Powrót nad jezioro

2021-05-05
2021-05-05
9788381954761
literatura polska

Mam bardzo mieszane uczucia jeśli chodzi o tę książkę.
Generalnie historia jest fajna: perypetie Cynti, ktora na pewnym zakręcie życia postanawia wrócić w rodzinne strony, do domku nad jeziorem gdzie postanawia odwiedzieć matkę i także spotyka swoje zauroczenie z nastoletnich lat.. a jak wiadomo - stara miłość nie rdzewieje 😉
Bardzo przyjemnie czyta się o tym jak Cyntia i Zach dzielą się wspólnymi wspomnieniami a dawny żar na nowo rozpala swój płomień.
Niemniej wątek z całą "tajemnicą " ,którą owiana jest (doslownie) cała książka, po czasie staje się lekko męczący.
Brniemy, strona po stronie, chcąc dowiedzieć się O CO do diaska CHODZI?
Mnie końcówka lekko rozczarowała, bo to co autorka wyniosła do problemu przynajmniej dorównującego kryzysowi na niemożebna skalę okazuje się błahostką, przed ktora tak infantylnie broniono dorosłą kobietę.
Gdyby nie wątek romantyczny ta historia całkowicie straciłaby polot.
Czytało się szybko, dość lekko no i w sumie zakończenie na plus 😊

Mam bardzo mieszane uczucia jeśli chodzi o tę książkę.
Bardzo przyjemnie czyta się o tym jak Cyntia i...

Zaskakuje, cieszy i wciąga. Polecam

Zaskakuje, cieszy i wciąga. Polecam

nudna. za długa

nudna. za długa

Ciekawie napisana historia choć nie przyciąga. Wiele niewiadomych w życiu młodej kobiety ostatecznie zwraca uwagę na problem choroby i nietolerancji społecznej. Warto przemyśleć na swój sposób i odpowiedzieć sobie na pytanie czy jesteśmy tolerancyjni i wyrozumiali stawiając na szale naszą wygodę wobec odpowiedzialności.

Piękna powieść lecz czasami irytująca.
W nieskończoność tajemnice, bohaterkę traktowano jak małe dziecko które trzeba chronić od zła. To mnie najbardziej irytowało a tak po za tym polecam.

Piękna powieść lecz czasami irytująca.

Wciągająca historia, która zostaje w pamięci... Polecam! 🤗❤️

Wciągająca historia, która zostaje w pamięci... Polecam! 🤗❤️

Ciepła opowieść o miłości, sile przyjaźni i akceptacji bolesnej prawdy.Od początku wiadomo o istnieniu głęboko skrywanej ,rodzinnej tajemnicy. Jednak autorka umiejętnie podsyca w czytelniku ciekawość, ujawniając mroczne sekrety dopiero na ostatnich stronach książki. Chwilami dużo wzruszeń i pozytywnych emocji. Polecam.

Znowu skuszony okładką i sielskością miejsca akcji, wziąłem płytkę w ciemno. Tym razem nie było tak źle, ale i bez rewelacji.
Okazało się, że nie cudowna przyroda, jest tu pierwszoplanowa, lecz tajemnice skrywane przez rodzinę i starych przyjaciół, głównej postaci - Cyntii.
Zakończenie trochę rozwlekłe, za to bez niedomówień.

Dużo ciepłych, lukrowanych tekstów, pewnie kobietom ta historia bardziej przypadnie do gustu....

Cyntia znalazła pracę w mieście. Kiedyś mieszkała w małej miejscowości nad jeziorem i gdy tylko dostaje zaproszenie od przyjaciele jedzie tam na krótki urlop. Jej matka mieszka sama, obok już tylko dwóch braci, którzy byli jej kiedyś bardzo bliscy. Są jakieś tajemnice, których nikt nie chce jej wyjawić, jakieś ślady przeszłości, które należy zbadać. Niby tyle, a jednak prawda jest całkiem inna, niebanalna, trudna. Jaką decyzję podejmie Cyntia. Rezygnację ze starej miłości na rzecz nowej, powrót do dużego miasta czy pozostanie nad jeziorem?

Okładka książki jest piękna. Niestety historia słaba nie urzekła mnie

Okładka książki jest piękna. Niestety historia słaba nie urzekła mnie