Spirala. W rękach bogów

Okładka książki Spirala. W rękach bogów Maire Harcourt
Okładka książki Spirala. W rękach bogów
Maire Harcourt Wydawnictwo: Self Publishing Cykl: Spirala [Maire Harcourt] (tom 1) fantasy, science fiction
Spirala [Maire Harcourt] (tom 1)
Self Publishing
2022-06-30
2022-06-30
fantastyka fantasy mitologia nordycka mitologia bogowie Thor Loki Asgard Ragnarok magia zemsta władza

Kiedy przeczytałam opis „Spirali. W rękach bogów.” byłam zachwycona! Moja ulubiona mitologia nordycka w połączeniu z jedną z lepszych baśni – Piękną i Bestią! Coś takiego może okazać się hitem albo zawodem. Jak więc było tym razem?

Muszę przyznać, że z początku książka odrobinę mi się dłużyła. Jakoś nie mogłam wciągnąć się w historię, nie mogłam się na niej skupić. Na szczęście, z każdą stroną było coraz lepiej, a pod koniec byłam już tak zaangażowana, że nie mogłam się oderwać i nie zasnęłam, dopóki nie poznałam zakończenia!

Sama fabuła bardzo mi się podobała. Wartka akcja i jej liczne zwroty sprawiały, że podczas czytania cały czas towarzyszyło mi napięcie, a samą książkę skończyłam niezwykle szybko! Każdy z bohaterów miał coś w sobie, nie byli mi obojętni – naprawdę obchodziło mnie, co się z nimi stanie. Relacje między bogami i ludźmi były bardzo realne (jeśli można tak powiedzieć),rzeczywiste i świetnie nakreślone. Z kolei liczne nawiązania do mitologii nordyckiej i Pięknej i Bestii tylko uczyniły tę pozycję ciekawszą i oryginalną.

Oczywiście, żeby nie było tak idealnie, znajdziemy tu również pewne minusy. Osobiście nie jestem do końca przekonana, co do wątku romantycznego. Mimo że z czasem zaczęłam kibicować głównej parze i czułam tę chemię między nimi, to i tak gdzieś z tyłu głowy miałam świadomość, że zaczęło się to od porwania, a nawet lekkiej przemocy. Chociaż jest to później usprawiedliwiane, ja jakoś nie mogłam się z tym pogodzić. Czasami zdarzały się też jakieś niedociągnięcia, ale należy pamiętać, że jest to debiut autorki, a już dostajemy naprawdę dobrą historię!
Z chęcią przeczytam kolejne z tego uniwersum i jestem przekonana, że się nie zawiodę!

Sądzę, że „Spirala. W rękach bogów.” spodoba się wszystkim fanom mitologii nordyckiej, Lokiego, a także Dworów Sary J. Maas, ponieważ obie książki bardzo siebie przypominają! Szczerze zachęcam Was do zapoznania się z tym tytułem i gwarantuję, że dostaniecie coś nowego, innego niż popularne książki fantasy i YA!
Dziękuję za egzemplarz Maire Harcourt 🤍

• Sprawdzić

Dodaj cytat z książki Spirala. W rękach bogów