Niepokorny zbiór opowiadań

Okładka książki Niepokorny zbiór opowiadań Olga Bartnik, Dominika Caddick, Kamila Ciołko-Borkowska, Magdalena Czmochowska, Jacek Fleiszfreser, Ada Johnson, Marta Kopacz, Magdalena Krok, Radosław Olek, Katarzyna Pawlak, Monika Pertek - Koprowska, Kamil Prabucki
Okładka książki Niepokorny zbiór opowiadań
Olga BartnikDominika Caddick Wydawnictwo: DC Books Seria: Brak kryminał, sensacja, thriller
Brak
Niepokorny
DC Books
2024-03-25
2024-03-25
Antologia

Okładka książki Mikołowski kalejdoskop - antologia opowiadań Dominika Caddick, Jacek Fleiszfreser, Katarzyna Godefroy, Ada Johnson, Andrzej Konefał, Marta Kopacz, Magdalena Krok, Magdalena Lytek-Dehiles, Radosław Olek, Anna Partyka-Judge, Magdalena Anna Sakowska, Alina Staneczek
Mikołowski kal... Dominika Caddick, J...

✨ RECENZJA PATRONACKA

Kochani dziś przybywam do Was z recenzją mojego patronatu, który jest dla mnie wyjątkowy. Opowiadania nigdy nie należały do mojego ulubionego gatunku, ale to się zmieniło w momencie jak poznałam osobiście dwie cudowne autorki. Ado i Dominiko to dzięki wam szukam nowych wrażeń i nowych gatunków literackich.

Opowiadania są tak różnorodne jak ich twórcy i bohaterowie. Pod lupą znalazło się w nich męskie ego, obnażony został testosteron i męska natura.
Każde z opowiadań jest o innym typie mężczyzny, a skoro tak, to o ich problemach, pragnieniach i motywacji. Kochają, nienawidzą, zdradzają. Walczą z uzależnieniem, stawiają czoła swoimi słabościami i ograniczeniom. Każdy ma z nich wady i zalety.

Bardzo zachęcam was do sięgnięcia po nie, ponieważ wywołają u was morze emocji. Jedne mogą was rozbawić, inne przerazić, ale każde z nich skłoni was do refleksji.
Uprzedzam jednak mają duży kaliber i wywołują całą gamę emocji i wrażeń!

Jakiego mężczyznę spotkacie?
- biznesmena
- kata
- ofiarę
- szlachcica

Czym się różnią? Czy są dobrzy czy źli? Czy spełniają się w swoich rolach? Tego wam nie powiem, ale możecie uzyskać odpowiedź na te pytania sięgając po opowiadania.

Zostawiam kilka cytatów na zachętę ;-)

“ - Co cię tak roztopiło, maleńka? Kiedy powiedziałem, że nie mam oczekiwań, co? Każda się na to łapie. Każda!”

“Po tym, co usłyszał, miał ochotę płakać. Nie poznawał jej. To nie miłość jego życia. To ktoś zupełnie inny. Obcy.”

“Aurora zdobyła duże zlecenie, będzie co wydawać, gdy dostanie kasę i wróci. (...) Ostatnio coś za dużo o niej myślę, weszła mi do głowy i zaczyna się rozgaszczać, a to zły pomysł, przecież nie byłbym jej wierny.”

“Osłupiałem i otworzyłem usta ze zdumienia. Wydawać by się mogło, że pacjent zapomniał, że zbzikował. (...) Już miałem powiedzieć coś mądrego, kiedy pacjent zaczął mrugać oczami jak opętany, a potem ryknął barytonem:
Nie koziołek, nie biedronka, lecz to ja, zając Poziomka!”

✨ RECENZJA PATRONACKA

Opowiadania są tak różnorodne jak ich...

Zbiór zawiera 12 opowiadań - i są one tak różne, jak różni są Autorzy, które je napisali. Łączy je to, że każde skupia się wokół MĘŻCZYZNY. Dostajemy tu różne typy facetów, możemy przyjrzeć się z bliska ich problemom, pragnieniom, motywacjom. Momentami jest zabawnie, czasami przerażająca, innym razem melancholijnie. Na pewno nowelki dają do myślenia, skłaniają do refleksji, zaskakują. Bardzo podobała mi się całą antologia i gorąco Wam ja polecam. Znajdziecie w niej opowiadania
- "Mężczyzna bez oczekiwań" Magdaleny Czmochowskiej - pięknie, subtelnie napisana historia z zaskakującym finałem
- "Piątek. Piorunujące (w)rażenie" Kamili Ciołko-Borkowskiej
- "Murzyn" R.A.Olek
- "Kobieta w kapeluszu" Katarzyny Pawlak - świetny debiut, z wciągającą historią i zakończeniem, które...A zresztą - sprawdźcie sami. Napiszę tylko, że bardzo chciałabym poczytać więcej tekstów autorstwa Kasi😊
- "Króliki" Moniki Pertek-Koprowskiej
- "Szarmancki Zygmunt" Kamila Prabuckiego @kamil_prabucki_wymownie.pl - zabawna i nieco przewrotna historia Autora z mojego miasta😊
- "Potomek" Magdaleny Krok
- "Świerszczyk" Dominiki Caddick - ciekawa historia, zakręconą z finałem, po którym poczułam się jak w programie "mamy cię"
- "Ciołek" Jacka Fleiszfresera
- "Okrężną drogą" Ady Johnson o niełatwych relacjach rodzinnych
- "Luka" Olgi Bartnik
- "Mareczek" Marty Kopacz
Kochanek, narzeczony, mąż, syn, ojciec, ofiara, kat, biznesmen, zubożały szlachcic... znajdziemy tu różne typy. Opowiadania mają różny kaliber, wywołują emocje, poruszają... Naprawdę gorąco polecam antologię "Niepokorny" .

Dzień dobry, moje kochane Moliki 🌷

Zastanawiałam się, w jaki sposób przedstawić Wam tę wyjątkową antologię, abyście zechcieli/zechciały po nią sięgnąć — bo po prostu warto. Doszłam jednak do wniosku, że treści same się obronią, a ja utkam recenzję z cytatów pochodzących z tej oto publikacji. Zacznę od tego, że „Jestem w niebie, kawa, poczucie humoru, czekam aż coś pierdyknie, ale teraz... chwilo, trwaj, porwij mnie w swe ramiona i miętoś" (@ja_carpe_diem ).

Tytuł: „Niepokorny. Zbiór opowiadań"
Autorzy/Autorki: @wierszosnucie @kamila.ciolkoborkowska_autor @dlaczegoczlowiek @jacekfleiszfreser @ja_carpe_diem @dominikacaddick @krokinaprzod @kamil_prabucki_wymownie.pl @marta.b.kopacz @olga.bartnik @ada.johnson.pisze.i.redaguje @r.a._olek_autor
Moja ocena: 10/10

Na całość składa się dwanaście opowiadań, stworzonych przez różnych Autorów i Autorki, którzy traktują o mężczyznach w różnorodny sposób: jest poważnie i wesoło; pojawiają się sytuacje dramatyczne i komiczne; bywa też lekko, ale nie brakuje i trudnych emocji. Zdecydowałam, że skupię się na zabawniejszej stronie, bo słowem należy się bawić, a z życia brać garściami.
Pierwsze opowiadanie pod tytułem „Mężczyzna bez oczekiwań" @dlaczegoczlowiek mnie totalnie zmiażdżyło. Zapowiadało się niewinnie, romantycznie, słodko-pierdząco, a rzeczywistość okazała się zupełnie inna. W tym momencie jestem ryzykantką, ale dam sobie rękę uciąć, że ta historia wyrwie Was z kapcioszków.
Opowiadanie Kasi @ja_carpe_diem „Kobieta w kapeluszu" czytałam z wypiekami na twarzy, delektując się dobrym, acz filuternym słowem pisanym. Z każdą stroną fabuła nabierała tempa, niczym rozpędzony pociąg... Zdążyłam się wkręcić w historię na całego, a tu nagle koniec i dupa zbita. „Czekam na wielki finał...".
Z kolei anegdota o jakże wymownym tytule „Świerszczyk" autorstwa Dominiki @dominikacaddick namieszała mi w głowie totalnie. Im dalej w las, tym większy chaos gościł w mojej głowie. W pewnym momencie pomyślałam, że mam chyba nie równo pod sufitem. „Nie koziołek, nie biedronka, lecz to ja, zając Poziomka!". No cóż mogę napisać? Autorka bez skrupułów wpuściła mnie w maliny. Wy pewnie też dacie się wodzić za nos.
Każde z opowiadań jest wyjątkowe na swój sposób. Twórcy antologii prezentują obraz mężczyzn z uwzględnieniem różnych perspektyw, co nadaje całej książce wielowymiarowości. Dla mnie ta książka jest jak „koktajl z endorfin wypreparowanych z uroczej, gapowatej pandy". Z całego serca polecam ten zbiór opowiadań 🤍

Dzień dobry, moje kochane Moliki 🌷

Recenzja patronacka

'Niepokorny' to zbiór opowiadań od 12 autorów, z czego zdecydowaną większością są panie 😉
Opowiadania są różne jak sami ich twórcy. Jest tu dramat, obyczaj, humor, trochę fantastyki i grozy i chyba w sumie każdego gatunku po trochu. Ukazują rodzaj męski w każdy możliwy sposób. Jako twardych i słabych, stanowczych i uległych, zdecydowanych, naiwnych, kochających, zdradzających, dążących do celu i zrezygnowanych... Czyli takich, jakimi my mężczyźni jesteśmy. Jakie są otaczające je kobiety. Jacy są wszyscy ludzie - różni.
Poszczególni autorzy wyciągają z facetów to, co w nich najgorsze, śmieszne, irytujące. Inni zaś przedstawiają te lepsze strony, rzeczy za które kochani są oraz cenieni.

Polecam bardzo, ponieważ lektura ta to bardzo dobra rozrywka i zarazem kompendium wiedzy. Każdy czytelnik będzie z pewnością dobrze się bawić.
Nikt z autorów nie miał zamiaru nikogo z pewnością obrazić, więc przed lekturą warto też wyjąć kij z czterech liter 😉

Recenzja patronacka

• Przeczytane w 2024

Dodaj cytat z książki Niepokorny zbiór opowiadań