Opowiem ci o zbrodni 2

kryminał, sensacja, thriller
2019-09-18
Prawdziwe historie znani pisarze bestseller serial telewizyjny

Okładka książki Opowiem ci o zbrodni Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński, Bogdan Lach, Robert Małecki, Joanna Opiat-Bojarska
7,2
Opowiem ci o z... Katarzyna Bonda, Ig...
Okładka książki Mara Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński
Pionek Małgorzata Fugiel-K...
Okładka książki Kamień Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński
7,5
Kamień Małgorzata Fugiel-K...

Moim zdaniem slabszy tom od pierwszego. Opowiadania mocno nierowne. Najbardziej podobalo mi sie opowiadanie Chmielarza, Czornyja i Puzynskiej. Po raz kolejny Guzowska irytowala narracja, powtorzeniami i stylem bardziej przypominajacym raport niz opowiadanie i ta czesc podobala mi sie najmniej. Kuzminscy przesadzili z dlugoscia tej formy a Opiat - Bojarska zatopila swoje...

Kolejny zbiór opowiadań który jest super. Szybko się czyta. Każde opowiadanie ma swoją tajemnicę. Polecam

Druga część "Opowiem Ci o zbrodni" wbiła mnie w fotel jeszcze bardziej niż pierwsza.
Wojciech Chmielarz i Max Czornyj to po prostu miód na moje serducho, aż mam ochotę poznać bliżej twórczość Pana Wojciecha.
Myślałam, że w poprzedniej części został wyczerpany limit okropieństwa, ale jak widać człowiek może być bardziej obłąkany.

Druga część jest chyba lepsza niż pierwsza, jak na antologię prezentuje równy poziom opowiadań. Podoba mi się ten pomysł na przedstawienie znanych polskich spraw kryminalnych. Chętnie przeczytałabym trzecią część.

Druga część opowiadanych przez autorów kryminałów zbrodni, które wstrząsnęły Polską.
W tej części głos zabrali:
Wojciech Chielarz, Max Czornyj, Marta Guzowska, Joanna Opiat Bojarska, Malgorzata i Michał Kuźmińscy, Katarzyna Puzyńska. Każdy z pisarzy przeanalizował i opisał historię starając się zrozumieć co doprowadziło do tragedii.
Tak samo jak w poprzedniej części...

Kolejna nierówna antologia.
Raczej nie czytam kryminałów i nie znałem wcześniej autorów poszczególnych opowiadań, więc tak w skrócie:
Igor Brejdygant - możliwe że dobrze pisze, ale sprawę wybrał sobie bardzo trudną i jednocześnie niezwykle nudną. Jak dla mnie zbyt dużo domysłów, a za mało faktów jak na taką formę książki.
Wojciech Chmielarz - solidny kawał opowiadania.
Max...

Czytając pierwszą część opowiadań, wiedziałam, że niezwłocznie sięgnę po kolejną. Zbiór prawdziwych, sfabularyzowanych relacji ze zbrodni, które stosunkowo niedawno wstrząsnęły Polską. Świetny pomysł i świetna realizacja, o ile można cokolwiek takiego napisać o literaturze opisującej zbrodnie.

Książkę czyta się szybko. Forma jest identyczna jak w pierwszej części ale wydaje mi się, że jest odrobinę lepiej dopasowana i przemyślana. Oprócz pierwszej powieści, która napisana była bardzo chaotycznie, reszta jest naprawdę wciągająca. Historie są wciągające, szokujące. Zdecydowanie na tak.

Jestem pod wrażeniem samego wydania książki. Bardzo podoba mi się pomysł napisania notki i zdjęć autora przed każdym opowiadaniem. Dodatkowe zdjęcia umieszczone w opowiadaniach także, wpływają na pozytywną ocenę książki.
Wiadomo, że jedne opowiadania bardziej do mnie przemówiły jedne mniej.

Kto czytał wcześniejszą część i tą się także nie rozczaruje. Wchłania się ja w kilka godzin.
Nie jest to łatwa lektura. Tego typu książki nigdy nie są łatwe. Ukazują człowieka jako bewzględnego mordercę. Nie zawsze uzyskamy odpowiedz na pytanie co popycha człowieka by zabił. Dlaczego staje się bezwględnym sadystą? Jaką role odgrywa w tym społeczeństwo?
Słabość,...

Dyskusje