Ta sama rzeka

2021-01-13
literatura polska

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Było ok, ale trochę zabrakło mi tu emocji. Do przeczytania na jeden raz może być.

Na pewno nie jest to lekka książka, chociaż książka ostatecznie potrafi dodać nadziei i pokazać, że choć życie bywa trudne, to można znaleźć wyjście z trudnej sytuacji.
Małgosię poznajemy jako młodą matkę i żonę. Jej świat wydaje się być idealny. Ma zdrowego syna, zaradnego męża, dobrą pracę, którą lubi. Ale za drzwiami ich domu panuje psychiczny terror. Piotr jest tyranem, nie znosi sprzeciwu. Dla obcych, to wzór cnót, dla Gosi, to niemal obcy człowiek. Z dnia na dzień ich życie zmienia się na gorsze. A Gosia, kierowana dobrem syna, postanawia trwać w małżeństwie, aż do pełnoletności syna...
Smutna to książka, chociaż często byłam zła na Małgosię, to czułam do niej sympatię. Z każdą kolejną stroną rozumiałam coraz bardziej jej postępowanie i tkwienie w toksycznym układzie.
Czy Małgorzata znajdzie swoje szczęście? Przeczytajcie!

Z pewną obawą sięgałam po tą książkę, ale ... było warto.
Choćby i po to, aby mieć świadomość, że czasem od przemocy fizycznej o wiele gorsza jest przemoc psychiczna.. Dobra lektura.

Z pewną obawą sięgałam po tą książkę, ale ... było warto.

Przepadam za książkami, które dotyczą zwykłych ludzi i problemów, które są w naszym społeczeństwie zamiatane pod dywan. W powieści został poruszony ważny wątek, który dotyczy wielu rodzin, które na pozór są idealne, a w czterech ścianach rozgrywa się dramat, ale również idiotycznego myślenia kobiet "dla dobra dzieci". Życie nie rozpieszczało Małgorzaty od chwili narodzin, która pragnęła tylko miłości, ale tu też jej się nie powiodło. Bo tkwiącą w przekonaniu o poświęceniu się dla dziecka odrzuca możliwość spokojnego życia.

Książka napisana jakby wzięta była z życia jednego z malzenstwa polskich i nie tylko.Malgorzata licY dni do rozwodu z mężem.maz tyran meczy Małgosię w ich czterech ścianach,nie ma do niej szacunku,poniża ją.
Za to Małgosia pełna werwy mimo kłótni poniżeń bo bardzo dluuggim czasie ulżyła sobie życie z Darkiem.milosc jeszcze od dziecięcych lat przetrwała do ich wieku.oboje z doświadczeniami i każdy z dzieckiem.
Polecam.

Życie Małgorzaty nie oszczędzało. Wychowana w domu dziecka, pozbawiona pewności siebie spędziła życie na marzeniach o lepszej przyszłości. Gdy bierze ślub z przystojnym Piotrem, dziewczyna ma nadzieję na stabilizację i szczęście. Nic jednak mylnego. Pod przykrywką czułych gestów i troski Piotr coraz częściej znęca się psychicznie nad kobietą. Piotr zaślepiony miłością do Gosi stara się zrobić wszystko, aby w pełni uzależnić ją od siebie.
Cała książka przeprowadza nas przez życie Gosi na przestrzeni 15 lat. Poznajemy ją jako 34-letnią matkę 10-letniego Szymona, już od pierwszych stron widzimy napiętą relację w związku Małgorzaty i Piotra. Z czasem obserwujemy eskalację zazdrości i zaborczości męża, który z czasem posuwa się do coraz radykalniejszej przemocy. W trakcie czytania zapoznajemy się nie tylko z intencjami kobiety, ale również innych bohaterów książki.
Jednak nie jest to jedynie historia w książce. Autorka zapoznaje nas również z niespełnioną miłością między Małgorzatą, a Darkiem, który również nie miał lekkiego życia. Mężczyzna bowiem bardzo wcześnie żeni się z kobietą z którą zalicza wpadkę i której nie kocha tak jak powinien, a jakby tego było mało boryka się z chorobą ukochanej, której obiecał pomagać do ostatnich dni.
Jest to bardzo przejmująca książka, która nie tylko pokazuje jaka groźna może być nie tylko przemoc fizyczna, ale i psychiczna. Jest to również książka o nadziei, że nigdy nie jest za późno na szczęście.

książka nie jest banalna chociaż na początku ją tak oceniłam ale jak mówi życiowe przysłowie : "nie oceniaj książki po okładce" wkradło się też i w moje spotkanie z tą książką.
Można w niej znaleźć wiele kłopotów życiowych i oczywiście też dobre chwile ale jest też szczęście i miłość i drogi życiowe które się rozmijają by po latach na nowo się odnaleźć.

Na półkach: , , , ,

Książka, która odzwierciedla życiowe sytuacje małżonków, z których jeden toksycznie oddziałowuje na drugiego.
Ile można znieść i jak długo można wytrzymać w takim związku? Czy warto to zrobić dla dziecka? Nasuwa się bardzo wiele pytań.
Co zrobiła Małgorzata?
Książkę bardzo szybko się czyta... wiele się w niej dzieje.
Bardzo lubię książki Edyty Świętek.

Co zrobiła Małgorzata?
Książkę bardzo szybko się czyta... wiele się w niej dzieje.
Bardzo lubię książki Edyty Świętek.

Gdy nie mam ochoty, albo nastroju, albo głowy na coś ambitniejszego to czytam Świętek. Po prostu obyczaj. Przeczytać, oderwać się od swoich problemów, zapomnieć.

Lekka i przyjemna, szybko się czyta. Idealna na urlop.

Lekka i przyjemna, szybko się czyta. Idealna na urlop.

Edyta Świętek Ta sama rzeka Zobacz więcej
Edyta Świętek Ta sama rzeka Zobacz więcej