Bourbon Bliss

Okładka książki Bourbon Bliss Claire Kingsley, Lucy Score
Okładka książki Bourbon Bliss
Claire KingsleyLucy Score Wydawnictwo: Editio Cykl: Tajemnicze miasteczko Bootleg Springs (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Tajemnicze miasteczko Bootleg Springs (tom 4)
Bourbon Bliss
Editio
2024-03-05
2024-03-05
2019-01-03
Krzysztof Sawka
romans

Okładka książki Gin Fling Claire Kingsley, Lucy Score
Gin Fling Claire Kingsley, Lu...
Okładka książki Highball Rush Claire Kingsley, Lucy Score
Highball Rush Claire Kingsley, Lu...

Na półkach: , , , , , ,

Kocham Lucy i Bootlegową Sprawiedliwość. 🥰
Zdecydowanie ta część dorównuje w moim rankingu pierwszej części. June od początku budziła moją ciekawość i nie mogłam się doczekać jej historii. Autorka cudownie wykreowała bohaterkę i uwidoczniła jej "charakter". Bardzo obrazowo opisała z czym młoda dziewczyna się mierzyła na co dzień i jak się otwierała na nowe. A George? Zdecydowanie podołał wyzwaniu jakim była June'y co daje nadzieję, że nie każdy sportowiec taki straszny. 😉
A co dalej z Callie i jaki udział w jej zaginięciu miała Rodzina Bodinów? Na rozwiązanie zagadki jeszcze trzeba poczekać a ja już się nie mogę doczekać kolejnych części o Jonahu i Gibsonie😍.

Kocham Lucy i Bootlegową Sprawiedliwość. 🥰

BOURBON BLISS to już 4 część cyklu Tajemnicze miasteczko Bootleg Springs i historia June Tucker, starszej siostry Cassidy.

Och, jak ja lubię wracać do urokliwego Bootleg Springs. Najchętniej sama bym się tam przeprowadziła, poczuła klimat górskiego otoczeni i zażyła gorących źródlanych kąpieli.

W tej części autorka opowiedziała historię ekscentrycznej June Tucker i byłej gwiazdy futbolu George „GT” Thomsona. To postacie niezwykle interesujące i charakterystyczne, dlatego byłam ogromnie ciekawa jak zostanie przedstawiona ich historia. I to co zaserwowałam mi autorka, szalenie mi się podobało. Było ciekawie, sympatycznie i z nutką pikanterii. Nawet nie wiem kiedy przeczytałam ostatnie zdanie, tak wciągnęłam się w perypetie bohaterów. I już czekam na kolejną część cyklu.

nietypowa intelektualistka June + amerykański footbolista - nieoczywiste, ale fajne połączenie :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Chyba spodziewałam się czegoś więcej po Lucy Score…

W dużym skrócie - ona mega inteligentna, on kocha jej mózg. Kompletnie nic nie czułam pomiędzy bohaterami. I nawet jeśli jakieś zmiany można było w nich dostrzec, to tylko w przypadku June. Można było zauważyć, że dostosowuje się do swojego partnera, wychodzi ze swojej strefy komfortu oraz otwiera się na inne relacje społeczne. Za to w GT żadnej zmiany nie dostrzegłam. Pojawił się nowy w miasteczku i z miejsca zakochał się w June, bo nie traktowała go, jak na gwiazdę przystało.

Nawet wielka sprawa zaginionej nie była ciekawa. Przeczytałam “Bourbon Bliss”, bo nie wymagało myślenia.

Chyba spodziewałam się czegoś więcej po Lucy Score…

„Miłość i logika są jak słońce i księżyc. Kiedy jedno wschodzi, drugie zachodzi” – zgadzacie się z tym stwierdzeniem?
Po pełnej sukcesów karierze sportowej sława GT staje się przeszłością. Kolejna kontuzja wykluczyła go z gry i jest świadomy tego, że musi się z tym pogodzić. Jest w takim momencie życia, w którym musi zastanowić się co dalej począć. Siostra proponuje mu wyjazd do Bootleg Springs, które słynie z leczniczych mocy gorący źródeł.
June Tucker to geniusz matematyczny, pracuje jak aktuariuszka dla dużych korporacji i świetnie na tym zarabia, inwestuje też w lokalne biznesy. Doskonale radzi sobie z liczbami, ale już niekoniecznie z uczuciami i relacjami z innymi ludźmi. Kocha sport oraz wszystkie statystki i liczby z nim związane dlatego, gdy spotyka Georga, od razu go rozpoznaje. Chociaż nie do końca rozumie reakcję swojego organizmu, bierze motyle w brzuchu za objawy wirusa. Oczywiście zna wszystkie statystyki na jego temat, ale to nie był powód dla którego zaniemówiła na jego widok.
June to najbardziej ekscentryczna mieszkanka Bootleg Springs, która intrygowała mnie od początku serii. Porównałabym ją do Sheldona z „Teorii wielkiego podrywu”. Muszę przyznać, że nigdy nie czytałam książki z kimś z osobowością June, ale pokochałam jej geekową osobowość. Jest na wskroś logiczna, dlatego nie rozumie złożoności ludzkich emocji oraz ich relacji. Myślę, że wiele osób w pewien sposób może się z nią utożsamić. Ci, którzy nazywają ją robotem lub Junebootem zupełnie nic o niej nie wiedzą. Mimo jej ekscentrycznej natury jest kochana przez rodzinę i przyjaciół i chociaż nie umie tego okazywać, bardzo jej na nich zależy. June nie była w zbyt udanych związkach, przez co bała się, że nie potrafi tworzyć z kimś intymnych relacji. W miarę rozwoju historii możemy obserwować, jak jej wrażliwość rozkwita, a logika w obliczu miłości przestaje mieć znaczenie.
Zastanawiałam się jaki typ człowieka będzie pasował do tak ekscentrycznej postaci, jaką jest June. Na pierwszy rzut wydają się zupełnymi przeciwieństwami, George jednak to coś więcej niż tylko mięśnie i wielkie dłonie. Jest wrażliwi i bardzo wyrozumiał wobec June. Nie tylko akceptuje jej dziwactwa, ale jest pod wrażeniem jej inteligencji i uważa ją za kogoś wyjątkowego. Od samego początku jest zauroczony jej rozbrajającą szczerością. George postawił sobie za cel pomóc June przezwyciężyć jej lęki i pokazać jej jak czuć. Wszystkie jego czyny i czułe gesty były ujmujące. Ich związek był słodki i uroczy, ale również odrobinę wyboisty.
W miarę rozwoju wydarzeń pojawiają się nowe, szokujące informacje w sprawie Callie Kendall. Jeśli czytaliście którąś z poprzednich części wiecie, że kilkanaście lat temu w Bootleg Springs zaginęła dziewczyna. June ma pewne przypuszczenie związane z tą sprawą, które nie dają jej spokoju. Postanawia wiec zabawić się w „Scooby” June, angażując w to również Georga. Odkrywają pewne fakty, ale jest również sporo śmiechu, aby zmniejszyć napięcie. Absolutnie kochałam to, że dostałam kolejne wskazówki i wciąż snułam nowe teorie na temat jej zniknięcia. Nie mogę doczekać się finału tej historii.

„Burbon Bliss” to czwarta część serii o Botleg Springs i jak na razie to ona najbardziej skradła moje serce. Chociaż każdą z tych historii można czytać osobno, gorąco polecam zacząć od początku i zakochać się w Bootleg Springs i jego mieszkańcach.

Kolejny tom Tajemniczego miasteczka Bootleg Springs! Uwielbiam tą serie, nieśmiało powiem, że to chyba moja ulubiona od Lucy dodatkowo w duecie z Clarie, ale nieśmiało bo wszystkie, które przeczytałam kocham. 🫣

Tym razem w głównej roli June Tucker i George „GT” Thomson, gwiazda futbolu. W zasadnie to już była bo przez kontuzję przeszedł już na sportową emeryturę i tak się jakoś złożyło, że wpadł do tajemniczego, ale totalnie szalonego Bootleg Springs (gdzie takie znajdę?!).

George miał tam przyjemność wpaść na June Tucker, która od razu zwróciła jego uwagę. June jest wyjątkowa, inna i nie koniecznie tak towarzyska jak inni miasteczkowi mieszkańcy. Ludzie jej nie rozumieją, albo nie próbują zrozumieć. June kocha analizować, kicha statystyki, tabelki, liczby i wyliczenia. To jest po prostu analityczny geniusz. Ale o ile w analizie to myśle, że mało kto może jej dorównać tak z ludźmi bywa gorzej. Ale wiecie co? George chyba dostrzegł w niej to coś, to czego inni nie dostrzegają. On pojął, że ona jest wyjątkowa.

Jak to w tej serii bywa - oczywiście całość jest z humorem, który ja w tej serii uwielbiam. W ogóle ci ludzie w Bootleg Springs… No akcje, które się tam czasami dzieją to padam ze śmiechu.

Mamy romans pomiędzy gwiazdą futbolu i dziewczyną, która nie ogarnia w relacje z ludźmi, a co dopiero w bliskość i miłość. I wiecie to jest przeokrutnie urocze to jaki George jest dla June. To jak uczy ją krok po kroku i dostosowuje się do jej małych dziwactw, które w przeszłości innych odstraszały.

Przypominam o tym przy każdym tomie, ale pomimo, że każdy jest o innych bohaterach i w zasadzie to można by je czytać osobno to jednak w tle cały czas rozgrywa się zagadka kryminalna zaginięcia przed laty młodej mieszkanki. A tutaj następuje niezły plot twist w sprawie! Także jak nie znacie, a planujecie to po kolei proszę, ale gwarantuje, że przepadniecie.

Na samym końcu muszę wspomnieć o iconic bohaterce całej serii, czyli miejscowej kurze Mona Lisie McFilet. Bawi mnie to przeokrutnie i jestem jej ogromną fanką. Nie oceniajcie, boje się kur, ale ta wydaje się sympatycznym drobiem.

Kocham, polecam, niech ta seria się nie kończy.

Z ogromną niecierpliwością czekałam na nową część serii Tajemniczego Miasteczka Bootleg Springs.☺️

W czwartym tomie poznajemy bliżej June Tucker. Jest to najbardziej oryginalna postać urokliwego Bootleg. Inteligentna, szczera do granic i przede wszystkim nieomylna, zakochana w liczbach i matematyce June, spotyka na swojej drodze sportowego idola, który.. No właśnie?
Co wydarzy się między dwoma tak różnymi światami?
Gwiazda futbolu i inwestująca analityczka to z pewnością barwne połączenie. I mimo, że June ma trudności w nawiązywaniu relacji i okazywaniu emocji, dzielnie stawia czoła nowym wyzwaniom.

W tej części wątek zaginionej przed laty Callie Kendall wydaje się być przełomowy, ale czy oby na pewno?
Dynamiczna i pełna pytań historia nastolatki, która znika z miasteczka. Mieszkańcy Bootleg już niejednokrotnie pokazali, że są jak jedna, dobra i wspierająca się rodzina. Tym razem również solidarności stanie się zadość, jednak czy sprawa zaginięcia młodej dziewczyny zostanie zamknięta?

Claire Kingsley i Lucy Score, autorki tej niesamowitej serii, po raz kolejny stanęły na wysokości zadania. Książkę czyta się błyskawicznie, nie sposób oderwać się od lektury. Nie zabraknie również poczucia humoru i dreszczyka emocji.
Jeśli lubicie kilkutomowe historie to ta seria będzie strzałem w dychę!

Dziękuję @editio.red za egzemplarz do recenzji 🤍

Co...

„Bourbon Bliss”🧡🧮📄

współpraca reklamowa @editio.red

George „GT” Thompson w najlepszych latach życia był gwiazdą futbolu. Aby osiągnąć perfekcję minęły lata, jednak ciężka praca i samozaparcie doprowadziły go do miejsca, w którym jeszcze nie dawno był. Jednak przy tego typu sporcie bardzo łatwo o kontuzję. Dlatego choć do emerytury sportowej miał jeszcze conajmniej 2 sezony zakończył swoją karierę po drugim urazie kolana. Liczył się z tym już podczas pierwszej kontuzji, jednak świadomość była trudna do zniesienia. Na dodatek dziewczyna, z którą łączyła go relacja od lat, gdzie raz byli ze sobą raz nie po informacji o zakończeniu jego kariery definitywnie zakończyła ich znajomość. Dlatego GT po rozmowie z siostrą i dowiedzeniu się o magicznym działaniu ciepłych źródeł w miasteczku Bootleg Springs postanowił odciąć się na parę chwil od wielkiego miasta i zdecydował się na wyjazd. Na miejscu poznał tajemniczą dziewczynę, która zaintrygowała go już od samego początku. Zapragnął zbliżyć się do niej choć sam sobie się dziwił. Po krótkim czasie chwile spędzone z zielonooką June sprawiały mu mnóstwo przyjemności. Na pewno nie spodziewał się jednak takiego obrotu spraw.
June Tucker już od młodości była zafascynowana liczbami i statystykami. Z tego względu obrała karierę analityczki. I gdy liczby stanowiły dla niej świetne towarzystwo, ludzie już trochę mniej. Miała problemy z rozumieniem emocji i zachowań. Dużo ludzi uważało ją za dziwaczkę, a niektórzy wręcz za robotą. I gdyby nie siostra i jej przyjaciółka, które skrupulatnie pilnowały by nie zaszyła się całkowicie w domu, June nie miałaby wielu znajomych. Z zafascynowaniem jednak śledziła ich zachowania w różnych sytuacjach, patrzyła na to niczym naukowiec. Stąd też doskonale zdawała sobie sprawę z tego kim był GT Thompson. Mężczyzna, którego statystki bardzo ją fascynowały. Dlatego tak trudno było jej zrozumieć, że taki mężczyzna może szczerze być zainteresowany kimś takim jak ona.
Bootleg springs skrywa niejedną tajemnicę, ale od lat największym sekretem są okoliczności zaginięcia ich przyjaciółki. Zbyt wiele niewiadomych, zbyt wiele nieścisłości i niedomówień. Dlatego June postanawia sama przeprowadzić śledztwo, tylko nie spodziewała się że potężni ludzie będą chcieli ukryć prawdę. Całe szczęście George stanął u boku June i trwał przy niej w tej niebezpiecznej przeprawie.

Czy dwoje skrajnie różnych ludzi może mieć szczęśliwe zakończenie?

Historia, która swoją doskonałością poruszyła moje serce i sprawiła, że biło dwa razy mocniej. Myślałam, że historia June i George nie będzie w takim stopniu dobra do choćby Cassidy i Bowiego, których uwielbiam. Nie mogłam się bardziej mylić. Uwierzcie mi na słowo, gdy powiem Wam, że każda z Was chciałaby takiego George’a w domu. Ten mężczyzna to słodycz sama w sobie. Pozornie mogłoby się wydawać, że June nie okazywała uczuć, jednak on dostrzegał wszystko w jej oczach. W małych gestach, które postronna osoba mogła całkowicie przeoczyć. Ale nie GT. Bo on patrzył na June i ją widział. Całą. I na dodatek podziwiał jej umysł i inteligencję.
No bo słuchajcie, June uwielbia liczby i statystyki, więc GT zamiast zabrać ją na randkę na kręgle, zabrał ją na zawody kręglarskie, aby sprawić jej przyjemność. No przecież ja się rozpływam 🫠🫠🫠
No i dodatkowo sam fakt, że we wszystkim ją wspierał. Nawet w rozwiązaniu niewiadomych, których ciągle przybywa dotyczących śledztwa zaginionej sprzed już 13 lat dziewczyny.
Wątek prowadzonego śledztwa bardzo urozmaica tą serię i sprawia, że czytelnik nie może doczekać się kontynuacji, aby po pierwsze dowiedzieć sie nowych faktów, a po drugie by poznać historię miłosną kolejnego mieszkańca Bootleg Springs.
Z każdym kolejnym tomem mam wrażenie jakby autorki postawiły sobie za cel aby był jeszcze lepszy niż poprzedni i wychodzi im to rewelacyjnie.
Z czystym sumieniem polecam Wam tą serię, ja osobiście nie mogę się doczekać kolejnego tomu bo sprawa nabrała takiego obrotu, że moich spekulacji nie ma końca😅

„Bourbon Bliss”🧡🧮📄

współpraca reklamowa @editio.red

Kocham małomiasteczkowe romanse, a już niejednokrotnie przekonałam się, że Lucy Score jest mistrzynią budowania takiego właśnie klimatu. W duecie z Claire Kingsley stworzyła "Tajemnicze miasteczko Bootleg Springs", a "Bourbon bliss" to już czwarty tom z serii i, moim zdaniem, najlepszy!
Naprawdę, nawet jeśli nie znacie tego cyklu, nawet, jeśli nie planowaliście go czytać, to sięgnijcie chociaż po tę jedną część, bo sens zrozumiecie, a jest to pozycja idealna w tym gatunku!

Ja od dawna czekałam na historię June, już od początku wydawała mi się niesamowicie ciekawą postacią i nawet obawiałam się, że kiedy już przyjdzie czas na jej opowieść, po prostu się zawiodę.
Na szczęście tak się nie stało, a ja zaraz po skończeniu, miałam ochotę przeczytać to jeszcze raz. 😁

"George Thompson najechał Bootleg Springs.
Nie dosłownie. Nie dokonał przewrotu, aby odebrać władzę nad miasteczkiem burmistrzowi Hornsbladtowi. I był sam — nie mógł znajdować się w wielu miejscach jednocześnie, jak sugerowałaby definicja najazdu. Wydawało się jednak inaczej. Wydawało się, że jest wszędzie."

June Tucker od zawsze była wyjątkowa. Wybitny umysł i nieco mniej inteligencji emocjonalnej sprawiły, że dziewczyna, choć wyróżniająca się na tle innych, raczej wzbudzała sympatię.
Jej zamiłowanie do liczb, sportu, statystyk, analiz i organizacji sprawiała, że być może nie dogadywała się ze wszystkimi, ale niejednej osobie pomogła i niejedna ją podziwiała.

"Ludzie byli dziwni. Co innego mówili, co innego myśleli, a ich czyny często przeczyły słowom. Uważałam, że są nieprzewidywalni, przez co czułam się w ich towarzystwie niekomfortowo.
Z kolei liczby miały sens. Można było na nich polegać. Opisywały je proste zasady, co czyniło je przewidywalnymi. [...]
Liczby miały sens, w przeciwieństwie do ludzi."

Kiedy George Thompson, raczej wygasła gwiazda futbolu, przyjechał do Bootleg Springs, nie spodziewał się, że aż tak zainteresuje go jakaś kolejna dziewczyna. Jednak June nie okaże się tylko "kolejną dziewczyną", a absolutnym ewenementem, rozbrajająco szczerą, niecodziennie piękną i fascynująco inteligentną kobietą, która wstrząśnie jego światem.
Tylko czy jej nieporadność emocjonalna nie przeszkodzi jej w nawiązaniu poważnej relacji?

Brak mi słów, aby opisać jakoś konkretnie ich związek, bo kocham tę dwójkę całym sercem! Zarówno cudowna Juney, która jest taką trochę damską wersją Sheldona Coopera, jak i GT, będący chodzącą zieloną flagą. Razem są maksymalnie uroczy, a ich interakcje niejednokrotnie rozbawiły mnie do łez.

"— Nikt nie sprawił, że nogi miałaś jak z waty, a w brzuchu trzepotały ci motylki?
— Motyle nie są w stanie przetrwać w kwaśnym środowisku układu pokarmowego."

Ale żeby nie było zbyt wesoło, w tym tomie możecie się również spodziewać przełomu w sprawie zaginięcia Callie! Nie zdradzę zbyt wiele, ale ta kwestia ruszy do przodu, choć nie obiecuję, że zostanie ostatecznie rozwiązana. ;)

Nie zabraknie też znanych już czytelnikom bohaterów, zarówno bliskiej rodziny Bodine'ów, jak i ich przyjaciół i dalszych znajomych z miasteczka, które nie potrafi siedzieć cicho i się w nic nie wtrącać, zyskując tym moją absolutną sympatię.
Uwielbiam, serdecznie polecam i myślę, że jeszcze kiedyś wrócę do "Bourbon bliss", choć również z niecierpliwością czekam na kolejne tomy!
Ten oceniam na 9/10🧡

Książka "Bourbon bliss" to czwarty tom serii książek o miasteczku Bootleg Springs - czy wiedziałam o tym sięgając po książkę? Oczywiście, że nie, ale jeśli ktoś z Was śledzi mnie tu od jakiegoś czasu to żadnym sekretem nie jest, że ja lubię "wgryźć" się w historię od końca 😄

"Jeżeli chcesz znaleźć partnerkę, sugeruje częste odwiedzanie lokalnych księgarni. Jeżeli zobaczysz dziewczynę, która Ci się podoba, zaproponuj, że kupisz jej książkę. Co więcej kup tę samą książkę i zaproponuj jej kawę za jakiś czas, aby wspólnie przedyskutować treść."

Czy brak znajomości poprzednich tomów utrudnił mi oswojenie się z tą historią? Nie, ponieważ każdy tom opowiada o losach innej pary. Głównymi bohaterami Bourbon Bliss są June i George. I jest to połączenie absolutnie wyjątkowe! George właśnie przedwcześnie zakończył karierę futbolisty przez kontuzje i wybiera się do Bootleg Springs, żeby skorzystać z tutejszych gorących źródeł. Juney nie rozumie ludzi, tylko liczby - jest naprawdę słaba w kontaktach, rozmowach, relacjach, ale to właśnie sposób wykreowania tej postaci zdecydowanie mnie zachwycił i sprawił, że książka była wyjątkowa! Dialogi z Juney nie raz sprawiały, że śmiałam się pod nosem. Bo June to naprawdę oryginalna postać, wybitnie inteligentna analityczka danych, która... A z resztą, poznajcie ją sami! A relacja między bohaterami to miód na moje serce, pokochałam to w jaki sposób rozwijało się wszystko między tą dwójką i tym jak ta relacja została opisana. W tle jest rozwiązywanie zagadki kryminalnej, ale ten wątek akurat najmniej mnie (o dziwo!) interesował.
Z piórem Lucy Score miałam okazję się już spotkać, dlatego widząc książkę napisana w duecie miałam nadzieję, że równie przyjemnie mi się będzie ja czytało - oczywiście się nie zawiodłam. Świetna historia, cudowna relacja bohaterów, cóż więcej mogę powiedzieć - polecam, napewno przyjemnie spędzicie czas i gwarantuje, że June Tucker nieraz wywoła uśmiech na Waszej twarzy, ja ją pokochałam! ❤️

• Przeczytane 2024
  • Posiadam drukowaną