przeczytałam.

"My most beautiful nightmare" nie jest łatwą historią. Poruszane w niej tematy zostały rozwinięte i nie zostały zlekceważone. Opis ich bardzo mnie bolał i sprawiał, że moje serce niejednokrotnie zostało złamane. Jednak uważam, że naprawdę warto poznać tą historię.

Ja osobiście jestem bardzo zadowolona z tego co przeczytałam i czuję się usatysfakcjonowana.

Wyczekuję z niecierpliwością na kontynuację bo ja muszę wiedzieć co wydarzy się dalej. Chociaż nie wiem czy jestem na to gotowa.

Moja ocena 5/5

🖤ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ ᴍʏ ᴍᴏꜱᴛ ʙᴇᴀᴜᴛɪꜰᴜʟ ɴɪɢʜᴛᴍᴀʀᴇ 🖤

[ współpraca reklamowa]

"— ᴛᴡᴏᴊᴇ ᴏᴄᴢʏ ꜱą ɴᴀᴊᴘɪęᴋɴɪᴇᴊꜱᴢᴇ, ᴀꜱᴛʀɪᴅ. ᴢᴡᴌᴀꜱᴢᴄᴢᴀ ᴢ ᴛʏᴍɪ ᴡᴇꜱᴏᴌʏᴍɪ ɪꜱᴋɪᴇʀᴋᴀᴍɪ".

• Do kupienia
  • Nie przeczytałam