Cyberpunk. Odrodzenie

Nominacja w plebiscycie 2020

Wyróżniona opinia i

Cyberpunk. Odrodzenie

przeczytanych książek 1793 napisanych opinii 955

Bardzo dobrze się czytało. Wartka akcja, ciekawa intryga, klimat cyberpunka jak najbardziej został tutaj oddany. Postacie nie są płaskie, zapadają w pamięć. Jedynie końcówka była dla mnie zbyt... gładka (żeby nie zaspojlerować). Jak dla mnie byłaby z tego też fajna seria.

Choć nie ocenia się książki po okładce, to wyjątkowo chciałabym pochwalić właśnie okładkę, bo jest super. W pełni oddaje klimat, a wystarczyły tylko 2 kolory, futurystyczny font i kilka prostych elementów, aby dostać piękną, oszczędną kompozycję. Miła odmiana od wielu brzydactw, na jakie trafiamy w księgarniach.

Trzyma poziom

Trzyma poziom

Schematyczny akcyjniak z kiepskim zakończeniem. Cyberpunka w cyberpunku - jak na lekarstwo.
Mały plusik za (w mojej opinii) momentami zabawne "wewnętrzne dyskusje" głównej bohaterki.

Przyjemne czytadło, szczególnie po zagraniu w CP 2077. Autor potrafił oddać klimat przyszłości, i swiata rządzonego przez korporacje. Postacie potrafią dać się polubić, szczególnie ledwo żywy "policjant". Historia wciąga na tyle, że szybko książka się kończy. Po Achai i Baklym byłem ciekaw jak autor sobie radzi w innych światach, i tu się nie zawiodłem. Aczkolwiek trochę brakuje do tych dwóch serii.

Fajne to nawet, jakoś wielkich oczekiwań nie miałem i w sumie pozytywnie mnie zaskoczyła. Trochę mroczniejsze niż standardowe cyberpunki, ale tak czy inaczej przyjemne. Wartka akcja, ciekawe intryga, moim zdaniem warto.

Przed napisaniem swojej opinii, musiałem najpierw przeczytać inne, bo nie byłem pewien jak jednoczesne zaskoczenie i rozczarowanie tą pozycją ująć w słowa...
Cóż, ładna okładka zachęciła do kupna i to jedyny element tej książki, który nam pokazuje klimat cyberpunku, bo autorowi nie udało się go skutecznie zbudować.
Powieść czytało się lekko i szybko. Nie była natomiast rewolucjonizująca czy nawet świerza. Przewidywalna. Takie dobre czytadło na wolny wieczór.
Autor trochę nie mógł się zdecydować na podejście do kobiet i trochę zaszalał z tą schizofrenią. Końcówka nieco rozczarowała, nie jestem pewien dlaczego, chyba po prostu spodziewałem się czegoś więcej skoro już sama w sobie była dosyć przyjemnym doświadczeniem.
Nie był to czas zmarnowany, ale też jej zawartość nie zostanie w mojej pamięci.

Powieść czytało się lekko i szybko. Nie była natomiast...

Audiobook. Pan Kamil Kula czyta wizję przyszłości, gdy po części stajemy się cyborgami, wtłaczają nam modyfikacje genetyczne albo umieramy, bo jesteśmy zwykli. Rozumiem tę treść bardziej jako kryminał z twistem ze scenografią Sci-Fi. Da się lubić. A miejscami bardzo zabawny.

Książkę zaczęłam czytać ze względu na świat "Cyberpunka" i nie zwróciłam uwagi na autora. W efekcie, okazjonalny mizoginizm wziął mnie z zaskoczenia. Raził szczególnie dlatego, że książka ma też świetne momenty. Radzę więc czytać z ostrożnością.

Trochę nie doceniona pozycja. Fabularnie nie jest to nic rewolucyjnego, fakt... Jednak cyberpunkowy klimat jest. Gdyby Pan Andrzej zamierzał myśleć o kontynuacji... Hm... Czemu nie. Brakuje mi czegoś takiego, zwłaszcza w polskiej branży czytelnicznej.

Fajna

Fajna