(Nie)Idealny

Marcela Tomas Wydawnictwo: Amare fantasy, science fiction
Amare
2024-04-10
2024-04-10

Muszę, przyznać, że ta książka zaczęła się... sarkastycznie, a kończy się... nie chce spoilerować ;)
Jest to lektura dość lekka, świetnie zbudowana pod względem technicznym, nie ma błędów logicznych. Czytało się ją lekko. Odniosłam wrażenie, że ta pozycja jest lekko... powolna, bo ogólnie trochę nic się tam nie dzieje, książka jest "przegadana". Ale! mimo to, świetnie mi się ją czytało.
Asmodeuez jak jak demona jest... zwykłym gościem. podobało mi się, to, że Autorka nie zrobiła z niego jakiegoś faceta, który pokazuje "co to nie ja", tylko jest... normalny w swojej NIEnormalności.
Wtrącenie dwóch moich ukochanych książek w fabułę to strzał w 10!
Mnie się podobało. mocne 7/10! 💪🏻

„(Nie)idealny” książka, która ogromnie mnie zaskoczyła. Było to moje pierwsze spotkanie z autorką, ale wiem, że nie będzie ono ostatnie. Bardzo dobrze czyta się tę książkę, pomimo tego, że dostajemy taką fabułę. Dzieje się i to dużo 😀🙈
Nie sposób wszystkiego opisać, po prostu musicie sięgnąć po ten tytuł.
Olga Małecka jest pisarką. Pewnego dnia odrzuca zaloty pewnego mężczyzny i tym sposobem ściąga na siebie klątwę. Bo jak się okazuje ten mężczyzna, nie był zwykłym mężczyzną, a demonem w ludzkiej postaci. Po tym spotkaniu w życiu Olgi dzieją się niebywałe rzeczy. Spotyka na swojej drodze idealnych mężczyzn ze swoich książek, którzy nie do końca są tacy jak ich opisywała. Może i wygląd zewnętrzny zgadza się, ale to by było na tyle u niektórych z nich. Olga po czasie przeczuwa co nie co, ale nie poddaje się i walczy. Jak zakończy się ta historia ?
Czy można połączyć świat fikcyjny z rzeczywistym ?
Lubie w książkach motyw książek, pisarek, bibliotek, od razu jakoś lepiej czyta mi się taką książkę. Tu mamy pisarkę i jej postacie, super pomysł na fabułę oraz kreacja bohaterów była intrygująca. Są też momenty zabawne, zwłaszcza potyczki słowne pomiędzy bohaterami, ale nie zabraknie emocji. Bo nie raz, aż nie mogłam uwierzyć w to co czytam. Naprawdę wciągająca lektura. Na pewno jest to książka oryginalna i nie przypominam sobie podobnej.

Nie sposób wszystkiego opisać, po prostu musicie sięgnąć po ten tytuł.
Olga Małecka jest pisarką. Pewnego dnia odrzuca zaloty pewnego...

Gdy Olga nie reaguje na podryw Asmodeusza, demona pożądania, ten w odwecie rzuca na nią urok - od teraz będzie na swojej drodze spotykać idealnych, kopię bohaterów jej książek, którzy jednak okażą się nie tak idealni. W dodatku na Asmodeusza poluje najpotężniejsza heksa, więc gdy ich relacja zmierza w nieoczekiwanym przez obojga kierunku, Asmodeusz
stąpa po cienkim lodzie.

Historie o aniołach i demonach to taka moja mała słabostka, więc gdy pierwszy raz usłyszałam, że w (Nie)idealnym mamy motyw śmiertelniczki i demona, wiedziałam doskonale,
że to będzie coś idealnego dla mnie.

Przede wszystkim ogromnie podoba mi się pomysł z rzuceniem uroku - Asmodeusz jest demonem pożądania, więc to ujma na jego honorze, że ktokolwiek umiał mu się oprzeć. Między Olgą z Asmodeuszem może i nie zaiskrzyło przy pierwszym spotkaniu (nie licząc rzucania uroku),ale już przy kolejnych tak - i bardzo przemawia do mnie ich relacja. Stworzona z chęci zemsty i pełna złośliwości, przeradzała się powoli w coś na kształt przyjaźni. Oboje wręcz uwielbiali przerzucać się przytykami i wierzcie mi, ale te sarkastyczne wymiany zdań i myśli bohaterów dodawały całości
naprawdę sporej dawki humoru.

Zdecydowanym plusem jest także styl autorki. Naprawdę dobrze się to czytało i miejscami ciężko mi było uwierzyć, że to debiut. Mimo narracji trzecioosobowej, nie było ciężko wczuć się w emocje towarzyszące bohaterom.

Oprócz ciekawie zbudowanych głównych bohaterów (oboje mieli charakterek) mamy tu całą gamę postaci drugo- i trzecioplanowych, którzy mają swój większy bądź mniejszy wkład w historię, m.in. heksa Aurelia, której wątek polowania na Asmodeusza dodawał lekkiego dreszczyku, a im bliżej końca, tym więcej akcji.

Myślę że wątki piekielne również są tu ciekawie wplatane. Wiemy całkiem sporo o życiu Asmodeusza tam na dole, gdzieniegdzie autorka dodaje ciekawe akcenty, np. w postaci upierzonych bubków z przeciwnego obozu albo kota Onyksa. Podoba mi się ta dbałość o małe szczegóły i malutkie ironiczne szpilki wbijane w pewne motywy i elementy.

(Nie)idealny to naprawdę dobra rozrywka. Jest zabawnie, jest angażująco, bywa też emocjonalnie. Spędziłam z tą historią świetnie czas i bardzo wam polecam ten tytuł, jeśli potrzebujecie czegoś lekkiego, ale ze slow burnem. (Nie)idealny sprawdzi się idealnie.

stąpa po cienkim lodzie....

🅿🅰🆃🆁🅾🅽🅰🆃

🪶 „(𝓝𝓲𝓮)𝓲𝓭𝓮𝓪𝓵𝓷𝔂” 𝓜𝓪𝓻𝓬𝓮𝓵𝓪 𝓣𝓸𝓶𝓪𝓼🪶

•• Podobno demony to mściwe istoty. ••

▪️𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪️

O ich mściwości przekonała się główna bohaterka książki - Olga Małecka, która odrzuciła zalety jednego z nich. Asmodeusz - demon pożądania. Gdy Olga oparła się jego zalotom, ten urażony zaplanował pewną zemstę. Asmodeusz obmyślił, że będzie stawiał na drodze kobiety mężczyzn idealnych, takich jakie pierwowzoru wykreowała w swoich powieściach. Jednak demon namąci trochę w ich cechach. Mężczyzna jeszcze nie wie, że Olga nie zamierza się tak łatwo poddać i będzie z nim walczyć.

Bardzo przypadł mi do gustu język Marceli Tomas, który był prosty i łatwy do zrozumienia, przez co czytało się tę historię niesamowicie szybko, niemal połykając kolejne rozdziały. Z każdą stroną coraz bardziej zagłębiamy się w stworzony przez autorkę świat, który owiany jest tajemnicą i pełną niesamowitych bohaterów. Dodatkowo akcja w książce pędzi jak szalona. Niespodziewane zwroty akcji są z pewnością na plus, ponieważ podczas czytania na pewno nie można się nudzić, tyle się dzieje. Walka pomiędzy demonami, a hexami napędzała cała akcje i dodała trochę dynamiki.

Nastawiłam się na lekką, niezobowiązującą historię fantasy, która zapewni mi rozrywkę i będzie mi się po prostu dobrze ją czytało w te cieplejsze dni. I uwierzcie mi jakie było moje zdziwienie, gdy "(Nie)idealny" wciągnął mnie do tego stopnia, że siedziałam do późnej nocy i czytałam, ponieważ byłam bardzo ciekawa i przejęta losami bohaterów oraz tym, jak autorka potoczy całą historie. Relacja między głównymi bohaterami jest dosyć niespodziewana i zmienia się z rozdziału na rozdział. W dodatku ich potyczki słowne nieraz powodowały, że wybuchałam niekontrolowanym śmiechem.

Jeśli szukacie czegoś z nietuzinkową atmosferą, dosyć mrocznym klimatem i przede wszystkim fenomenalnie wykreowanymi, wielowarstwowymi bohaterami to zdecydowanie zachęcam Was do sięgnięcia po „(Nie)idealnego”.!💫

🅿🅰🆃🆁🅾🅽🅰🆃

🪶 „(𝓝𝓲𝓮)𝓲𝓭𝓮𝓪𝓵𝓷𝔂” 𝓜𝓪𝓻𝓬𝓮𝓵𝓪 𝓣𝓸𝓶𝓪𝓼🪶

•• Podobno demony to mściwe istoty. ••

▪️𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪️

🔥Wowwww…istny majstersztyk!
Taką dobrą fantastykę mogę czytać codziennie!Relacja demona z człowiekiem poruszyła mnie dogłębnie powodując,że musiałam przeczytać odrazu całość.Taki magiczny duet mną zawładnął,ponieważ poczułam się jakbym przeniosła się w inny wymiar-w otchłań piekła (tego dobrego😀)

🔥Ponownie przekonałam się,że debiutancka powieść warto czytać,a te z fantastyką w tle,to #mustread na mojej liście.
Autorka wspaniale połączyła świat ludzki-Olgi ze światem demona-Asmodeusza.Wydawałoby się,że odrzucone zaloty nie przyniosą niczego dobrego.A naprawdę dały początek nadludzkiej histori w której towarzyszymy naszym bohaterom.Bardzo zaintrygował mnie świat demona-jest oszałamiający.Możemy spotkać inne demony,osoby rządzące na „szczycie” piekła bądź spotkać pierwszych ludzi-Adama i Ewę….oj co tu się dzieje!!!
Dodając walkę dobra ze złem i zemstę,która czekała przez wieki.
Powieść powoduje,że wyobraźnia szaleje.Mamy demona z piekła rodem,który dowiaduje się swojego pochodzenia i możliwości odczuwania,czego nie był świadom.

🔥Nie mogę wspomnieć o Oldze,która jest wykreowana na fajną osobę-pracuje,spełnia się zawodowo i pragnie czuć!Jest ludzka,chcąca przeżyć i wreszcie poznać tego Idealnego mężczyzna dla siebie.
Kim okaże się dla niej-idealnie nieidealny mężczyzna?O tym przekonacie się sięgając po tą książkę!
Ten debiut musicie przeczytać😈
🔥Ja ją bardzo polecam

🔥Wowwww…istny majstersztyk!

🔥Ponownie przekonałam się,że debiutancka powieść warto czytać,a te z...

Naprawdę podobała mi się ta książka, kiedyś powiedziałam, że książki, w których jest Asmodeusz zawsze są fajne i ta lektura to potwierdza.

Olga odrzuca zaloty nieznajomego, nie będąc świadoma faktu, że ten jest demonem. Tym samym kobieta zostaje przeklęta, a Asmodeusz świetnie się bawi doprowadzając swoją ofiarę do szału. Bohaterowie raczą nas genialnymi tekstami, ich słowne potyczki są rewelacyjne, ja płakałam ze śmiechu. Zarówno Olga jak i Asmodeusz są świetnie wykreowani, uparci, lekko szaleni i i dążący do swojego celu. Kiedy oboje zdają sobie sprawę z tego, że coś do siebie czują, sytuacja się komplikuje.

Bardzo wciągnęła mnie ta książka, dużo się uśmiałam. Fajne połączenie światów, sporo ciekawych wątków i rewelacyjni bohaterowie. Warto przeczytać, nawet tylko po to żeby się pośmiać.

"Obserwował ją, gdy wychodziła z pubu. Laska pożałuje, że go odtrąciła. Nikt nigdy mu nie odmawiał. Nie jemu - demonowi pożądania"

Co się stanie gdy odmówisz demonowi? Podobno demony to mściwe istoty, które nie tolerują porażki. O tym na własnej skórze przekonuje się Olga Małecka. Kobieta odrzuca zaloty jednego z nich i ściąga na siebie klątwę. Jej życie wywraca się do góry nogami. Dziewczyna spotyka mężczyzn idealnych, takich jak wykreowała w swoich książkach. Przy ich pomocy demon chce nagiąć wolę Olgi, chce doprowadzić ją do tego, by stała się jego własnością. Czy Olga ugnie się woli demona? Czy odda tak łatwo swoją duszę?

Głównym bohaterem jest gorący, przystojny i zarazem przerażający demon o imieniu Asmodeusz, który nie przyznaje się do porażki. Mimo iż przebywanie pośród ludzi ściąga na niego niebezpieczeństwo, którym jest łowczyni polująca na demony on nie poddaje się coraz bardziej pragnie kobiety, której nie może wybić sobie z głowy. A mówię wam Olga nie daje mu się tak łatwo zmanipulować. Jest twarda, pyskata i stanowcza. Czy może zakochać się w zwykłej dziewczynie? Czy ta miłość ma rację bytu?

Fabuła książki rozwija się szybko i nie pozostawia czytelnika obojętnym. Bohaterowie są dobrze wykreowani i posiadają różnorodne cechy, które sprawiają, że są interesujący oraz barwni. Wątek miłosny między demonem a kobietą jest bardzo interesujący i stanowi punkt powieści. Jest to książka pełna, magii i romansu, która trzyma czytelnika w napięciu do ostatniej strony. Warto zanurzyć się w świat demonów, łowców, ludzi aby odkryć prawdziwy sens miłości i poświęcenia, które ma swoją cenę.

#(nie)idealny to powieść, która zaciekawia, wciąga i wzbudza sporo emocji u czytelnika. Polecam ją wszystkim fanom gatunku romantasy oraz osobom poszukującym niecodziennych i intrygujących historii. Będzie demonicznie, tajemniczo i bardzo gorąco jak w piekle.

Na półkach: , , , , , ,

Od początku miałam poczucie, że gubię się w tym co, kto i jak. Nie rozumiałam kto jest kim a co chwilę pojawiały się jakieś nowe postacie.
Zamysł był ciekawy. Mściwy demon i kobieta, która go spławiła oraz poszukiwania tego "idealnego".
I o ile Asmodeusz wydawał się interesujący, o tyle Olga była irytująca i ja jej totalnie nie rozumialam.
Mogło być ciekawie ale tylko mogło. Dodatkowy punkt że dotrwałam do końca a szczególnie za siłę, moc i wytrwałość demona, który potrafił oprzeć się....😈

Mogło być ciekawie ale tylko...

Olga Małecka lubi pisać, ale ze względu na pracę ma mało czasu, by oddawać się spełnieniu swojej pasji. Pewnego dnia w barze zaczepia ją nieznajomy mężczyzna. To Asmodeusz, demon pożądania. Dziewczyna opiera się jego zalotom, ten urażony planuje zemstę. Demon będzie stawiał na jej drodze mężczyzn idealnych - mężczyzn z jej książek. Lecz w odróżnieniu od powieściowego pierwowzoru będą mieli irytujące cechy. Asmodeusz tak zatraca się w tej grze, że ignoruje niebezpieczeństwa - poluje na niego łowczyni demonów, a heksy knują.

Czy ten pomysł na fabułę nie jest genialny?!

Zacznę od tego, że mamy tu dobrze oddane charaktery postaci - różnili się poziomem energii. Ona ma niespełnione ambicje, stąpa twardo po ziemi. On jest zbyt pewny siebie, próżny i długo chowa urazę. Podobało mi się jak zmieniała się dynamika ich relacji. Za płaszczem przekomarzania się pojawiało się coś więcej. Jednocześnie nie można było być pewnym zamiarów mężczyzny, który ma niebywałe zdolności, może mieszać w umyśle i manipulować innymi. Dziewczyna może stracić wszystko: znajomych, bliskich, pracę, a nawet swoją duszę...
Bogate tło fabularne z mitycznymi stworami oraz wojna między demonami a heksami dodatkowo wciąga. Łatwo zatracić się w tej historii, w której rzeczywistość miesza się z fantastyką i pożądaniem.

Książka jest napisana plastycznie i nie brakuje w niej opisów, które bardzo lubię, zwłaszcza jak są dozowane w odpowiednich dawkach i wzbogacają tekst!

Nie mogłam oderwać się od czytania!

Polecam 🔥

Współpraca reklamowa @wydawnictwo_amare

“(Nie)Idealny”, czyli debiut literacki Marceli Tomas to książka, która jest szczególnie bliska mojemu sercu. Nie tylko ze względu na to, że jest to mój patronat, ale przede wszystkim dlatego, że miałam okazje poznać i zakochać się w tej historii jeszcze zanim została wysłana, jako propozycja wydawnicza. I chociaż sam tekst od tego czasu ewoluował, mój stosunek do losów tej niecodziennej i niezwykłej pary pozostał niezmienny. Teraz kiedy trzymam oficjalną wersję książki Marceli w swoich dłoniach, mogę powiedzieć Wam dwie rzeczy. Po pierwsze, jestem niezmiernie szczęśliwa, że nareszcie mogę podzielić się z Wami moją opinią na jej temat, a po drugie trochę Wam zazdroszczę, że będziecie mogli przeczytać ją po raz pierwszy.

Mówią, że podobno demony to mściwe istoty. Jedną z osób, które doskonale zdają sobie z tego sprawę, jest pisarka i projektantką ogrodów — Olga Małecka. Po tym, jak kobieta odrzuciła zaloty jednego z nich, została przeklęta, a w jej życiu zaczęli pojawiać się mężczyźni, którzy łudząco przypominają tych, których wykreowała w swoich książkach. Czy dla świętego spokoju dziewczyna zaprzeda mu swoją duszę?

Jedno jest pewne. Asmodeusz nie należy do demonów, które rezygnują z tego, czego pragną. Nawet kiedy czują na swoim karku oddech polujących na nich hex. Czy Olga ostatecznie ulegnie urokowi Asmodeusza? Czy hexom uda się odesłać księcia piekieł tam skąd przybył? Czy jest na świecie coś, za co Olga gotowa byłaby oddać swoją duszę? Co stanie się, kiedy Pierwsza Ewa odnajdzie swojego największego wroga? Po odpowiedzi na te pytania odsyłam Was do lektury.

Muszę przyznać, że za każdym razem, gdy powracam do lektury “(Nie)Idealnego” bawię się wyśmienicie.

Olga i Asmodeusz to bez wątpienia dwoje charakternych bohaterów, z którymi nie ma się prawa nudzić. Ich wzajemne interakcje są w większości tak zabawne, że ktoś, kto obserwowałaby ich z boku, najpewniej przysiadłby na ławce i zajadając popcorn, przyjmowałby zakłady na temat tego, czy za chwilę rzuca się na siebie w porywie namiętności, czy może jednak się pozabijają.

“(Nie)Idealny” nie jest jednak tylko zwykłym romansem pomiędzy postacią fantastyczną a śmiertelnikiem.

Dzięki umiejscowieniu akcji na Śląsku czytelnik może nie tylko wraz z głównymi bohaterami odbyć podróż po miejscach, które są bliskie sercu autorki, ale również poznać regionalną mitologię, o której sama wcześniej nie miałam zielonego pojęcia.

Myślę, że na uwagę zasługuje również wątek walki pomiędzy demonami i hexami, który nie tylko napędzał całą akcję powieści, ale również niejednokrotnie miał znaczący wpływ na relacje głównych bohaterów. Dlatego uważam, że wielbiciele tego typu motywów będą ukontentowani i z pewnością znajdą w publikacji autorki, coś dla siebie.

“(Nie)Idealny” to książka, którą w mojej ocenie warto przeczytać. Mam nadzieję, że zdecydujecie się sięgnąć po debiut literacki Marceli Tomas i pokochacie go tak samo, jak ja! A jeżeli moja opinia przyczyniła się do tego, żebyście dołączyli tę książkę do swojej listy, koniecznie dajcie mi o tym znać, używając #kantorek90poleca lub oznaczając mnie w swoim poście!

Współpraca reklamowa @wydawnictwo_amare

• Romans