SybirPunk Vol.2

Okładka książki SybirPunk Vol.2
Michał Gołkowski Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: SybirPunk (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
SybirPunk (tom 2)
Fabryka Słów
2020-06-26
2020-06-26

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Kontynuacja przygód głównego bohatera zgodna z moimi (może niezbyt wyszukanymi) oczekiwaniami. Jest z czego i kogo się pośmiać.
Dobrze, że CDN.

Dobrze, że CDN.

Ah jak ja lubię Gołkowskiego! "SybirPunk Vol.2" jest po prostu świetny. Akcja trzyma czytelnika w garści od pierwszej do ostatniej strony. Wykreowany świat jest niesamowity. Jako, że jestem psiarzem to bardzo doceniam trzecioplanową (albo jeszcze dalszoplanową) rolę Kusto. Klimat książki wciąga strasznie i jest nie do podrobienia. Świetna kontynuacja i chcę więcej!

Delikatna,subtelna niczym płatek róży, piękna i poetycko napisana....
Dokładnie taka nie jest ta książka!

Cud,miód i orzeszki polane syntadrenalina od Mykoły
Lecimy na grubo z Chudym i ekipą

Delikatna,subtelna niczym płatek róży, piękna i poetycko napisana....
Dokładnie taka nie jest ta książka!

Cud,miód i orzeszki polane syntadrenalina od Mykoły
Lecimy na grubo z Chudym i ekipą

Dobra kontynuacja, dalej jest rozwałka, aż dziw że Misza daje radę, ale czego się nie robi po szkoleniu w legi cudzoziemskiej :)

Ta seria jest odpowiedzią na wszystkie moje pragnienia LOL

Do tego stopnia, że zaniżam o jeden wszystkie dyszki, jakie do tej pory dałem, żeby ją wyróżnić!

Świetne postacie, genialne dialogi, wartka akcja i wciągająca fabuła.

ŻADNA KSIĄŻKA/SERIA NIE DAŁA MI TYLE FRAJDY CO SYBIRPUNK! ŻADNA!

A mam jeszcze ostatni tom do zaliczenia! <3

Ta seria jest odpowiedzią na wszystkie moje pragnienia LOL

Powiem wprost, nie jest to literatura wysokich lotów, wręcz typowa gangsterska komedia w klimatach Cyberpunk. Ale to, jak świetnie się przy niej bawię i jak mam cały czas banana na gębie, mówi samo za siebie....

Matulko, jakie to dobre było.

Saszka, czy teraz Pan Biznesmen Aleksander Chudowiec, wpada z deszczu pod rynnę po zdawałoby się, spektakularnym przejęciu pewnego zakładu, produkującego syntadrenalinę (narkotyk). Ale mając u swego boku niezastąpionego Mykołę, który pozornie jest niezauważalny, a w rzeczywistości robi za filar i ostatnią deskę ratunku Chudego, brnie pod prąd. W rzece pełnej gówna. No życie.

Pan Gołkowski nieźle nakręcił spiralę zależności. Jeden wątek zahacza o drugi i sunie jak lawina, by przykryć naszego Saszkę. Jednak bohater tańczy na krawędzi, a raczej nam się tak wydaje. W jego perspektywie są to niestety dzikie pląsy w pętli na szubienicy, zanim grunt ucieknie spod nóg, a sznur zaciśnie się nieodwołalnie. Ale jest dziko. Albo grubo albo wcale. To NeoSybirsk. Tutaj za rozsądek orderów nie dają, więc... Legio Patria Nostra!

Jeśli szukacie książki przepełnionej akcją, przy której będziecie się dobrze bawić, to świetnie trafiliście. Mix niewybrednego słownictwa, połączenie technologii ze wschodnią potęgą i Sasza Chudowiec, to mieszanka wybuchowa.
Dobra zabawa gwarantowana.

Matulko, jakie to dobre było.

Jeszcze lepsza niż poprzedni tom. Książkę właściwie przeczytałem w jeden dzień. Zdaję sobie sprawę że wiele pomysłów jest zaczerpniętych z innych dzieł popkultury ale jako całość przedstawia się wprost wyśmienicie.

Ta sama narracja, mi się przejadła i dlatego 6/10 ostatni tom przeczytam kiedy indziej.

Rewelacja, nie mogłam się oderwać, bohaterowie niby znani a ciągle zaskakują, nawet jeśli udało mi się odgadnąć niektóre rozwiązania fabuły, to przedstawione były w tak doskonały sposób, w punkt,niemalże filmowo, że czułam wielką satysfakcję. Akcja wartka, jeśli to możliwe, nawet bardziej dynamiczna niż w pierwszym tomie. Język wspaniały, kreatywny, przezabawny, dekonstrukcja (choć to słowo trochę nadużywane od jakiegoś czasu, ale w tym wypadku nie ma lepszego) związków frazeologicznych opisujących nam znaną rzeczywistość, pokazuje,jak bardzo zdegradowana jest rzeczywistość przedstawiona w książce. Będę czytać dalej :)

W mojej opinii jest to najlepsza część z całej trylogii, dużo akcji, dobrze prowadzona, bardzo wciągająca historia, polecam!

Michał Gołkowski SybirPunk Vol.2 Zobacz więcej