Nasze imię Legion, nasze imię Bob

Dennis E. Taylor Wydawnictwo: Mag Cykl: Bobiverse (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
We Are Legion (We Are Bob)
Data 1. wydania:
2016-09-20
Wojciech M. Próchniewicz
Mag
We Are Legion (We Are Bob)
Bobiverse (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Wojciech M. Próchniewicz

Lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika Hard sf, pomysł na sondę von Neumana , z osobowością człowieka z naszych czasów i na dodatek samoreplikującą się jest świetny.. prawie nie ma się do czego doczepić , co w literaturze sf, jest rzadkością

Do sięgnięcia po tą książkę zachęcił mnie opis. A potem było jeszcze lepiej i naprawdę jestem pod wrażeniem pomysłów autora. Główny bohater był napisany trochę na modłę głównych bohaterów - taki gość którego nie możesz nie lubić i samo nasuwa się utożsamianie się z nim. W trakcie lektury jednak ulega to zmianie i choćby dla tej zmiany warto przeczytać. Jestem ciekawa...

Pierwszy tom ciekawej serii. Główny bohater Bob umiera. Potem z powodu pewnych zawirowań zostaje wstaniony do sondy von Neumanna, która się powiela. Tak więc wszechświat powoli zapełnia się kopiami Boba. W tle polityka, religia, szukanie kosmitów etc. Więcej w naszej dyskusji w podkaście:

Wreszcie jakieś oryginalne sf, które jednocześnie nie szuka odpowiedzi na jakieś poważne pytania o sens życia itp. ;) Wizja w której przyszłość rasy ludzkiej zależy od informatyka Boba, którego zauploadowano do sondy kosmicznej jest naprawdę świetny. Do tego niezły humor, masa odniesień do pop kultury i mamy hiciora.
Czyta się to błyskiem i od razu chce więcej ;)

Bardzo fajna space opera. Jest tu wszystko co potrzebne: kosmiczna wojna, obcy, kolonizacja, eksploracja kosmosu. Autor nawiązuje do popularnych serialów SF , a sama książka napisana jest z duża dawka humoru. Polecam

1967

Intrygujący pomysł przeniesienia życia do pamięci komputera podany lekko i z humorem. Może i autor nie wykorzystał głębi tego konceptu, może i książka przeznaczona jest raczej dla młodszego odbiorcy, ale lektura była odprężająca. A na to liczyłam.

Bardzo mocny kandydat do mojego prywatnego rankingu na książkę roku 2020. Bardzo zgrabnie, z humorem (i dużą dozą nerdozy) napisana space opera. Fajny pomysł na to skąd wytrzasnąć SI do sterowania sondą von Neumana i jakie mogę być tego konsekwencje. Nauka trzyma się kupy, akcja wartka, bez dłużyzn, główny bohater (zbiorowy) bardzo sympatyczny. To jedna z tych książek, po...

Sporo ciekawych pomysłów, ale zdecydowanie niewykorzystany potencjał. Trochę szkoda.

Wybrałam się w kosmos razem z Bobem. Cóż to była za wyprawa! Bob miał wspaniałe życie przed sobą, sprzedał swoją firmę i mógł żyć w dostatku do końca swoich dni. Każdy, kto robi plany wie, że często los może wszystko zniweczyć. Tak się stało w przypadku Boba. Bob ma wypadek. Gdy wraca mu świadomość okazuje że jest częścią międzyplanetarnej sondy kosmicznej i wyposażony w...

Przeczytałem książkę w jeden dzień,a zdarza mi się to dosyć rzadko .Po przeczytaniu pierwszych stron nie mogłem się oderwać. Znalazłem tam wszystko czego oczekuje od książki akcja ,dialogi koncept ogólny i lekko napisany tekst który nie wymaga pauzy w czytaniu.

Dyskusje

• 2020