Czekaj na mnie

Wait for Me
Świat Książki
2024-04-10
2024-04-10

Podbiła moje serce. Przepięknie napisana książka, niczym klasyczny przedstawiciel literatury pięknej, opowiadająca niezwykłą historię wielkiej miłości silniejszej od śmierci. Historię ogromnej straty, tęsknoty za tym, co bezpowrotnie utracone. To w końcu historia poszukiwania swojego miejsca w świecie.

Dwie (momentami trzy) linie czasowe, epicki romans, który porwał i wzruszył nawet taką antyromansiarę jak ja - a więc to naprawdę coś oznacza - i zachwycający styl. To po prostu musiało się udać, kiedy za opisanie tej historii zabrała się Santa Montefiore.

Wzruszająca i ogromnie, naprawdę o g r o m n i e poruszająca, emocjonująca opowieść, której oddałam serducho.

Jestem urzeczona.
9/10!

Uwaga: POWIEŚĆ OPARTA NA PRAWDZIWYCH WYDARZENIACH!

Dwie (momentami trzy) linie czasowe, epicki romans, który porwał i...

Gdy tylko przeczytałam opis książki “Czekaj na mnie” od Santa Montefiore wiedziałam, że nie będzie to łatwa lektura. Zakładałam, że z pewnością uronię kilka łez, jednak chyba nawet w najbardziej smutnym scenariuszu nie przypuszczałam jak mocno “Czekaj na mnie” mnie poruszy. Powiedzieć, że szlochałam to tak jakby nie powiedzieć nic. Wyłam to bardziej odpowiednie słowo. I chociaż od samego początku wiedziałam jak skończy się ta historia, nie przeszkadzało mi to zżyć się z bohaterami. Nawet teraz pisząc tę recenzję łzy płyną mi po policzkach… “Czekaj na mnie” to powieść o wielkiej miłości, stracie, poczuciu tęsknoty za utraconym szczęściem oraz poszukiwaniu swojego miejsca w życiu. Historia opisana w książce ma miejsce w Wielkiej Brytanii i Australii w trzech różnych okresach - od roku 1937 do wczesnych lat po II WW, w latach 80 oraz w połowie lat 90.
Autorka w bardzo interesujący sposób połączyła dwie równoważne historie, które w nadzwyczajny sposób łączą się ze sobą tak jak przeszłość łączy się z teraźniejszością.
Pierwsza część historii to opowieść o Florence, młodej lekko zwariowanej dziewczynie, szaleńczo a także nieszczęśliwie zakochanej w Aubreyu Dashu. Dziewczyna jest zdeterminowana, aby w nadchodzące wakacje chłopak wreszcie ją dostrzegł, jednak pojawienie się francuskiej znajomej rodziny niweczy jej plany.

Florence zostaje natomiast obdarzona niechcianym zainteresowaniem starszego z braci Dashów - Ruperta. Chłopak to kompletne przeciwieństwo swojego brata i wybitnie działa Florence na nerwy. Jak mi się podobały te interakcje między nimi. Rupert to w moim odczuciu ideał mężczyzny - inteligentny, zabawny a przy tym niezwykle tajemniczy i traktujący Florence z szacunkiem. Od razu go polubiłam. Tak jak już wspomniałam bardzo się zżyłam z tymi bohaterami, więc tym bardziej trudno było mi pogodzić się z faktem, że Rupert wojny nie przeżyje. Podobnie jak Florence, która znalazłszy w książce wiersz “Czekaj na mnie” wierzyłam że to obietnica złożona przez Ruperta.
Drugą oś napędową książki stanowi historia Maxa - którego od dzieciństwa nawiedza bardzo dziwny koszmar. Chłopak ciągle przeżywa ten sam sen, w którym otoczony jest wojenną zawieruchą. Sen jednak zawsze urywa się w tym samym momencie. Max postanawia dowiedzieć się skąd u niego wzięły się takie sny.
“Czekaj na mnie” to chyba jedna z najbardziej wzruszających książek jakie miałam okazję czytać. Bardzo poruszyło mnie uczucie Florence i Ruperta, i zostawiło z nadzieją że miłość mocniejszą jest niż śmierć.

Cudowna! Muszę powiedzieć, że ostatnio mam niesamowite szczęście do dobrych książek! Oto kolejna z nich i pochłonęłam ją w ciągu doby (nie licząc kilku h na sen!).

Historia, która zaczyna się sielsko i przeniesiemy się do pięknej Anglii z czasów II wojny światowej. To właśnie tam Florence i Ruperta rozdziela front. Wielka poruszająca miłość i rozstanie, które nigdy nie powinno się zdarzyć. Ile kobiet przez lata oczekiwało aż ich ukochany wróci do domu? Ile łez zostało przelanych i ile serc już na zawsze pękło na pół? Autorka dosadnie nam to tutaj pokaże! Ta książka ma wyjątkowy klimat i przepełniona jest emocjami, oczekiwaniem i pyłem prosto z pola bitwy. Lata później spotkamy Maxa, którego nawiedza pewny sen... czy ma to związek z rokiem 1945? TAK!

Co ważne i co przeczytamy na samym końcu ta historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Autorka przytacza nam tutaj losy Simona Jacobsa, który (UWAGA SPOILER!) poczuł i doświadczył swojego poprzedniego wcielenia. Ja tak mocno w to wierzę! Drugie imię tej powieści powinno brzmieć reinkarnacja!

Ogromny plus dla autorki za to, że potrafi oddać klimat tamtych lat i wydarzeń. Ta powieść kipi emocjami i nie da się ich nie poczuć na własnej skórze!

"Czekaj na mnie" autorstwa Santa Montefiore to niezwykła historia ponadczasowej miłości między Florence, a Rupertem, która nawet w obliczu śmierci trwa niezłomnie.

Akcja rozgrywa się na trzech różnych płaszczyznach czasowych, gdzie śledzimy rozwijające się uczucie głównych bohaterów, których rozdziela wojenna zawierucha. Kiedy Florence natrafia na wiersz zatytułowany "Czekaj na mnie" traktuje go jako znak!

Po prawie pięćdziesięciu latach Max zmagający się z koszmarami, pragnie zgłębić ich znaczenie. Mam wrażenie, że sny, które nawiedzają go cyklicznie, to wspomnienia z jego poprzedniego życia. W poszukiwaniu prawdy wyrusza w fascynującą podróż.

Czy Florence ponownie spotka Ruperta? To pytanie prowokuje do sięgnięcia po tę lekturę 😊

"Czekaj na mnie" to niezwykła opowieść o wielkiej miłości, tęsknocie, przeznaczeniu, odkrywaniu samego siebie i reinkarnacji. Autorka zgrabnie posługuje się retrospekcją co nadaje opowieści niepowtarzalny charakter. Stopniowo poznajemy różnorodnych bohaterów, współodczuwając ich emocje. Autorka wykreowała wyraziste portrety postaci , z którymi możemy się utożsamić. Książka z pewnością skłania czytelnika do refleksji dotyczących swojego życia .

To prawdziwy klejnot w gatunku romansu, który porusza, ale również potrafi rozbawić 😊

To moja pierwsza styczność z twórczością autorki, ale z pewnością nie ostatnia 😊

Na półkach: , , , , , , , , ,

"– My­ślisz, że każ­dej z nas jest prze­zna­czony tylko jeden męż­czy­zna? że to jest okre­ślone z góry?
– Lubię tak my­śleć.
– Że każdy ma swoją brat­nią duszę. – (...) – Że cokol­wiek wyda­rzy się w życiu, nasze ścież­ki będą mu­sia­ły się prze­ciąć i się spo­tkamy."

Dwie pary
Dwie historie oddalone od siebie w czasie o prawie 60 lat
Jedna jaskinia
Co to wszystko łączy?
Czy coś takiego jak zbieg okoliczności istnieje?

"wszyst­ko przy­cho­dzi do tych, któ­rzy potra­fią cze­kać."

Cudowna historia o wielkiej miłości, która wymaga czekania ale daje niesamowite szczęście, że się ją odnalazło. Bo lepiej czuć tę miłość przez 6 lat, niż nie zaznać jej wcale...

– Lubię tak my­śleć.

Dwie pary
Dwie historie oddalone od siebie w czasie o prawie 60 lat
Jedna jaskinia
Co to wszystko...

Bardzo lubię książki, które łącza ze sobą przeszłość i teraźniejszość. Tutaj to mamy! Mimo tego, że książka rozpoczyna się w roku 1995 od tajemniczego listu, to przeniesiemy się również do 1944, gdzie poznamy Florence i Ruperta oraz do 1988. Ta historia łączy! Łączy kontynenty, dusze i przeszłość z teraźniejszością. Do tego łapie za serce! Bo jak nie poczuć emocji czytając o miłości, która została rozdzielona przez wojnę? Nie da się! Od pierwszych stron razem z Florence przeżywałam stratę jej męża i czekałam aż w końcu znowu się spotkają....

Ta książka to nie tylko opowieść o miłości, ale także o odwadze, poświęceniu i sile, która tkwi w ludzkim sercu. Autorka w mistrzowski sposób opowiada historię, która trafia prosto do czytelnika. Jej pięknie napisane sceny poruszają i inspirują, pozostawiając nas z refleksją na temat życia. Świetnie sprawdzi się dla osób, które lubią książki obyczajowe, historyczne, romanse, sagi rodzinne. Przypadnie do gustu naprawdę wielu czytelnikom, bo jej przekaz jest uniwersalny i ponadczasowy!

"Czekaj na mnie" to książka, która przemawia do duszy. Jej pięknie napisane strony ukazują głębię ludzkich emocji i siłę więzi, która przetrwa nawet najtrudniejsze czasy. Autorka w niezwykle przekonujący sposób opowiada historię miłości, która pokonuje wszelkie przeszkody, pozostając niezmiennie silna i inspirująca. To niezwykła opowieść o determinacji i wytrwałości, która zostaje z czytelnikiem na długo!

Czytałam ostatnie dwie książki autorki i tak mi się one spodobały, że postanowiłam sięgnąć po jej nowość. Nie zawiodłam się! Wyjątkowa historia o miłości, która łapie za serce, wzrusza i nie pozwala nam się od siebie oderwać. Autorka wspaniale łączy historię miłosną z wątkami wojennymi, tworząc niezapomnianą opowieść o nadziei i poświęceniu.

To lektura, która nie tylko bawi i wzrusza, ale także skłania do refleksji nad własnym życiem i wyborami. Polecam!

To lektura, która nie tylko...

Kocham takie historie! Autorka pięknie pisze, pięknie ubiera w słowa historie i pięknie to wszystko nam opowiada! To historia dwójki osób, która łapie za serce! Miłość, która nigdy nie powinna zostać przerwana, a która natrafiła na wojnę... jak wiele bliskich sobie osób musiało się wtedy rozstać? MILIONY! Już od pierwszych stron całkowicie mnie ona porwała i bardzo podoba mi się to, że cała książka oparta jest na trzech różnych czasach. To nadaje tej powieści dynamizmu i mocno rozbudowuje całą fabułę! Polecam!

• Polecajki
  • Biblioteczka domowa