Doktor Woliński tom 1

Doktor Woliński tom 1
WYDAWNICTWO Z GÓRNEJ PÓŁKI
2023-01-01
2023-01-01
romans medycyna uniwersytet studia profesor tajemnica psychologiczna

Szacunek dla pisarki za podjęcie się tak złożonej tematyki dotyczącej choroby dezintegracyjnej. Jest to jedna z nielicznych książek, szczególnie na naszym rynku wydawniczym, która porusza te kwestie. Osadzenie fabuły na uniwersytecie jedynie ubogaca całą historię. Jest to przede wszystkim opowieść o wybitnym chirurgu, który rozpaczliwie próbuje ukryć prawdę o swojej chorobie, aby nie utracić ukochanej osoby i nie narazić się na ostracyzm w środowisku medycznym.
Od wydania powieści na temat matematyka i noblisty Johna Nasha nie znam równie dobrej książki dotyczącej tego właśnie zagadnienia, dlatego wystawiam najwyższa ocenę.

Powieść wciągająca, chwilami zaskakująca, a jestem wymagającą czytelniczką. Nie chcę zdradzać szczegółów, ale relacja profesora i jego studentki jest naprawdę intrygująca i pełna tajemnic. Czytając tą powieść miałam nieodparte wrażenie, że jest oparta na faktach, a przynajmniej inspirowana jakąś historią.

Wypalony zawodowo chirurg, mający problemy osobiste i zmagający się z chorobą zakochuje się w studentce, przed którą niezbyt skutecznie ukrywa prawdę o sobie. Sceny erotyczne, cudo, szczególnie te w mieszkaniu profesora, miałam ochotę do nich wracać. Rozdział Foki i Czajkowski, mój ulubiony.

Świat uniwersytecki pełen humoru, a także intryg, bohaterowie, których od razu polubiłam. Świetnie wykreowane pielęgniarki, które o wszystkim dowiadują się jako pierwsze, co dodatkowo wzbogaca fabułę. Jak dla mnie rewelacja.

Wypalony zawodowo chirurg, mający problemy osobiste i zmagający się...

Przyciągnęła mnie tajemnicza, artystyczna okładka i ciekawy opis powieści. Spodziewałem się erotyku, ale otrzymałem znacznie więcej. Pisarka skrupulatnie odkrywa przed nami tajemnice wybitnego chirurga, którego historia zaskakuje i zmusza do głębokiej refleksji. Studentka, która pragnie dowiedzieć się więcej o człowieku, przed którym ostrzega ją najbliższe otoczenie. Razem z nią wnikamy w osobowość mężczyzny o traumatycznej przeszłości, który skrywa wiele tajemnic.

Nie mogę doczekać się drugiego tomu. Świetna powieść, nie tylko dla kobiet. Postać doktora Wolińskiego tajemnicza i wielowymiarowa. Interesująca fabuła i zaskakujący przebieg akcji.

Uwielbiam opowieści, których akcja dzieje się w szpitalu i na uniwersytecie, szczególnie w tej naszej polskiej rzeczywistości. Godna polecania także dla osób wybierających się na studia medyczne. Przede wszystkim jest to historia miłości, która ze względu na chorobę głównego bohatera napotyka wiele przeszkód. Serdecznie polecam fanom dobrej literatury, szukającym w powieściach tego czegoś. Oby więcej takich powieści na naszym rynku wydawniczym.

• Horror/Thriller/Kryminał
  • Literatura piękna
  • Bardzo chcę
  • Do kupienia
  • Bohater niepełnosprawny lub poważnie chory
  • Chcę dać w prezencie

Dodaj cytat z książki Doktor Woliński tom 1