Flock

2056

Na półkach: , , , , , , , , , ,

"Czas ruszać nogami, Cecelio"
Cecelia Horner wkrótce po ukończeniu szkoły średniej przyjmuje roczną propozycję pracy u swojego nieobecnego w jej życiu ojca w zamian za pokaźny spadek, który planuje przeznaczyć na opiekę nad matką – która wychowywała ją samotnie, jednocześnie zaharowując się, aby związać koniec z końcem. Ta propozycja zmusza ją do przeniesienia się do nowego miasta, w którym nie zna nikogo poza jej ojcem. Podczas pobytu tam odkrywa swoją seksualność i otwiera swój umysł na nowe pomysły i możliwości, jednocześnie oddając swoje serce dwóm tajemniczym mężczyznom.

Flock to wyjątkowy, ekscytujący, tajemniczy i niekonwencjonalny romans, który zapewni rozrywkę, intrygę i urzeka od chwili rozpoczęcia czytania. Są tajemnice, skandale, narkotyki, przemoc, wspaniali mężczyźni, szybkie samochody i niesamowity seks! Zakochasz się w letnich chłopakach Cecelii razem z nią.
Zakończenie odsłoniło wiele tajemnic więc od razu zabieram się za kolejny tom.
Muszę wiedzieć dokąd zmierzają sprawy!!
Miłośnicy niekonwencjonalnych romansów, ten jest dla Was!!

"Czas ruszać nogami, Cecelio"

Trochę to taka głupia historyjka, jednak postacie bardzo przypadły mi do gustu (ich charakter a wręcz charyzmatyczność). Szkoda, że się tak kończy byle jak. Wciąga bez dwóch zdań tylko nie jest to książka dla każdego.

7,5/10⭐

Wiem że urwane zakończenia są najbardziej emocjonujące ale czemu zostawiają tak wielki niedosyt? I te wszystkie tajemnice które nie zostały ujawnione? Dodają smaku a jednocześnie tylko Bardziej się przez to wkurzałam.

Jest to zdecydowanie książka dla osób 18+ z mocnymi scenami i trójkątem miłosnym. Jestem bardzo ciekawa do czego to wszystko prowadzi. Dlaczego nasza bohaterka została w to wszystko wplątana i co wydarzy się w drugim tomie.
"Flock" jest mocną lekturą i nie dla wszystkich osób. Choć sceny erotyczne nie przenikały aż tak do fabuły jak w innych tego typu książkach i akcja toczyła się dalej. Wszystko dobrze się ze sobą łączyło a jednocześnie mam wrażenie że od samego początku tej powieści nie za wiele się dowiedziałam.

7,5/10⭐

Liczyłam na to, że nastąpi to coś. Że uderzy we mnie w końcu to coś, ten plot twist. Wielkie rozczarowanie. Ciągnęła się powolnie, nie wnosząc za wiele. Bohaterka bez charakteru, a chłopcy ewidentnie chcieli pokorzystać.

Widziałam mnóstwo pozytywnych opinii o tej trylogii, a że trzeci tom znajduje się na liście najlepszych romansów według Goodreads, to musiałam poznać tę historię. Moim błędem było czytanie jej w ciemno. Nie wiedziałam, że to dark romance, nie wiedziałam, że będą tam sceny, których zazwyczaj unikam w książkach. Ale gdy bardzo intrygujący prolog zaspoilerował (lub uprzedził) mi co nieco, postanowiłam podejść do tych książek z otwartym umysłem i nie krytykować od razu.
Plus za wspomniany już intrygujący prolog, który rozbudził moją ciekawość. Kolejny plus za powolną akcję i liczne zwroty akcji. Jasne, jest tam wiele zachowań, które mi się nie podobają (np. poligamia, odurzenie głównej bohaterki) i tego nie przeskoczymy. Ale dostrzegam, że autorka stworzyła bardzo rozbudowaną fabułę, której wątki przypominają mi pajęczynę. Wszystko łączy się w całość i ma sens. Czy popieram zachowanie bohaterów? Nie. Ale doceniam, że w przeciwieństwie do innych, nielicznych romansów typu dark, które czytałam, poznajemy najpierw motywację postaci do takiego, a nie innego zachowania.
Minus za to, że główna bohaterka kocha wszystkich mężczyzn, którzy tylko obdarzą ją uwagą. Uważam, że ostatecznie nie zbudowała związku z kimś, z kim miała najsilniejszą relację. Ta była budowana w pośpiechu, wyłącznie na scenach zbliżeń, w przeciwieństwie do... Innych postaci w tej historii.
Ciekawostka: przez połowę fabuły jest burza. Serio.

📖𝑭𝒍𝒐𝒄𝒌 - 𝑲𝒂𝒕𝒆 𝑺𝒕𝒆𝒘𝒂𝒓𝒕

• 𝒇𝒂𝒔𝒕 𝒄𝒂𝒓𝒔
• 𝒗𝒊𝒐𝒍𝒆𝒏𝒄𝒆
• 𝒅𝒂𝒓𝒌 𝒓𝒐𝒎𝒂𝒏𝒄𝒆
• 𝒑𝒍𝒐𝒕 𝒕𝒘𝒊𝒔𝒕

Rok jeszcze się nie zaczął, a ja już przeczytałam jeden z lepszych dark romansów.

Pierwszy tom fenonenalnej serii " Bractwo Kruków", autorstwa Kate Stewart, która skradła serca zagranicznym czytelnikom, a ja podzielam te uczucie!

Opis 𝑭𝒍𝒐𝒄𝒌 niewiele nam mówi, jest niejasny, co po przeczytaniu książki staje się logiczne, ponieważ ciężko jest pisać o tej książce nie spojlerując conajmniej połowy treści i nie wspominając o plot twiscie który wszystko w niej zmienia.

Jednak najlepiej przeczytać tą książkę bez spojlerów, im mniej wiesz tym jest ciekawiej!

☆☆☆

Historia zaczyna się niewinnie, Cecilia wyjeżdża do swojego ojca na rok, by pracować w fabryce i pomóc swojej mamie, która zawsze była jedynym rodzicem w jej życiu.

Już pierwszego dnia w fabryce, dziewczyna mówi coś, przez co wiele osób będzie do niej negatywnie nastawionych, jedną z osób, ktorych dziewczyna nie zraziła do siebie jest Sean Roberts - Mężczyzna z ciekawym nastawieniem do życia. Pokochałam go niemal od razy, jest czarujący, inteligentny i tajemniczy. Kocham to, jak uczył Cecilię spojrzenia na wszystko z innej perspektywy. Poza tym z niczym się nie spieszył, chciał mieć pewność, że do niczego jej nie zmusza i wszystko robi dlatego, że chce a nie, przez to że czuję iż musi to zrobić.

Dziewczyna spodziewa się, że po prostu przeżyje ten rok pracy dla swojego taty, ale z Seanem i jego grupą przyjaciół wszystko się zmieni.

☆☆☆

Plot twist zawarty w tej książce był czymś, na co skrycie liczyłam już praktycznie od początku książki, i bardzo mnie on zadowolił, jednak nie mogę powiedzieć, że mnie nie zaskoczył, bo mimo wszystko byłam w ogromnym szoku.

☆☆☆

Zakończenie sprawia, że jedyne na co mamy ochotę, to sięgnięcie po następna cześć. Zostawia nas w niepewności i wręcz zmusza do snucia kolejnych teorii

☆☆☆

Kocham historie, które trzymają mnie w napięciu, zmuszają mnie do myślenia, i nie pozwalają mi odłożyć książki na nawet chwilę. Ta książka spełniła wszystkie moje oczekiwania.

Jeśli szukasz czegoś "innego", intrygującego, tajemniczego lub bohaterów którzy nie są zaborczy ani "klasyczni" to ta książka jest idealna dla ciebie!

📖𝑭𝒍𝒐𝒄𝒌 - 𝑲𝒂𝒕𝒆 𝑺𝒕𝒆𝒘𝒂𝒓𝒕

• 𝒇𝒂𝒔𝒕 𝒄𝒂𝒓𝒔
• 𝒗𝒊𝒐𝒍𝒆𝒏𝒄𝒆
• 𝒅𝒂𝒓𝒌 𝒓𝒐𝒎𝒂𝒏𝒄𝒆
• 𝒑𝒍𝒐𝒕 𝒕𝒘𝒊𝒔𝒕

„Wciąż czuję ich wszystkich – moich wakacyjnych chłopców. Każde z nas ponosi winę za to, co się stało – wszyscy odbywamy karę. Byliśmy nieostrożni i lekkomyślni. Żywiliśmy przekonanie, że młodość czyni nas niezniszczalnymi, wyzwala od grzechu. I sporo nas to kosztowało”.
Cecelia, aby pomóc matce, która samotnie ją wychowuje, zmuszona jest zamieszkać w Triple Falls. Małym, sennym miasteczku w górach, u ojca, który jest dla niej obcym człowiekiem. Rok – tylko tyle albo aż tyle musi spędzić na wygnaniu, by zapewnić sobie i mamie byt. Nie spodziewa się niczego ekscytującego, dopóki nie poznaje Seana. Przystojnego, młodego, tajemniczego chłopaka, który wraz z przyjaciółmi przewróci jej życie do góry nogami. Rozpocznie się największa przygoda jej życia, pełna wolności i wyzwolenia jazda bez trzymanki. Ci mężczyźni to ten typ, przed którymi ostrzegają matki, a ojcowie witają w drzwiach ze spluwą w rękach. Mają swoje sekrety, których nie powinna poznać. A jeśli to zrobi, czy będzie potrafiła dochować tajemnicy? „Oddałam serce za nic. Stałam się niczym. Igrałam z ogniem i teraz zostałam doszczętnie spalona”.

Czułam to w kościach, wiedziałam, że jak zacznę czytać „Flock” to pochłonie mnie od pierwszej do ostatniej strony. To książka, którą trudno odłożyć. Klimat, jaki stworzyła autorka, owładnął moją duszę. Napięcie seksualne pomiędzy bohaterami, ich kracja i rozwój relacji stworzone na wysokim poziomie. Niejeden czytelnik może mieć problem z główną bohaterką i jej naiwnością, ale nie zapominajcie, że to młoda dziewczyna, która wierzyła w romantyczną miłość, a wskoczyła w poligamiczny związek, którego się nie spodziewała. Fabuła opiera się na tajemnicy, którą wraz z bohaterką próbowałam odkryć. Mnóstwo niedopowiedzeń podsycało moją niepewność co do tego, co się dalej wydarzy. Spodziewałam się jakiegoś „bum”, ale nie takiego, jakie dostałam w zakończeniu. Gdy przeczytałam ostatnie zdanie, nie zastanawiałam się wiele i chwyciłam kolejny tom. W mojej głowie pojawiło się jeszcze więcej pytań, mam nadzieję, że choć na większość uzyskam odpowiedzi w Exodusie. Kochani, cóż mam powiedzieć – tylko tyle – POLECAM. Zakochajcie się w wakacyjnych chłopcach Cecelii.

Współpraca reklamowa Flowbooks

Sytuacja życiowa zmusza Cecelię do zamieszkania w Triple Falls. Aby pomóc matce musi zamieszkać z ojcem i podjąć pracę w jego fabryce. Ten rok ma być dla niej jak odsiadka w więzieniu, ale nigdy nie spodziewałaby się wydarzeń, które mają nadejść wraz z poznaniem Seana na pracowniczym szkoleniu. Piwne oczy i unoszący się od chłopaka zapach cedru niemal hipnotyzuje Cecelię. Dziewczyna ma okazję poznać przyjaciół Seana na jednej z imprez i zauważa łączący ich wszystkich symbol- kruk. Wszystko jest jednak owiane tajemnicą, ale gdy wszystko wychodzi na jaw Cecelia nie jest na to zupełnie przygotowana.

🔞 Książka wyłącznie dla pełnoletnich czytelników !
Bardzo polubiłam się z bohaterami książki. Cecelia od praktycznie samego początku zyskała moją sympatię, chociaż momentami na prawdę krzyczałam w duchu gdy obserwowałam jej naiwność 🙈 Sean i Tyler to moi ulubieńcy jeśli chodzi o bohaterów płci męskiej tej historii, świetnie wykreowani, czarujący i uczuciowi. Wiem, że wiele czytelników zachwycało się Dominicem, ale dlaczego ten chłopak mi nie przypadł do gustu…🤯 Może był momentami uwodzicielski, ale to tak na prawdę wszystko, według mnie totalnie bezbarwna postać poza jego kruczoczarnymi włosami. Jego tajemniczość i „charakterek” kompletnie nie zrobiły na mnie wrażenia.

Bardzo podobał mi się wątek czytania książek przez bohaterów i tutaj chociaż jednego plusa zdobył Dominic !🤭 Wszechobecna muzyka również była ciekawym elementem i oczywiście auta !

Jeśli chodzi o 🌶️ sceny to zostały przedstawione w smaczny i przyjemny sposób,i nie było mowy o ciarach zażenowania, z którymi miałam do czynienia czytając wcześniej niektóre książki. Przyznam, że pojawiły się u mnie momentami wypieki na twarzy 🫠

Myślałam, że bardziej wczuję się w tę książkę i może lekko się zawiodłam, bo moje oczekiwania co do niej były znaczenie większe. Chciałabym jednak zaznaczyć, że „Flock” wyjątkowo szybko mi się czytało i dosłownie płynęłam po stronach. Końcówka oczywiście emocjonująca, niewątpliwe zachęcająca do przeczytania kolejnej części.

Więcej recenzji na ig: ksiazkowaotchlan

Już od dłuższego czasu szukałam książki, która mnie tak wciągnie, że się zakocham i oto właśnie nadchodzi recenzja "Flock", czyli pierwszego tomu serii bractwa kruków. Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką. Już sam prolog mnie zaciekawił do tego stopnia, że od razu chciałam poznać całą historię, ale zacznijmy od początku.
Książkę zaczęłam czytać na wyjeżdzie i to był ten moment gdzie poprostu miałam ochotę ją pochłonąć całą na raz ale jednocześnie nie miałam jak.

Cecelia, Sean i Dominik - ta trójka tworzy tę opowieść. Wzbudzają przeróżne emocje. Od pozytywnych po te negatywne, ale mimo wszystko dalej fascynują. Relacja jaka łączy naszych bohaterów jest dziwna. Między nimi tli się płomień pożądania, miłości, namiętności oraz frustracji, która pojawia się najczęściej u CeCe. Przyjechała do małej miejscowości, gdzie miała podjąć pracę w firmie ojca, z którym nie ma relacji. Pewnie nawet z głazem by się lepiej dogadała niż z nim. Mobilizuje ją do tego tylko to, że pracując dla ojca, pomoże mamie. Nic innego.

Zakończenia się zupełnie nie spodziewałam i o matko ile ja mam pytań, na które jeszcze nie poznałam odpowiedzi... Mam nadzieję, że marzec będzie miesiącem gdzie przeczytam drugi tom albo nawet drugi i trzeci. Nie mogę się doczekać poznania dalszych losów bohaterów.

4.5/5

Książkę zaczęłam czytać na wyjeżdzie i to był...

Ta książka mnie porwała, przeżuła a na koniec wypluła połamaną. Jest to historia o dziewczynie, która będąc właściwie opiekunką swojej matki, aby jej ułatwić decyduje się na zamieszkanie z ojcem, z którym absolutnie nic ją nie łączy - nawet światopogląd. Od pierwszych stron towarzyszymy jej w przeżywanych emocjach oraz doświadczeniach. Mocno identyfikowałam się z główną bohaterką, mimo że, a może właśnie dlatego, że jej zachowanie czy wypowiadane przez nią słowa czasem mnie denerwowały. Ta książka zostanie ze mną i z chęcią kiedyś powrócę do Triple Falls. Teraz jednak przede mną kolejne dwie części... aż mi serce drży na tę myśl.

• Romans
  • Do kupienia