Zefiryna i księga uroków

Okładka książki Zefiryna i księga uroków Sasza Hady
Okładka książki Zefiryna i księga uroków
Sasza Hady Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie fantasy, science fiction
Wydawnictwo Literackie
2021-06-16
2021-06-16

IG: ksiazki_wloczykija
Wreszcie pora na coś lekkiego. O tak, lubię zdecydowanie od czasu do czasu sięgnąć po coś co jest w zupełności inne i bardzo lekkie. To powoduje, że nasz umysł bardzo się odświeża i nabiera nowej energii by powrócić do naszych historii, które mamy mną naszych listach czytelniczych.

Zefiryna. Siedem królestw to siedem księżniczek. Tylko ta jedna z nich wszystkich wymyka się ostro spod kontroli jak i nie wpisuje się w piękny i dostojny ideał królewskiej księżniczki. Dworska etykieta? A po co i dlaczego z pewnością nie dla niej. Skakanie i łażenie po drzewach? To dla niech chleb powszedni. Smarkanie w palce? A Czemu by nie? Kiedyś jej nieposkromione wybryki mogły być uznawane za dopuszczalne, jednak nie w momencie kiedy ma już siedemnaście lat. Pewnego razu dostaje zaproszenie do królestwa księżniczki z Sarbancji, Linnei. Nie jest świadoma jak to zaproszenie wpłynie na całe jej życie i sposób bycia. Jak wiele zagadek czeka na nią do rozwiązania.

Gwarantuje Wam przy tej powieści znakomitą zabawę. A już na pewno mnóstwo śmiechu i uśmiechu. Polubiłam Zefirynę od samego początku. A jej sposób bycia od samego początku mi odpowiadał. Dzięki czemu czytanie było cudowną rozrywką. Cała książka posiada w sobie „to coś” czego wielu z nas poszukuje lecz nie potrafi opisać tego słowami, co przyciągnie nawet dużo starszych czytelników. Jeśli ktoś zdecydowanie jest maniakiem fantastyki w książkach to ta powieść i bohaterowie w niej bardzo przypadną do gustu ich wyrazistość cech widać od pierwszych stron. Styl pisania autorki jest bardzo lekki i przestępny, co sprawia, że przez książkę i całą akcję się doskonale płynie.

Historia przepiękna, znakomita, i godna uwagi przez każdego czytelnika.

IG: ksiazki_wloczykija

Zefiryna. Siedem królestw to siedem księżniczek. Tylko ta jedna z...

Nieco zwariowana i zdecydowanie nietypowa księżniczka Zefiryna
potajemnie prowadzi śledztwo w sąsiednim księstwie,
dokąd przybyła na zaproszenie przyjaciółki - księżniczki Linnei.
Linnea też nie wie o tym śledztwie, ale znając charakter i ciekawość Zefiryny,
na pewno może się czegoś domyślać. Tylko, czy ma na to siły i czas?
Ostatnio jest taka zajęta i wyczerpana sprawami wagi państwowej:
swoimi czarami kontroluje tamy w Siedmiu Księstwach.
Dodatkowo niedawno została osierocona zarówno przez ojca,
jak i przez potężną czarodziejkę-opiekunkę, więc wieloma sprawami musi zajmować się sama.
Jej młoda macocha jest taka delikatna, a urocza przybrana siostra taka maleńka,
że Linnea nie czuje się pewnie, więc zaprasza do siebie Zefirynę.

Co było dalej? Co odkryła Zefiryna?
Kto jest pod wpływem uroku: ona sama, Linnea, czy macocha Linnei?
Co ma z tym wspólnego borta - drugie magiczne dziecko w księstwie?
Jaką rolę odegra brat bliźniak Zefiryny? A jaką podróże przez sny?

To pytania pojawiające się podczas czytania książki Saszy Hady
"Zefiryna i księga uroków".

Prolog mnie rozbawił i przyciągnął uwagę.
Pierwsza połowa tomu jest nieco przydługa, ale potem akcja się rozkręca.
Książka jest zabawna, bohaterowie ciekawi, zakończenie nieoczywiste.

Nieco zwariowana i zdecydowanie nietypowa księżniczka Zefiryna
potajemnie prowadzi śledztwo w sąsiednim księstwie,
dokąd przybyła na zaproszenie przyjaciółki - księżniczki Linnei.
Linnea też nie wie o tym śledztwie, ale znając charakter i ciekawość Zefiryny,
na pewno może się czegoś domyślać. Tylko, czy ma na to siły i czas?
Ostatnio jest taka zajęta i wyczerpana sprawami...

Dawno się tak nie ubawiłam podczas czytania książki!
Fabuła wciąga już od pierwszych stron, a z każdym kolejnym rozdziałem akcja nabiera tempa. Bohaterowie są naprawdę ciekawi, zwłaszcza nasza główna bohaterka. Humor jest tutaj naprawdę dobry. Wielokrotnie zaśmiewałam się do łez. Muszę również przyznać, że zakończenie naprawdę mnie zaskoczyło.
Książka spodoba się młodszym jak o starszym czytelnikom. Jeśli lubicie klimaty baśni z dużym dodatkiem humoru i tajemnicy to gorąco polecam!

Dawno się tak nie ubawiłam podczas czytania książki!
Książka spodoba się młodszym...

Po opisie książki i okładce, która zresztą jest całkiem ładna, spodziewałam się raczej czegoś innego. Ale książka jest ciekawa i na pewno warto po nią sięgnąć. Na końcu (uwaga: spoiler) mamy kilka zwrotów akcji, dlatego warto się domyślać, co może się stać.

Zefiryna mocno mnie zaskoczyła- akcja jest bardzo wciągająca (człowiek zapomina, że czyta). Wątek miłosny bardzo trafiony- urozmaica książkę. Podobała mi się też walkz miłości z obowiązkami. Bez wyolbrzymiania: przerosła moje oczekiwania. Jeśli lubicie magiczne opowieści o pięknych światach, w których nie brakuje knowania i zdrady, to kupujcie bez zastanowienia!

{🌟} Książka bardzo mi się spodobała. Jest w niej dużo zwrotów akcji (i jeden ogromny, który odwrócił całą historię o 180 stopni) dodatkowo bohaterowie byli naprawdę dobrze wykreowani. Jednak trzymając się bohaterów muszę zachaczyć o Zefirynę, której bardzo szybko zmieniał się nastrój i charakter (nie wiem, czy to celowy zabieg). Świat wykreowany nie był jednolity, a akcja działa się w wielu miejscach, co tylko dodawało tej książce barw.

{🌟} Trzeba też wspomnieć o samej fabule, która bardzo wciągała czytelnika od samego początku! Myślę, że jest to naprawdę świetna książka! Nie dość, że daje nam możliwość przeniesienia się do innego świata to dodatkowo zawiera w sobie zabawne momenty, które tylko zachęcają do dalszego czytania! Jestem naprawdę szczęśliwa, że mogłam poznać tą historię!{🌟} Pierwsze wrażenie jakie miałam jak sięgnęłam po ta pozycję? Sztampowa książka opowiadająca o typowej buntowniczej księżniczce. Ale nie dajcie się zwieść pozorom! Już kilka stron później widzimy, że będzie to coś zupełnie innego. Historia, która przeniesie nas do niezwykłego świata marzeń!

{🌟} Książka bardzo mi się spodobała. Jest w niej dużo zwrotów akcji (i jeden...

Ogolnie książka przyjemna i dobrze się czyta. Za to nie podoba mi się takie zakończenie wątku miłosnego bez zakończenia i pominięcie wątku miłosnego w zakończeniu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

bardzo polecam

bardzo polecam

Jak już się przebrnie nudny początek (a właściwie 2/3) książki to jest całkiem ciekawie. Przyznaję, że zaskoczyło mnie zakończenie, nie spodziewałam się takiego obrotu spraw.

Ależ mi się to przyjemnie czytało! Piękna historia, od której ciężko się oderwać, mimo tego, że zamiast gnać, to raczej snuje się tak baśniowo i niespiesznie i powoli wciąga czytelnika do swojego świata. Z tym snuciem to też nie do końca prawda- figura retoryczna, chodziło mi o lekkość opowieści, bo akcji jest tu sporo i z pewnością zadowoli nawet najbardziej wybrednych młodocianych (i nie tylko) czytelników. Ale dla mnie osobiście sporo w niej tej baśniowości, której doświadczałem za dziecka. Może i przez sentyment tak bardzo trafiła do mnie i ta książka.

Dodaj cytat z książki Zefiryna i księga uroków