Okładka książki The Infinity Between Us N.S. Perkins Patronat Logo
2023-05-31
2022-05-24

Wyróżniona opinia i

przeczytanych książek 375 napisanych opinii 93

Niestety nie przepadam za tym gatunkiem, bo chociaż opowiada często piękne, radosne historie z dobrym zakończeniem, to u mnie romanse wywołują bardzo dużo bólu i są szpadlem odkopującym niechciane wspomnienia i głęboko ukryte nieprzyjemne uczucia.

Mimo wszystko postanowiłam sięgnąć po słodko-gorzki romans w letnim klimacie. "The infinity between us" to przepiękna historia miłości, która nie traci swojej siły po latach rozłąki. Chociaż za oknem pogoda wciąż nie zachwyca, to klimat domku letniskowego nad brzegiem oceanu naprawdę rozpromienił moje szare dni. Oprócz wątku miłosnego dostajemy też rodzinne konflikty, przyjaźń, dużo namiętności i piękny krajobraz w tle, a wszystko okraszone elementem malarstwa i ogólnie pojętej sztuki.

Książka jest lekka i przyjemna do czytania. Wątek miłości niestety moim zdaniem jest za bardzo sprowadzony do wspólnych cielesnych uniesień naszych bohaterów. Nieco zabrakło bardziej romantycznych scen, ale sceny namiętności nie są rażące i również nadzwyczaj przyjemnie się przez nie przepływa. Mimo iż okładka na to nie wskazuje, książka jest zdecydowanie zadedykowana dla nieco starszych czytelników.

Naprawdę przyjemnie czytało mi się tą książkę i bardzo dobrze będę ją wspominać. Historia niesamowicie wzrusza i porusza serce, a bohaterowie sprawiają, że chce się poznawać ich dalsze losy. Opowieść wielokrotnie nas pozytywnie zaskakuje, a wszystko w niej jest spójne i wynika z innych elementów historii.

W książce nie zabrakło również przepięknej dygresji na temat odnajdywania swojego prawdziwego powołania i zrozumienia siebie. Ten motyw sprawia, że staje się ona bardzo wartościową pozycją z kilkoma niesamowicie ważnymi morałami.

"Nie zawsze jest łatwo być z tym, kogo się kocha. Teraz zdaje sobie sprawę. Trzeba na to zapracować. Ale gdy się to uda można spędzić resztę życia, czując się tak, jak ja się czuje obecnie. Nieskończona."

"The infinity between us" - książka w sam raz na lato. Wakacje, plaża, woda, rodzina- czego można chcieć! Dla Violet i Willa obecne wakacje jak i te 5 lat temu mają trochę mieszane uczucia...
Violet wraca do domu przy plaży po 5-letniej przerwie od wakacji które tam spędzała wraz ze swoją rodziną jak i rodzina Willa. Jedzie tylko z jednego powodu - aby sprzedać dom, który obecnie tylko przywołuje bardzo przykre a wręcz traumatyczne wydarzenia. Nie spodziewa się jednak zastać tam Willa, z którym zerwała kontakt 5 lat temu. Will ma inny cel przyjazdu - on chce ten dom odnowić i zachować.
Przez 18 lat ta para spędzała ze sobą wakacje w domu nad oceanem a 5 lat temu wyznali sobie również miłość której nie można było uniknąć. Teraz, gdy wydarzenia z feralnego dnia zakończyły wszystko co dobre w tym także uczucia pomiedzy Violet i Willem, oboje nie do końca potrafia ze sobą przebywać ani rozmawiać. Każdemu przyświeca inny cel pobytu. Więc gdy Will rzuca Violet wyzwanie które ma trwać aż do końca wakacji, dziewczyna je przyjmuję bo chce postawić sprawę sprzedaży domu na swoim. Lecz czy przebywanie z Willem nie obudzi w niej dawno niezapomnianych uczuć? Czy rzeczywiście wydarzenia z 5-ciu lat wstecz zabrały jej wszystko co kochała?!

Bardzo lekka i przyjemna historia opisana w czasach teraźniejszych a także w przeszłości. Autorka rozdział po rozdziale wyjaśnia co jest między bohaterami a także co wydarzyło się 5 lat temu. Była to wakacyjna, przytulna opowieść o przyjaźni i miłości i polecam ją do lekkiego czytania!

Przez osiemnaście lat rodziny Violet i Willa spędzały wspólnie wakacje w domku przy plaży w Ogunquit, w stanie Maine. Przez dwa idealne, wypełnione słońcem i beztroską miesiące Violet i Will byli nierozłączni. Pewnego lata ich przyjaźń przerodziła się w coś więcej. Jednak zanim to uczucie zdążyło rozkwitnąć, tragedia rozdzieliła dwoje zakochanych – i ich rodziny.
Pięć lat później wspomnienia tamtego fatalnego lata wciąż prześladują Violet. Gdy wraca do Maine, żeby sfinalizować sprzedaż domku letniskowego i ostatecznie odciąć się od przeszłości, na miejscu nieoczekiwanie spotyka Willa, który jest równie przystojny i zakochany w niej jak kiedyś, a do tego zdeterminowany, by ją odzyskać.
Zacznę od tego, że czytając tą książkę spotkałam się z chyba najlepszą relacją między bohaterami, ze wszystkich jakie miałam okazję poznać. Ona nie umie zapomnieć. On nie umie przestać walczyć. No coś fenomenalnego. Pokochałam tę dwójkę. Pięknie opisana została tu relacja jaka ich połączyła. Widzimy to, co dzieje się między nimi już od momentu, gdy byli nastolatkami. Bardzo mi się to podobało. Uczucie, które mimo upływu lat i prób budowania relacji z innymi osobami, nie wygasa. Violet i Will to typowe bratnie dusze, których drogi rozeszły się przez dramat jaki ich spotkał, a teraz los ponownie postawił ich na tej samej drodze.
Poznajemy tę historię z perspektywy tego co dzieje się teraz i tego co wydarzyło się w przeszłości, dzięki czemu możemy dokładnie poznać losy bohaterów. Możemy zobaczyć jak wyglądało życie i relacja Viloet i Willa oraz zobaczyć co ich spotkało i ile przeszli. Stopniowo dowiadujemy się, co było kiedyś, powoli zbliżając się do tego trudnego momentu poznania przyczyny, która poróżniła rodziny Vi i Willa.
Książka porusza trudne tematy, strata bliskiej osoby, walka z traumą i demonami przeszłości. Przebaczenie. Dodatkowo wywołuje skrajne emocje. Radość, żal, smutek i nadzieja mieszają się ze sobą. Chwyta za serce i skłania do refleksji.
Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że jest to jedna z lepszych książek, jakie miałam przyjemność czytać. Genialny romans, który skradł moje serce i do którego z całą pewnością jeszcze nie raz wrócę.
Świetny styl Autorki, przemyślana i dopracowana fabuła, która wywołuje wiele emocji. Genialnie wykreowani bohaterowie, którzy kradną nasze serca. Książka od której naprawdę ciężko się oderwać. "The infinity between us" to książka, która mnie oczarowała i którą pokochałam. Z całego serca polecam.
Dziękuję Wydawnictwu za egzemplarz ❤️

Pięć lat...

,, The Infinity Between Us ,, to z pozoru lekka powieść z piękną okładką , ale kryje ona za sobą historię o stracie szeroko rozumianej i próbach poradzenia sobie z nią , o odnalezieniu siebie i drugich szansach . Jest w niej też oczywiście wątek romantyczny , który według mnie jest dobrze napisany i ukazany wtedy , czyli pięć lat temu i teraz , kiedy to bohaterowie z różnych przyczyn się od siebie oddalili . Podobało mi się pokazanie uczuć głównej bohaterki Violet po tragedii jaka ją spotkała i dlaczego nie rozmawiała przez tyle lat z Willem , miłością swojego życia . Jest tu tych opisów wewnętrznych przeżyć bohaterki na prawdę dużo , co pozwala zrozumieć dlaczego podjęła taką , a nie inną decyzję i co ją do tego skłoniło . Co do kreacji bohaterów i tych głównych , jak i tych pobocznych , ale wciąż ważnych to według mnie autorka sobie świetnie z tym poradziła .
Podsumowując to świetna powieść z motywem drugich szans oraz mimo wszystko letnich klimatów i opisów plaż oraz morza gdzie stał domek , do którego bohaterowie wraz z rodzinami przyjeżdżali na wakacje i gdzue się w sobie zakochali .

Przez osiemnaście lat rodziny Violet i Willa spędzali wspólnie wakacje w domku przy plaży w Ogunquit, w stanie Maine. Przez te dwa miesiące ta dwójka spędzała każdą chwilę razem. Pewnego lata ich relacja przerodziła się w coś więcej niż przyjaźń. Jednak długo nie mieli okazji się tym uczuciem nacieszyć, ponieważ przerwało je tragiczne wydarzenie. Ich rodziny już nigdy więcej się nie spotkały. Pięć lat później Violet wraca do Maine, aby sprzedać dom. Niestety spotyka tam Willa, który namawia ją do zatrzymania tej nieruchomości. Wspomnienia wracają, a chłopak daje jej do zrozumienia, że nadal ją kocha. Jak potoczy się ich relacja?

Ależ to była wspaniała historia. Dawno nie czytałam powieści, która aż tak by mną wstrząsnęła. Ogrom emocji jaki dostarcza niejednokrotnie przyśpiesza bicie serca, a co za tym idzie - nie da się jej nie pokochać.
Główni bohaterowie - Violet i Will znają się całe życie. Ich rodziny zawsze razem spędzają wakacje i to w tak wspaniałym miejscu - ocean, plaża, słońce, wakacyjny domek z widokiem na wodę. Zdecydowanie w takich warunkach nie trudno o miłość. I tak się właśnie dzieje, pewnego lata ta dwójka z przyjaciół staje parą. Niestety nie mogą długo się cieszyć tym związkiem. Muszę przyznać, że moje serce pękało, gdy pewne wydarzenie rozdzielilo ich na tak długo. Po latach spotykają się w tym samym miejscu i - o matko - to co się dzieje między nimi to jakiś kosmos.
My czytelnicy dostajemy losy Vi i Willa w czasie teraźniejszym i przeszłym. Powoli gromadzimy coraz więcej informacji o tym, co wydarzyło się tamtego lata i jednocześnie obserwujemy jak ich znajomość rozwija się po tylu latach, takich przejściach. Wspaniale się czyta jak chłopak walczy o nią i dom, z którym łączy ich tak wiele wspomnień.
Z całą pewnością rozwiązanie całej historii będzie dla każdego czytelnika wielkim zaskoczeniem, zarówno wydarzenia z przeszłości, jak i ich spotkanie po latach. Muszę przyznać, że dla mnie wszystko to było przeogromnym szokiem, ale całość składa się w idealną powieść.
Autorka ma świetny styl i przez książkę się szybciutko płynie. Mamy ogrom emocji, więc na pewno można się przy niej wzruszyć, jak i płakać ze śmiechu. Wspaniała historia o prawdziwej miłości, która jest w stanie znieść naprawdę dużo, ale mimo to zawsze będzie tak samo mocna jak na początku. Pokochałam ją całym sercem i teraz polecam ją Wam ❤️

ig: fikcyjnimezowie

🏄‍♀️

Nie ma nic lepszego jak letnia książka czytana na wakacjach. Ocean, plaża, surfowanie, rodzina, przyjaźń, no i oczywiście miłość. Wszystko co w lecie najważniejsze.
I chodź ta książka zawiera wszystkie te rzeczy, jest coś co ją wyróżnia między innymi wakacyjnymi powieściami.
Mimo pięknych, beztroskich chwil spędzonych w gronie najblizszych, niestety pewna sytuacja rozdziela życie dwoch rodzin.
Historia Violet i Willa dotyka mocniej niż się tego spodziewamy. Bohaterowie muszą zmagać się z wieloma trudnościami, traumami a przede wszystkim muszą zaufać sobie na nowo. Szukanie siebie, walka o miłość, pogodzenie się z przeszłością, bolesne wspomnienia oraz przebaczenie - to wszystko z czym muszą się zmagać.
Czy uda im się odnaleźć szczęście i pokonają demony przeszłości? Ta historia pokazuje, że miłość zawsze znajdzie drogę do ukochanej osoby.

Piękna, klimatyczna, oraz wciągająca do zapomnienia historia. Czytając tę książkę czujemy zapach trawy cytrynowej z bryzą morską i przenosimy się na gorący piasek, a na twarzy czujemy ciepłe promienie zachodzącego już za morze słońca.
Jeżeli szukacie wzruszającą, prawdziwą do bólu historię z wątkiem drugiej szansy - spędźcie te wakacje z Willem i Violet <3.

⭐5/5⭐

ig: fikcyjnimezowie

🏄‍♀️

Mimo pięknych, beztroskich chwil spędzonych w gronie najblizszych,...

Kolejna pozycja przeczytana w jeden dzień😍 tym razem nie mam wątpliwości że jest to złoto🥰
W 100% zgadzam się z @weronika_ancerowicz. Jest to książka, którą należy się delektować, smakować, odkrywać powoli.
Mi się nie udało.
Z jednej strony pochłania nas tutaj letni klimat, czas relaksu, odpoczynku i wakacyjnych, a jak może się okazać i wielkich miłości. Z drugiej mroczna opowieść o ogromnym bólu, poczuciu straty, zdrady i wielkim problemie jakim jest wybaczenie.
Wspaniałe poprowadzona historia z retrospekcjami, pozwalającą nam dogłębnie poznać bohaterów i ich opowieść. Cudowni, skomplikowani, świetnie napisami bohaterowie.
Opowieść o tym, że prawdziwa miłość zawsze znajdzie drogę do odpowiednich osób. 🥰
Nie mogłam oderwać się od tej historii, niemal histerycznie pragnąc poznać ją cała jak najszybciej.
Nie da się przejść obok tej książki obojętnie.

Mi się nie udało.

7.5/10⭐️

[współpraca reklamowa]

"The Infinity Between Us" planowałam przeczytać już w ostatnie wakacje, jednak mi się to w końcu nie udało. Miałam taki zamiar, ze względu na to, że akcja tej historii dzieje sie właśnie w lato. Jednak w zimę również miło jest przeczytać coś, co sprawi, że choć przez chwilę można poczuć wakacyjny klimat.

Pojawia się tutaj motyw drugiej szansy, który nie należy do moich ulubionych. Mimo to, podobało mi się jak został on przedstawiony. Szczególnie, że relacja bohaterów to było friends to lovers to strangers to lovers. Co zdecydowanie mnie do siebie przekonało, bo taki wątek nie występuje w wielu książkach, które czytałam.

Od początku wiadomo też, że w przeszłości wydarzyła się jakaś tragedia, która doprowadziła do rozpadu przyjaźni głównych bohaterów. Szczerze mówiąc od razu się domyslilam o co chodziło, bo było to dość oczywiste. Jednak nie oczekiwałam od tej książki zaskoczeń, więc ta przewidywalność mnie nie rozczarowała.

Jeśli chodzi o formę, to są tutaj dwie osie czasowe. Niestety trochę miałam z nimi problem. Podobały mi się obie historie, zarówno teraźniejsza jak i ta sprzed 5 lat, jednak momentami ciężko było mi się pomiędzy nimi przełączać. Jak już się wciągnęłam w jedną z nich, to musiałam przewracać kartki by przypomnieć sobie co działo się w tej drugiej, w poprzednim rozdziale. Odebrało mi to ciągłość czytania i trochę je utrudniło. Choć to nie jest wina książki, tylko raczej mnie samej, bo nie przepadam za taką formą. Wolę czytać od początku do końca spójną całość, albo gdy istnieje większa różnica w fabule między dwiema osiami.

Pomijając ten aspekt, książka mi się podobała, była urocza, momentami smutna, jednak również dająca nadzieję. Jeśli choć na chwilę chcielibyście przenieść się do wakacyjnego domku nad oceanem i zapomnieć o beznadziejnej pogodzie za oknem, to myślę, że ta książka jest dobrym rozwiązaniem.

7.5/10⭐️

[współpraca reklamowa]

Pojawia się tutaj motyw drugiej...

Podobała mi się. Bardzo.
Spokojne miasteczko, przytulny domek i cudowni bohaterowie. Dwie perspektywy czasowe, dzięki którym przeżywa się tę historię dwa razy.
Przez książkę się po prostu płynie, uwielbiam taki styl pisania. Czytajcie, polecam.

Podobała mi się. Bardzo.

[ współpraca reklamowa @wydawnictwoale ]

Ta piękna historia złamała, a potem posklejała na nowo moje serce.
W życiu nie sądziłam, że coś będzie mogło we mnie tak uderzyć - a jednak.
Bolało mnie serce, kiedy czytałam tą opowieść. Miałam ochotę się rozpłakać i rzucić tą książką, mimo wszystko tego nie zrobiłam, bo była zbyt wciągająca.
Pomimo trudnych tematów w niej poruszanych, wydawała się… po prostu lekka. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że zbliżam się ku końcowi - po prostu czytałam. Nie mogłam się oderwać.
Jeśli szukacie książki, która ma ogromne przesłanie, dostarczy wam wielu emocji - ta pozycja jest idealna.
To było tak dobre, że dalej nie mogę się pozbierać.
Ta książka ma moje serce i oprócz cudownej okładki, ma cudowną treść.
Coś w s p a n i a ł e g o.
Coś n i e z a p o m n i a n e g o.
Dawno książka mnie tak nie ruszyła. Polecam ją szczerze każdemu.

[ współpraca reklamowa @wydawnictwoale ]

Ta piękna historia złamała, a potem posklejała na nowo moje serce.
W życiu nie sądziłam, że coś będzie mogło we mnie tak uderzyć - a jednak.
Pomimo trudnych tematów w niej...

• Romans
  • Przeczytane 2023