Luna

Czwarta Strona
2021-02-24
2021-02-24
literautra polska

Wybrała bezpieczeństwo... nie wiem, czy lepiej.. ale żal mi Daniela..

Wybrała bezpieczeństwo... nie wiem, czy lepiej.. ale żal mi Daniela..

Autorkę bardzo lubię, ale bohaterów tej książki już NIE ! Tak mój "dnf" w tym roku na 3/4 książki. Próbowałam czytać, próbowałam słuchać. Nic nie było w stanie mnie przemóc, żeby czytać dalej ... Nawet Paryż w tle nie był wstanie tego zmienić. Bohaterowie tak mnie irytowali, że książkę co chwilę odkładałam.

Bardzo miło spędzony czas z tą książką. Książka dopasowana do obecnych czasów. Trochę melancholijna, trochę sentymentalna i trochę smutna. Polubiłam bohaterów i ciekawa byłam ich losów. Polecam.

Luna, to kobieta po przejściach, pracująca, jako pilotka śmigłowca ratunkowego. Praca to jej życie, jej żywioł, jednak jak każdy z nas potrzebuje urlopu. Na miejsce odpoczynku wybiera swój wymarzony Paryż, gdzie przez przypadek poznaje Daniela. Mężczyzna jest żołnierzem, służącym w Legii Cudzoziemskiej i zakochuje się w Lunie od pierwszego wejrzenia.

Pierwszy raz sięgnęłam po książkę napisaną przez panią Gabrielę Gargaś, w nadziei na bardzo uczuciową, nostalgiczną i romantyczną opowieść. Mimo wielu bardzo przychylnych opinii na temat "Luny" niestety się zawiodłam.
Początek książki jest świetny, pomysł na bohaterów wydaje się bardzo udany, do tego wykonują ciekawe i raczej niespotykane w książkach zawody.

Niestety po początkowym zauroczeniu okazało się, że ta książka zupełnie do mnie nie trafiła. Wielość wątków w tym przypadku mnie przytłoczyła. A główna bohaterka niesamowicie irytowała swoim niezdecydowaniem i egoizmem. Brakowało mi również chemii pomiędzy Luną a Danielem, później do tego wszystkiego dorzucono Covid i mam wrażenie, że świetny koncept się rozjechał. Do tego taki moralizatorski ton w wypowiedziach bohaterów sprawiał, że te dialogi wydawały mi się nierealne...

Niestety, ja się w tej książce nie zakochałam...

Pierwszy raz sięgnęłam...

To, że grasz dziś pierwsze skrzypce nie oznacza, że potrafisz stworzyć z nich symfonię"

Tak mawia mój dziadek, więc to nie cytat z książki, a gdy dziadek coś mówi to z reguły ma rację.

Od razu zaznaczam, że nie będzie to typowa recenzja, bo taka pojawi się w portalu @nakanapie.pl tym razem.

Emiliia, bohaterka książki "Luna" autorstwa @utkana.marzeniami tych pierwszych skrzypiec w swoim życiu nie grała. Mimo niecodziennego kobiecego zawodu i wielu ambicji jej życiem rozporządzali się mężczyźni. Najpierw ojciec jej dziecka od którego uwolniła się głównie przy pomocy bliskich, potem legionista dający jej wielkie słowa i ochłapy czasu oraz Igor o którego oczach nie mogła zapomnieć od początku książki. Chociaż do Igora nie mogę się przyczepić. Ostatecznie gość był spoko i żal tylko, że trafił na taką kobietę. Dlaczego żal? Bo Luna na końcu książki udowadnia nam, że z miłością i pożegnaniami sobie nie radzi, a sam ratownik jest trochę zapychaczem w jej zranionym sercu.

I o ile sama książka była rewelacyjna to zdecydowanie nie potrafię odnieść się pozytywnie właśnie do tej tytułowej dziewczyny, która leciała za tymi mężczyznami jak ćma do ognia. Nie chciałabym być Luną. Dziewczyną, która szukając szczęścia uzależnia je od męskich ramion.

Przeczytałam w życiu wiele powieści obyczajowych i trochę mniej romansów. Gabriela Gargaś to autorka, która bezsprzecznie zajmuje dużą część mojej półki z wydawnictwa @czwartastrona a nie jest to jakaś tam półeczka tylko dwa poziomy w dużym regale. Uwielbiam jej poczucie humoru, lekkość pióra i zwariowaną głowę. Uwielbiam to, że pięknie pisze o uczuciach i chwyta mnie za serce, bo mam poczucie, że ta autorka rozumie w życie jak niewiele innych.
"Luna" to książka, którą sklasyfikowałabym bliżej tej drugiej kategorii i trochę nad tym ubolewam, bo negatywny odbiór głównej bohaterki przesłania mi obecnie całokształt historii. Sama książka to bardzo życiowa pozycja, bo takie rzeczy dzieją się na świecie. Takie miłości spotykają codziennie wiele dziewczyn. Tylko ja jakoś z tą Luną zwyczajnie nie mogę się polubić.

Jest to powieść uczuciowa, nostalgiczna, a równocześnie bardzo życiowa i przyziemna. Lekki styl autorki, swoboda z jaką przedstawia nawet trudne tematy, sprawia, że przez książkę się płynie. Wciągająca i dobrze napisana, z niebanalną historią. Ja polecam.

Wciągająca historia młodej, samotnej mamy, która myśli że nic fajnego już jej w życiu nie spotka. Za namową przyjaciółki udaje się na urlop do Paryża. Ta podróż wszystko zmienia, Luna otwiera się na miłość i szczęście. Świetnie się czytało jak zwykle zresztą książki Pani G. Gargaś. Polecam

"Luna" - książka, która wzbudziła we mnie ogrom emocji!
Jest to historia o niespodziewanej miłości, związku na odległość, tęsknocie i wyborach. Porusza również smutny i trudny temat nieuleczalnej choroby i zbliżającej się śmierci.

Główną bohaterką książki jest Emilia - Luna, która z zawodu jest pilotem. W trakcie urlopu w Paryżu poznaje Daniela, który należy do Legii Cudzoziemskiej i jest żołnierzem. Oboje nie są w stanie zrezygnować ze swojego dotychczasowego życia i pracy.

Połączyła ich namiętność, która zamieniła się w miłość i tęsknotę.

Czy ich uczucie przetrwa pomimo dzielących ich kilometrów?

Książka na długo zostanie w mojej pamięci, bo jest naprawdę wyjątkowa. Nie jest absolutnie cukierkową powieścią miłosną, w której wszystko jest kolorowe i usłane różami. Jest w niej pełno bólu, tęsknoty i ludzkich rozterek.

Trochę byłam zaskoczona, w jakim kierunku poszła ta historia, bo trochę inaczej ją sobie wyobrażałam, ale i tak końcowo wyszła bardzo dobrze. Zostałam oczarowana historią Luny i Daniela i do samego końca snułam różne scenariusze, jaki będzie finał. Historia tych dwojga jest przepełniona żarem i namiętnością.

"Luna" pokazuje, jak miłość odmienia człowieka.

Autorka wykonała kawał dobrej roboty. Podoba mi się jej styl pisania, który zmusza do refleksji. Jest to już moje kolejne spotkanie z twórczością Gabrieli Gargaś i jak zwykle jestem usatysfakcjonowana. Zdecydowanie potrafi pisać o uczuciach, emocjach i różnych obliczach miłości.

Polecam i jestem pewna, że jeśli po nią sięgnięcie to zostanie z Wami na długo, bo jest jedyna w swoim rodzaju!

"Luna" - książka, która wzbudziła we mnie ogrom emocji!

Akcja książki rozgrywa się współcześnie i bohaterowie zmagają się z problemami bliskimi naszej codzienności. Myślę jednak, że jej realia szybko się przeterminują. Jak dla mnie jest w niej za dużo z taniego romansu i infantylności, żeby dołożyć kolejną gwiazdkę.

Niby nic a jednak 😉 powieść pełna normalności, ludzkich rozterek, watpliwosci tragedii no i pokrętnych losów miłości ale również o potędze przyjażni i potrzebie bliskości miedzyludzkiej.
Pilotka, żołnierz legii, trener boksu i ratownik w jednym zawody niezwykle odważne a ludzie je wykonujący odważni ale tozterki i serduszka takie jak wszyscy - piekne wrażliwe i potrzebujace milosci
Wow!